מבזקים

שבת שלום!

מצבו של הילד שנפל במהלך טיול בצאלים - קשה מאוד

"איש ביצוע ועשייה"

הוארך מעצר החשודים ברצח אריאל וואסי ז"ל

איגוד נותני שירותי הסיעוד: "אבידה גדולה לכולנו"

המדינה לבג"ץ: נבחן משפטית את החזרת גופות המחבלים

סגן שר הביטחון מביע צער כבד על מותו של מנכ"ל משרד הרווחה

כניסת שבת: 16:00, יציאת שבת: 17:15

פוליטקאי הולנדי הורשע בהסתה נגד מוסלמים

הולך רגל נפצע קשה מפגיעת רכב בנתניה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > בדרך לחתימה: עסקת נשק ענקית בין רוסיה לאיראן

בדרך לחתימה: עסקת נשק ענקית בין רוסיה לאיראן

סנאטור רוסי ששוחח עם העיתון "ריא נובוסטי" חשף כי שווי העסקה כעשרה מיליארד דולר. "כל המערכות יהיו מבצעיות עד סוף השנה הנוכחית"

סנאטור רוסי בכיר השוהה באיראן חשף כי רוסיה ואיראן מנהלות דיונים על עסקת נשק רחבת היקף במיוחד, שעלותה הכוללת מגיעה לכדי 10 מיליארד דולר. כך פורסם היום באתר NRG.

פוטין.
פוטין.

לפי הדיווח, רוסיה תעביר לאיראן אמצעי מלחמה מתוחכמים, הכוללים בין השאר טנקים, מטוסים, מערכות ארטילריה ומסוקים שונים. ראש ועדת הביטחון וההגנה בבית הנבחרים העליון של מוסקבה, אמר לכתבים כי השיחות על ההסכם הפוטנציאלי יצאו לדרך במהלך ביקור של חברי הפרלמנט באיראן שנערך כעת. "התשתית להכנת החוזים הונחה, והמגעים בעניין מתנהלים", אמר אוזרוב.

העסקה הזאת היא המשך להסכם קודם בין שתי המדינות, שבמסגרתו הועברה לאיראן מערכת הגנת הטילים המתקדמת "אס-300", הנחשבת לאחת המתוחכמות בעולם. בבהקשר לכך אמר אוזרוב כי "זה מיזם שנעצר בגלל העיצומים, וכעת חודש. כל המערכות שסיפקנו לצד האיראני יהיו מבצעיות עד סוף השנה הנוכחית", הוא התחייב.

יצוין כי מאז הסכם הגרעין בין איראן לבין ששת המעצמות ביולי של השנה שעברה פתחה איראן את שווקיה לשלל עסקאות בתחומים שונים, וזאת למרות החששות שהביעו ישראל ומדינות המפרץ הערביות. בעוד שבהסכם נאסר עליה לפתח כלי נשק גרעיניים או טכנולוגיה בליסטית, לא נמנע ממנה לרכוש כלי נשק ממדינות אחרות לאחר אישור של מועצת הביטחון.

בשנה שעברה פורסם כי יועצו של הנשיא ולדימיר פוטין לענייני שיתוף פעולה צבאי, אמר אחרי חתימת ההסכם: "רוסיה בונה על עסקאות נשק עם איראן במיליארדי דולרים. כשיוסרו כל המגבלות על הרפובליקה האסלאמית אני צופה שדרוג משמעותי בשיתוף הפעולה הצבאי-טכני בין שתי המדינות שלנו".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה: מעצר מחבלים. צילום: 0404

נחשפה חוליית מחבלים שתכננה פיגועים בירושלים

מ: שב"כ חשף חוליית חמאס שפעלה בירושלים ותכננה פיגועי ירי נגד בסיסי צה"ל: "סיכול התשתית מוכיח את הסיכון ממפגעים בעלי ת.ז ישראלית"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.