מבזקים

פועל נפצע מחפץ שנפל מגובה שתי קומות בתל אביב, מצבו בינוני

רוכב אופנוע התהפך בשטח מזרחית לצומת הרוחות בדרום

הותר לפרסום שמו של הרב החשוד באונס תלמידה

סוכל פיגוע ירי וחטיפה בגוש עציון

בקרוב: כללי אתיקה לפוליטיקה באקדמיה

ח"כ חוטובלי: "יש לנו סבלנות, הסכסוך שלנו צעיר"

פועל נפל מגובה באתר בניה בגדרה - מצבו בינוני

פרסום ראשון: אימון לעמונה - במתקן המדמה כפר ערבי

קרוב ל-20 אלף מתפקדים עד כה במפקד הבית היהודי

הותר לפרסום: אמנון כהן הוא הח"כ לשעבר החשוד בקבלת שוחד

דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ על סגירת תיק קלינטון: "מערכת מושחתת"

טראמפ על סגירת תיק קלינטון: "מערכת מושחתת"

המועמד הרפובליקני לנשיאות הגיב בחריפות להודעת ראש ה-FBI על כך שקלינטון לא תועמד לדין בעקבות המיילים החדשים שנחשפו: "היא פושעת. כולם יודעים את זה"

הרפובליקנים ותומכיהם זועמים על הודעת ראש ה-FBI ג'יימס קומי מאמש, לפיה הוחלט בתום בדיקת המיילים שבהם הייתה מעורבת הילרי קלינטון שלא להעמידה לדין.

יכולה לחייך. הילרי קלינטון. צילום: אבי אוחיון, פלאש 90
יכולה לחייך. הילרי קלינטון. צילום: אבי אוחיון, פלאש 90

לדברי קומי, בשבוע האחרון עברו סוכני הבולשת על מאות אלפי תכתובות מייל שנשלחו מחשבונה הפרטי של המועמדת הדמוקרטית בעת שכיהנה כשרת החוץ, אולם אף מייל לא היה מסווג או איים על הביטחון הלאומי האמריקני. עוד נאמר כי חלק גדול מהמיילים שנמצאו בשבועות האחרונים הם עותקים של מיילים שהבולשת כבר בחנה בעבר. "אני כותב בהמשך למכתב מה-28 באוקטובר, שבו נמסר כי ינקטו צעדי חקירה נוספים בנוגע לשרת החוץ לשעבר הילרי קלינטון ולשימושה במייל הפרטי", כתב קומי במכתבו לחברי קונגרס. "מאז מכתבי, הבולשת פעלה סביב השעון כדי לבחון תכתובות רבות ממחשב שנלקח במסגרת חקירה אחרת. במהלך עבודתנו, בחנו את כל המיילים שנשלחו אל ומהילרי קלינטון בזמן שכיהנה כשרת החוץ. בהתבסס על בחינתנו, לא שינינו את מסקנותינו מיולי האחרון".

המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ, לא אהב את ההחלטה מיהר להגיב עליה, וגינה בחריפות את התנהלות ה-FBI. "הילרי קלינטון מוגנת על ידי מערכת מושחתת", אמר. "סוכני הבולשת לא יתנו לה להתחמק מפשעיה הנוראיים", אי אפשר לבדוק 650 אלף מיילים בארבעה ימים, פשוט אי אפשר לעשות את זה". טראמפ אף הוסיף כי "הילרי אשמה, כולם יודעים את זה. גם היא יודעת את זה". מנהלת הקמפיין של טראמפ, קיליאן קונווי, התייחסה גם היא לנושא והעבירה ביקורת על קומי. "כבר בהתחלה הוא לא התנהל כראוי בחקירה זו", אמרה. "אני לא רואה בחדשות אלו כדבר טוב או כדבר רע עבור הקמפיין שלנו".יו"ר בית הנבחרים והרפובליקני הבכיר ביותר בממשל האמריקני, פול ראיין, אמר כי "על אף הממצאים האחרונים של הבולשת, קלינטון הציבה את אומתנו בסכנה".

בצד הדמוקרטי בירכו כמובן על ההחלטה בריאן פלון, דוברה של קלינטון, כתב בטוויטר כי היה בטוח לאורך כל הדרך שיוכח שקלינטון לא עשתה דבר רע. "תמיד היינו בטוחים שלא דבק בה רבב", אמר פלון. "עכשיו קומי אישר זאת". מנהיגת הדמוקרטים בבית הנבחרים, ננסי פלוסי, אמרה כי החלטת ה-FBI "סוף סוף תסגור את הדלת בפני ההצגה הרפובליקנית הזו".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

הפגנת חמאס, צילום: עאבד חטיב, פלאש 90

נעצרה חוליית מחבלים פלסטינים שתכננה פיגועי חטיפה

הותר לפרסום כי תשתית טרור של החמאס בגוש עציון נחשפה ע"י השב"כ וכוחות הביטחון

תגובה אחת

  1. הציבור מבקש לדעת האם ציפורה לבני קיבלה כספים מארגון "הצדקה" של הילרי קלינטון על מנת לרכוש את כל אמצעי המדיה בבחירות האחרונות בישראל. אמנם הציבור בישראל חכם ולא עזר לציפורה ולבוזי,אבל מקור הכסף שהוזרם לישראל מארצות הברית חייב להיחקר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.