מבזקים

הולכת רגל בת 42 נפגעה מרכב בעכו; מצבה בינוני

רוכב אופניים בן 30 נפגע מרכב בכניסה לשמורת תל דן

יפן: שלושה פצועים בשני פיצוצים שאירעו בו זמנית בפארק

אישה נהרגה וגבר נפצע קל לאחר שהותקפו סמוך לברקן; הרקע פלילי

צה"ל עצר מבוקש ותפס כסף המיועד לטרור בשטחי באיו"ש

ארז אדלשטיין פוטר אמש מתפקידו כמאמן קבוצת הכדורסל מכבי ת"א

תחזית: מעונן חלקית ללא שינוי של ממש בטמפרטורות

ח"כ פריג': אציע שלא להשתתף בהצבעות על הצעת החוק של ביטן

טורקיה: מוכנים לנקוט צעדים בלחימה בעיראק במידת הצורך

רוזנטל: בספק אם מצביעיו של ביטן עדיין קונים את השטויות שלו

דף הבית > אקטואליה וחדשות > חוטובלי: להשעות את מינרבה

חוטובלי: להשעות את מינרבה

ציפי חוטובלי הנחתה את משרד החוץ להשעות את הקשר עם הארגון הפועל בחסות האוני' העברית, זאת על רקע שיתוף הפעולה שלו עם ארגונים אנטי ישראלים

על רקע שיתוף הפעולה של "מרכז מינרבה לזכויות אדם" עם שורה של ארגונים אנטי ישראלים הנחתה סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, את משרד החוץ להשעות את הקשר עם מינרבה, הפועל בחסות האוניברסיטה העברית. הארגון פועל בין היתר עם הארגונים האנטי ישראלים הוועד הציבורי למניעת עינויים בישראל, גישה, בצלם, המוקד להגנת הפרט, במקום, עמק שווה ועוד.

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר מסביר מדוע הוא תומך בהשתתפות בדיון נגד ישראל, מתוך "הפטריוטים"

"לארגונים אלה רקורד של התעלמות מזכויות האדם של היהודים" אמרה חוטובלי "רובם מעורבים בפעילות אנטי ישראלית ומשרד החוץ לא ישתף פעולה עם ארגונים המכפישים את ישראל מעל כל במה אפשרית".

סגנית שר החוץ חוטובלי גם דרשה להסיר באופן מיידי את שמו של משרד החוץ הישראלי מהאתר של מינרבה שציין את המשרד כאחד מתומכיו: "משרד החוץ מעולם לא מימן את הארגון הזה, שבמסווה של פעילות אקדמית, מקדם אג'נדה פוליטית בשיתוף פעולה עם ארגונים רדיקליים".

"מסורים לקידום המחקר והחינוך לזכויות האדם"

באתר האוניברסיטה העברית מוצג הארגון במילילם הבאות: "מרכז מינרבה לזכויות האדם באוניברסיטה העברית הוא מהמרכזים הבולטים בנוף האקדמי הישראלי, המסורים לקידום המחקר והחינוך לזכויות האדם. המרכז יוזם פרויקטים רבים המבקשים לקדם את המחקר ורמת השיח בין אקדמאים, גורמי ממשל, וחברה אזרחית סביב שלל דילמות מקומיות וגלובליות הנוגעות לזכויות אדם. כמו כן המרכז משקיע ועוסק רבות בקידום סטודנטים בולטים מהאוניברסיטה העברית בכדי לפתחם כמנהיגים לשינוי חברתי".

לפי שעה שמו של משרד החוץ טרם הוסר מרשימת תומכי המרכז.

פועל עם ארגונים אנטי ישראלים. מרכז מינרבה לזכויות אדם. אתר האוניברסיטה העברית
פועל עם ארגונים אנטי ישראלים. מרכז מינרבה לזכויות אדם. אתר האוניברסיטה העברית

הודעת סגנית שר החוץ מגיעה בעקבות התייחסותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו להופעתם של ארגוני השמאל "בצלם" וארגון "ידידי שלום עכשיו בארה"ב" בדיון אנטי ישראלי במועצת הביטחון של האו"ם וכתב בעמוד הפייסבוק שלו כיצד הוא רואה את עצם הדיון ואת מהות הארגונים המשתתפים בו.

יתר על כן, שוחח ראש הממשלה עם יו"ר הקואליציה, דוד ביטן והחליט כי עם תחילת מושב הכנסת ישונה חוק השירות הלאומי, כך שלא יהיה ניתן לבצע שירות לאומי, בשורות ארגון "בצלם". נתניהו אף פנה כבר בעבר בסוגיה ליועמ"ש שאמר כי צריך לשנות את החוק, וכך מתכוון ראש הממשלה לפעול.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

צילום: פלאש90

תוך שבועיים – הצבעה נוספת באונסק"ו על ירושלים

הצבעה נוספת בעניין ירושלים תתקיים ביום ד' בוועדת המורשת של אונסק"ו. נוסח ההצעה שהוגש מרוכך יותר במטרה לאפשר את העברתו ללא תקלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.