מבזקים

שבת שלום!

מצבו של הילד שנפל במהלך טיול בצאלים - קשה מאוד

"איש ביצוע ועשייה"

הוארך מעצר החשודים ברצח אריאל וואסי ז"ל

איגוד נותני שירותי הסיעוד: "אבידה גדולה לכולנו"

המדינה לבג"ץ: נבחן משפטית את החזרת גופות המחבלים

סגן שר הביטחון מביע צער כבד על מותו של מנכ"ל משרד הרווחה

כניסת שבת: 16:00, יציאת שבת: 17:15

פוליטקאי הולנדי הורשע בהסתה נגד מוסלמים

הולך רגל נפצע קשה מפגיעת רכב בנתניה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > מסתמן: בדיקת היועמ"ש אינה נגד נתניהו

מסתמן: בדיקת היועמ"ש אינה נגד נתניהו

בתום פגישה שקיים עם פרקליט המדינה וגורמים נוספים במשרד המשפטים, ובעקבות מידע חדש שהתקבל מהמשטרה, הורה מנדלבליט לפתוח בבדיקה בפרשה

פרשת הצוללות – לחקירה משטרתית: היועץ המשפטי לממשלה קיים היום (ד') התייעצויות נוספות בפרשת הצוללות, בהשתתפות פרקליט המדינה וגורמים נוספים במשרד המשפטים, וכן בהשתתפות ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל. זאת, בעקבות מידע חדש שהתקבל היום מהמשטרה, וכן התפתחויות נוספות בנושא. בסיכום הדיון, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על קיום בדיקה באמצעות משטרת ישראל ביחס להיבטים שונים הקשורים בפרשה.

יורה על בדיקה? היועמ"ש אביחי מנדלבליט. צילום: פלאש 90
הורה על בדיקה. היועמ"ש אביחי מנדלבליט. צילום: פלאש 90

הבדיקה לא נוגעת לרה"מ ישירות אלא לדרגים נמוכים יותר, ובעיקר לפעילות של עו"ד דוד שמרון ואחרים בכל הקשור, לא לצוללות בהכרח, אלא למכרז לרכישת כלי שיט שנועדו לאבטח את אסדות הגז. ברשות מנדלבליט היה מידע ראשוני שלא הבשיל, והיום הביא ראש אגף החקירות מני יצחקי מידע נוסף שהפך את העניין למחייב חקירה.

מוקדם יותר היום דחתה מליאת הכנסת הצעה לסדר שהגישה סיעת המחנה הציוני להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בעניין רכישת הצוללות מגרמניה. ההצעה הוגשה על ידי חברות הכנסת סתיו שפיר מהמחנה הציוני ומיכל רוזין ממרצ.

השר יריב לוין השיב בשם הממשלה והתייחס לטענות: "יש הבדל בין לבקש בדיקה ולהגיד שיש חשש, לבין עזות המצח והחוצפה שלכן לבוא וכביכול לקבוע שקרים והשמצות כלפי אדם שמוביל את מדינת ישראל באחריות במשך שנים. בדמוקרטיה יש לאדם זכות לשם טוב והוא לא מושחת ולא שום דבר כזה כל עוד לא הוכח אחרת. הכלל הוא שמי שמוציא דיבתו רעה של אדם אחר כך גם צריך לתת את הדין. הביטויים המבישים שלכן נובעים מחולשת הטענות, מהיעדר הראיות ומהידיעה הברורה שבכל האוויר החם הזה אין שום דבר".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה: מעצר מחבלים. צילום: 0404

נחשפה חוליית מחבלים שתכננה פיגועים בירושלים

מ: שב"כ חשף חוליית חמאס שפעלה בירושלים ותכננה פיגועי ירי נגד בסיסי צה"ל: "סיכול התשתית מוכיח את הסיכון ממפגעים בעלי ת.ז ישראלית"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.