מבזקים

שבת שלום!

מצבו של הילד שנפל במהלך טיול בצאלים - קשה מאוד

"איש ביצוע ועשייה"

הוארך מעצר החשודים ברצח אריאל וואסי ז"ל

איגוד נותני שירותי הסיעוד: "אבידה גדולה לכולנו"

המדינה לבג"ץ: נבחן משפטית את החזרת גופות המחבלים

סגן שר הביטחון מביע צער כבד על מותו של מנכ"ל משרד הרווחה

כניסת שבת: 16:00, יציאת שבת: 17:15

פוליטקאי הולנדי הורשע בהסתה נגד מוסלמים

הולך רגל נפצע קשה מפגיעת רכב בנתניה

דף הבית > דעות > מה אם המזרחים באמת נחותים?

מה אם המזרחים באמת נחותים?

בהתנצלותו על האמירה הגזענית טען גידי אורשר שדבריו לא הובנו. הנה עוד דרך בה ניתן לפרש את דבריו

ומה אם המזרחים באמת נחותים? הדברים של גידי אורשר בנוגע לנחיתותם של המזרחים נפסלו על-ידי רבים על הסף במבט ראשון. אולם אז הגיעה התגובה של אורשר שהייתה אמורה להיות סוג של התנצלות, אך לא הייתה באמת התנצלות, אלא אמירה שדבריו פשוט לא הובנו.

גידי אורשר. צילום: פלאש 90
לא הובן כהלכה? גידי אורשר. צילום: פלאש 90

ואז תהיתי: אולי הוא באמת לא הובן? אין ספק שהטקסט של אורשר הוא אחד המורכבים ביותר שקראתי בחיי, מורכב בהרבה מפילוסופיה של המשפט של הגל. על כן, חשבתי לעצמי, מה טקסט העומק של אורשר? מה אומרות המילים שמאחורי המילים?

כדי לפשט את הדברים ערכתי שרשרת לוגית פשוטה:
אקסיומה – ברי כי תרבותם של המזרחיים היא נחותה בצורה יוצאת דופן, שהייתה גורמת גם לאדם הנידראטלי לומר שהוא מעדיף לשמוע את בטהובן ולא את אייל גולן.

השלב הבא: הפילוסוף אורשר טוען בפוסט ההגותי שלו כי זאת התרבות הנחותה ממנה יצאו הנחותים, שמשום מה אורשר והחבורה המכילה שלו צריכים לסבול (לא יפה מצד הנחותים).

לאחר מכן נשאלת השאלה מה היא תרבותם של המזרחים הנחותים? וכאן מגיעה המסקנה המפתיעה: תרבותם של המזרחיים הנחותים היא תרבות המזרח, כלומר, התרבות הסורית, המצרית, המרוקאית ועוד, כלומר, תרבותם של ערפאת, עבאס, אסד, סאדאת, מובראכ, א-סיסי, בית פרהוד ועוד.

ואז לבסוף הבנתי מה טקסט העומק של הפילוסוף אורשר אומר – מדובר בביקורת עצמית נוקבת ואמיצה יש לציין, כנגד המחנה אליו הוא משתייך. מחנה שבמשך עשרות שנים טוען כי יש לעשות שלום עם הדיקטטורות הרצחניות ביותר, שקוראות במוצהר להשמדה של מדינת ישראל.

או-אז מגיע אורשר ואומר: לא. מדובר בתרבויות נחותות, עלובות, שכל מה שהן מבינות בו הוא רצח ודיכוי. מי ירצה לתמוך בהקמת מדינה פלשתינית של נחותים שכל מה שהם תומכים בו הוא מלחמה, דיכוי, רצח ואי-הכלת האחר? מי ירצה לתמוך ביוזמת שלום של הדיקטטורה הסעודית או הדיקטטורה המצרית? אף אדם שפוי, ובוודאי לא האדם התבוני.

בדבריו, אורשר בעצם פונה למחנה ממנו יצא ואומר כי תרבות המזרח היא תרבות חולנית ומעוותת, ואין שום סיבה הגיונית לתמוך בעבאס עמו מתחבקים בכירי המחנה שלו, כאשר ברור לחלוטין שמדובר ביצור צמא דם.

ניתן לומר כי רק פעם בדור קם הוגה ברמתו של הפילוסוף אורשר, שמבקר את מחנהו בצורה כל כך בוטה, גם אם סמויה מן העין, באופן שהמבוקר לא יחוש את הביקורת, אך השפעתה תחלחל פנימה.

עדי בן חור

עדי בן חור

אולי יעניין אותך גם

%d7%94%d7%a4%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%95%d7%98%d7%99%d7%9d-%d7%94%d7%a8%d7%a9%d7%99%d7%9e%d7%94-%d7%94%d7%9e%d7%a9%d7%95%d7%aa%d7%a4%d7%aa

"מי שמוכר קרקע ליהודי – מגיע לו למות"

הפטריוטים תוהים האם ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא מהרשימה המשותפת הסית לרצח מעל בימת הכנסת?

2 תגובות

  1. מאיזה חור יצא התולעת השמנה הזו עם הקוקו עוד זבלון ערב רב משומד תהיה כפרה על כל הספרדים ואני אשכנזי אתה וכל הדומים לך תהיו כפרה על אשתי הספרדיה ועל ילדי ונכדיי אלו הערב רב צאצאי הקאפו זה השמאל וזו תורתו

  2. םיהודים יוצאימזרח וערבים יחד נביא את שלווה המתנשים יש את ברלין לנואן ארץ אחרת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.