מבזקים

שבת שלום!

שלושה פצועים בתאונה בצומת כפר אדומים

מטייל נפל מגובה באזור עמודי שלמה באילת

ביממה האחרונה 6050 ברקים ברחבי הארץ

שני נערים ערבים מואשמים בהצתת דליקה בחורשת אחיהוד

פצוע בינוני ופצועה קל בתאונה בכניסה למושב נווה מבטח 

פרק 63: שאלות על נתן זך במקום גבירול

עורכי דינה של שרה נתניהו: "החקירה לא נמשכה 11 שעות"

הצהרת תובע נגד צעיר מכרמיאל החשוד בתקיפת סבו וסבתו

זמני כניסת ויציאת השבת פרשת תולדות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > חקלאי ירה בפלסטיני שפרץ לביתו

חקלאי ירה בפלסטיני שפרץ לביתו

דורון נאוה, בנו של איתן, המקלען המפורסם שחיפה על חבריו בקרב בגבעת התחמושת, ירה בכתפו של גנב שפרץ לביתו במושב מולדת

דורון נאוה, בן 50 מהמושב מולדת שבגליל התחתון, הצליח למנוע בליל שבת שוד בביתו, כשירה ופצע פורץ שחדר לבית.

הפגנת תמיכה בחקלאי שירה בפורץ לפני שלושה חודשים. צילום פלאש 90
הפגנת תמיכה בחקלאי שירה בפורץ לפני שלושה חודשים. צילום פלאש 90

דורון הוא בנו של איתן נאווה, המקלען שנהרג בקרב המפורסם על גבעת התחמושת ב-6 ביוני 1967 כשהיה בן 23. במהלך כיבוש הגבעה, נתקל הכוח בהתנגדות קשה בעודו מנסה להתקדם בתעלות ההגנה החפורות במקום, והתקדמותו נעצרה. איתן נשלח לצאת מההגנה היחסית בין כותלי התעלה וחיפה על הכוח כשהוא חשוף כולו. הוא ירה במקלע מן המותן, הסתער וחיפה על הכוח במטרה לאפשר לו להמשיך ולהתקדם עד שנפגע מאש האויב.

מעשה הגבורה של איתן, אביו של דורון, הונצח בשיר "גבעת התחמושת" המפורסם, המתאר את הקרב הקשה של לוחמי הצנחנים לכיבוש המוצב הירדני.

בשנה האחרונה יש גל מתמשך של מעשי פריצה וגניבות מבתים פרטיים ופגיעה בציוד חקלאי באזור העמקים והגליל התחתון. גל הגניבות לא פסח על משפחת נאווה, והפריצה הלילה היא השנייה בחודשים האחרונים. לפני כשלושה חודשים נכנסו פורצים למקום וגנבו רכוש, כסף ואת מכוניתו של דורון – כל זאת בזמן שבני המשפחה ישנו.

לא היסס לרגע. איתן נאוה צילום: מתוך אתר "יזכור"
לא היסס לרגע. איתן נאוה צילום: מתוך אתר "יזכור"

אדם אחר או שניים, שהיו עם הפורץ, הצליחו להימלט מהמקום. הפורץ, בן 42 מיריחו, נפצע בכתפו והוא אושפז בבית החולים העמק בעפולה כשמצבו מוגדר בינוני. הוא אינו משתף פעולה עם חוקרי המשטרה וזהותו עדיין אינה ידועה.

"חששתי שיפגעו בנו, והמחשבה היחידה הייתה להגן על משפחתי", סיפר נאוה על הרגע בו נכנסו הפורצים לבית משפחתו, "כשהם הבחינו בי, חששתי שיירו בי ויריתי ראשון". נאוה עצמו עוכב לתשאול ושוחרר לביתו בלי תנאים מגבילים. פעולתו מוגדרת הגנה עצמית.

מיד עם תום האירוע שוחח ראש המועצה האזורית גלבוע עובד נור עם נאוה ומשפחתו ועם הנהגת היישוב, ועמד בקשר רציף עם קציני משטרת עפולה שחוקרים את הנושא. "המקרה הלילה הוא ביטוי נוסף למצוקת ההתיישבות בפריפריה", אמר עובד נור, "החקלאים לא רק שנאבקים על פרנסתם, ונאבקים נגד מדיניות אנטי חקלאית של רפורמות כוחניות, אלא הם גם נאלצים להתמודד עם מכת פריצות וגניבות בלתי נסבלת, הפוגעת ברכושם, ולעתים בביתם. זהו מצב חמור ובלתי נסלח, ואנו נעמוד לצדו של כל מי שיגן על ביתו ומשפחתו".

עו"ד שני וייל המייצגת את נאוה מסרה כי "מדובר במקרה מובהק של הגנה על בית המגורים והגנה עצמית כשדורון פעל מול סכנה מוחשית לחייו ולחיי משפחתו".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

שיפור ביחסים? ראש הממשלה ושרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני בעת ביקורה בכנסת ב-2014. צילום: קובי גדעון

עידן חדש ביחסי ישראל אירופה?

מקורות מוסמכים בישראל ובאיחוד האירופי סוברים כי שנת 2017 תוביל להידוק היחסים ולשיתופי פעולה, כך על פי פרסום ב"מקור ראשון"

2 תגובות

  1. חבל שלא ירה לו בראש

  2. רונית מנסור

    מחזקת את ידך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.