מבזקים

שבת שלום!

שלושה פצועים בתאונה בצומת כפר אדומים

מטייל נפל מגובה באזור עמודי שלמה באילת

ביממה האחרונה 6050 ברקים ברחבי הארץ

שני נערים ערבים מואשמים בהצתת דליקה בחורשת אחיהוד

פצוע בינוני ופצועה קל בתאונה בכניסה למושב נווה מבטח 

פרק 63: שאלות על נתן זך במקום גבירול

עורכי דינה של שרה נתניהו: "החקירה לא נמשכה 11 שעות"

הצהרת תובע נגד צעיר מכרמיאל החשוד בתקיפת סבו וסבתו

זמני כניסת ויציאת השבת פרשת תולדות

דף הבית > כלכלה > ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה

המורים, הרופאים וההסתדרות הכריזו על סכסוך עבודה כללי במשק, והודיעו כי ישבתו בתוך שבועיים אם המשבר לא ייפתר

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר ארגון המורים רן ארז ויו"ר הסתדרות הרופאים ליאוניד אידלמן הכריזו היום (ג') על סכסוך עבודה. בראיון שמסר השבוע אמר ניסנקורן: "רק כחלון יכול למנוע שביתה כללית". הסכסוך הוכרז עקב ביטול הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים, ועל פי השלושה, אם לא יושג הסדר ההסתדרות תכריז על שביתה כללית תוך 15 יום.

הכריזו על סכסוך עבודה. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. פלאש 90
הכריזו על סכסוך עבודה. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. פלאש 90

ההכרזה מגיעה כתגובה להחלטת הממשלה לבטל ביטוחים סיעודים קבוצתיים. לפי החוק בישראל, שבועיים לאחר הכרזת סכסוך עבודה ניתן להתחיל בשביתה. דבריו של ניסנקורן באו בתגובה להחלטת הממשלה לבטל את כלל הביטוחים הסיעודים הקבוצתיים במשק.

יו"ר ההסתדרות התייחס לאחריות של שר האוצר משה כחלון ותבע ממנו למצוא פתרון לנושא. "בעקבות ויכוח קשה עם פקידי האוצר, שלטענתם הנושא הסיעודי אינו באחריותם, הגענו להחלטה להכריז על סכסוך עבודה כללי במשק", אמר ניסנקורן, והוסיף: "לא יכול להיות שהמדינה מתנערת מהנושא הזה, והנושא הסיעודי נדחק לפינה. היחידים שיכולים לפתור את הנושא הם שר האוצר ושר הבריאות. יש פה מחלוקת מול הפקידים שמתנגדים למצוא פתרון לנושא, ולכן אין לנו אלא להכריז על סכסוך עבודה שיכלול גם את ארגוני המורים".

ויכוח מאז שנה שעברה

הוויכוח בין ההסתדרות ומשרד האוצר בנושא הביטוחים הסיעודים הקבוצתיים החל כבר בשנה שעברה. יו"ר ההסתדרות הכריז בזמנו על סכסוך עבודה. לבסוף, הצדדים הגיעו להסדר לפיו 200 אלף אזרחים מעל גיל 55, שמאז שנת 2011 הופסק הביטוח הסיעודי הקבוצתי שלהם יקבלו פתרון זמני. בהודעה זו הוסבר כי אותם אנשים יוכלו להצטרף לביטוח הסיעודי שקופות החולים משווקות ללא מילוי שאלון רפואי, ומבלי לשלם מחיר גבוה יותר מאנשים אחרים בני גילם שכבר מכוסים בביטוח של קופות החולים. עוד הכריזו הצדדים אז כי יאריכו בשנה נוספת, עד סוף שנת 2016, את האפשרות להאריך ביטוחים סיעודים קבוצתיים שעדיין קיימים.

בזמנו, הצדדים סיכמו ביניהם שיעשו את מירב המאמצים על מנת למצוא פתרון קבוע. "בכל פעם שהיה ויכוח מול פקידי האוצר, ידעתי לפתור את הבעיות מול שר האוצר, וגם הפעם ככל הנראה נצטרך לשבת ולמצוא פתרון לבעיה" סיכם ניסנקורן.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

לא שקופים על חשבוננו. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

שקיפות? לא בהסתדרות

ח"כ עליזה לביא הגישה הצעה לביטול חוק המאפשר להסתדרות שלא להיות מחויבים בשקיפות מול הציבור. הממשלה הפילה את החוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.