מבזקים

תושב הדרום נעצר לאחר שהציג עצמו כסוחר יהלומים וקיבל כסף במרמה

אונסק"ו אישר החלטה המגנה את ישראל פעם נוספת

2 רוכבי אופנוע נפגעו מרכב ונפצעו סמוך לירושלים; אחד מהם אנוש

סוריה: כוחות של אסאד הזהירו את טורקיה מפני התערבות בחאלב

שריפת חורש פרצה בחוף בצת; צוותי כיבוי נמצאים במקום

השרה שקד: "ליועץ המשפטי לממשלה אין זכות וטו על חוקים"

כתבי אישום הוגשו נגד 13 ממשתתפי "חתונת השנאה" בי-ם

3 תושבי ירושלים נעצרו בגין סחר בסם מסוג הידרו

אחמד ברייה נבחר לראשות המועצה המקומית פורדיס בבחירות המיוחדות

רבש"צ היישוב בחברון במשפט אזריה: היה לי ברור שהמחבל חי

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ארה"ב: "מחלת השכחה" של הילרי קלינטון

ארה"ב: "מחלת השכחה" של הילרי קלינטון

ה-FBI שיחרר מסמך סיכום מחקירתה של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון. בחקירתה טענה עשרות פעמים כי היא אינה זוכרת

בסוף השבוע שיחרר ה-FBI מסמך סיכום מחקירתה של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון ממנו עולה תמונה מטרידה. במהלך החקירה, ציינה קלינטון מעל 30 פעם כי היא "אינה זוכרת" פרטים שונים עליהם התבקשה להשיב.

הילרי קלינטון. צילום: אבי אוחיון, פלאש 90
שכחה. הילרי קלינטון. צילום: אבי אוחיון, פלאש 90

כזכור, קלינטון נחקרה ב-2 ביולי השנה בעניין שליחתן של מעל 2,000 הודעות דואר אלקטרוני המכילות מידע רגיש ומסווג, באמצעות שרת פרטי ובלתי מאובטח בזמן כהונתה כמזכירת המדינה. דבר האסור עפ"י חוק.

 

במהלך החקירה הזכירה קלינטון כי נחבלה בראש ועל כן אסרו עליה הרופאים לעבוד שעות רבות. לא ברור האם אמרה זאת בכדי להסביר את השכחה או על מנת לתרץ את היעדרותה מתדרוכים.

יתרה מזאת, סיכום ה-FBI גם מציין שהיא הזכירה בשלב מסוים בהקשר זה את העובדה שנפלה ונחבלה בראשה וכי רופאיה אסרו עליה לעבוד שעות רבות מדי, אם כי לא לגמרי ברור אם אמרה זאת בכדי לתרץ את השכחה שלה, או בכדי להסביר מדוע נעדרה מתדרוכים שונים.

קלינטון לא זכרה בין היתר, מתי קיבלה סיווג בטחוני או תדרוך לגבי ביטחון שדה. בנוסף, לא זכרה מתי תודרכה על שמירת מידע מסווג. עוד טענה קלינטון כי היא איננה זוכרת מידע בעניין הקמת השרת הפרטי ממנו נשלחו הודעות הדוא"ל האמורות.

עוד עפ"י המסמך, נשאלה קלינטון בעניין 22 הודעות דוא"ל המכילות מידע מסווג ונמצאות על השרת הפרטי שלה, הודעות שככל הנראה עוסקות בהפצצות ע"י מזל"טים אמריקאים במזרח התיכון ומבצעים מודיעינים של ה-CIA.

בנוסף התברר כי 13 מהמכשירים הניידים של קלינטון לא אותרו ע"י ה-FBI ועל כן לא ניתן לקבוע האם אכן נפרצו. לטענת קלינטון, בעבר היו לה רק 2 מכשירים, אך מהמסמכים עולה כי עוזרו של בעלה ביל קלינטון, ניתץ בשלב כלשהו באמצעות פטיש כמה מן המכשירים.

דונלד טראמפ הביעה פליאה רבה מתשובותיה של קלינטון לחוקרים ותהה כיצד טרם הועמדה לדין עתה. לטענת מקורביו, קלינטון השתמשה בשרת במטרה לעקוץ את חוקי השקיפות.

פרסום התמונה הבלתי מחמיאה שמשתקפת מחקירת ה-FBI, צריכה להדאיג את קלינטון. סקר עדכני מציג כי הפער בינה לבין טראמפ הולך ומצטמצם ועומד כעת על פחות מ-4%.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

הכותל. פלאש 90

החלטה אנטי ישראלית נוספת באונסק"ו

הר הבית עדיין איננו מקודש ליהודים אך ישראל לא תכונה "כוח כובש". אושרה החלטה אנטי ישראלית נוספת באונסק"ו על אתרי המורשת בירושלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.