מבזקים

שבת שלום!

מצבו של הילד שנפל במהלך טיול בצאלים - קשה מאוד

"איש ביצוע ועשייה"

הוארך מעצר החשודים ברצח אריאל וואסי ז"ל

איגוד נותני שירותי הסיעוד: "אבידה גדולה לכולנו"

המדינה לבג"ץ: נבחן משפטית את החזרת גופות המחבלים

סגן שר הביטחון מביע צער כבד על מותו של מנכ"ל משרד הרווחה

כניסת שבת: 16:00, יציאת שבת: 17:15

פוליטקאי הולנדי הורשע בהסתה נגד מוסלמים

הולך רגל נפצע קשה מפגיעת רכב בנתניה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > אישום: השתלטו במרמה על קרקעות פלסטיניות

אישום: השתלטו במרמה על קרקעות פלסטיניות

שני אנשים מחברת "אל וואטן" רימו בעלי אדמות פלסטיניות ביו"ש כדי שימכרו אותן ליהודים. עם זאת, איש מאנשי חברת "אמנה" שהייתה מעורבת בפרשיה לא הועמד לדין

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד שני נאשמים, בגין ביצוע של עבירות זיוף ומרמה לשם השתלטות על קרקעות פלסטיניות ביהודה ושומרון.

עצור. צילום אילוסטרציה: פלאש 90
עצור. צילום אילוסטרציה: פלאש 90

על פי כתב האישום, אחד הנאשמים פעל לתיווך בעסקאות רכישת מקרקעין ביהודה ושומרון על ידי חברת "אל וואטן", שמטרתה לפעול לאיתור קרקעות פלסטיניות שמיועדות למכירה – אך לא ליהודים, והנאשם השני הוא נוטריון, הנוהג בין היתר לאשר ייפוי כוח שמאפשרים את ביצוע אותן עסקאות.

בפועל, כך על פי כתב האישום, הנאשם שפעל מטעם "אל וואטן" פעל לשינוי רישום הקרקעות והבעלות עליהן, זאת למרות שלא קיבל אישור מהבעלים הפלסטינים. כך עבדה השיטה: הנאשמים איתרו אנשי ביניים הרשומים כערבים מקומיים, אשר הסכימו לחתום על המסמכים הקשורים לרכישת הקרקע ולרישום הקרקע על שמם, ולאחר מכן הם העבירו את הבעלות ל"אל וואטן".

לאחר קבלת ייפוי הכוח מטעם בעל הקרקע, הסדירו הנאשמים באמצעות עורכי דין את רישום העברת הבעלות בלשכות רישום המקרקעין, ואת שמו של בעל הקרקע המקורי לשמו של איש הביניים. עורכי דין אלה הסדירו בעצמם את אותן פעולות, מבלי שמוכרי הקרקע, אנשי הביניים או הנאשמים הגיעו ללשכות בעצמם. לאחר שהקרקע נרשמה על שם איש הביניים, הייתה "אל ואטן" קונה ממנו את המקרקעין בתיווך הנאשמים.

לא יועמד לדין. צילום: פלאש 90
לא יועמד לדין. צילום: פלאש 90

על פי כתב האישום, בין השנים 2012-2014 ביצעו המעורבים שמונה עסקאות בצורה זו המתייחסות לתשע חלקות מקרקעין. הם הרוויחו 10,755,000 שקלים בעסקאות המדוברות. הפרשה נחשפה לראשונה בתכנית המקור בערוץ 10, ובעקבותיה נחקרו גם בכירים בחברת אמנה ובהם זאב חבר (זמביש). עם זאת, אנשי אמנה לא הועמדו לדין בסופו של ההליך המשפטי.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה: מעצר מחבלים. צילום: 0404

נחשפה חוליית מחבלים שתכננה פיגועים בירושלים

מ: שב"כ חשף חוליית חמאס שפעלה בירושלים ותכננה פיגועי ירי נגד בסיסי צה"ל: "סיכול התשתית מוכיח את הסיכון ממפגעים בעלי ת.ז ישראלית"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.