מבזקים

שבת שלום!

שלושה פצועים בתאונה בצומת כפר אדומים

מטייל נפל מגובה באזור עמודי שלמה באילת

ביממה האחרונה 6050 ברקים ברחבי הארץ

שני נערים ערבים מואשמים בהצתת דליקה בחורשת אחיהוד

פצוע בינוני ופצועה קל בתאונה בכניסה למושב נווה מבטח 

פרק 63: שאלות על נתן זך במקום גבירול

עורכי דינה של שרה נתניהו: "החקירה לא נמשכה 11 שעות"

הצהרת תובע נגד צעיר מכרמיאל החשוד בתקיפת סבו וסבתו

זמני כניסת ויציאת השבת פרשת תולדות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > אלפי מבקרים בסוכת בית הנשיא

אלפי מבקרים בסוכת בית הנשיא

נשיא המדינה ורעייתו אירחו את אלפי אזרחי ישראל בסוכת בית הנשיא שפתח את שעריו כמיטב המסורת בחג

כששת אלפים בני אדם פקדו עד כה את סוכת בית הנשיא באירוח נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ורעייתו נחמה, שנפתחה היום, רביעי, י"ז תשרי, 19 באוקטובר, כמיטב המסורת למבקרים מכל רחבי הארץ. השנה עמדה הסוכה בסימן "תוצרת הארץ: תעשייה כחול – לבן בסוכת הנשיא".

מבקרים בבית הנשיא. צילום: רועי ברקוביץ'
מבקרים בבית הנשיא. צילום: רועי ברקוביץ'

במהלך היום יצאו הנשיא ורעייתו אל המתחמים השונים, פגשו את המבקרים הרבים, לחצו את ידיהם ושמעו על היישובים מהם הגיעו המבקרים, מכל קצות הארץ כדי להתארח בסוכתם. הנשיא קיבל מילדי ישראל ציורים מרגשים, מכתבים אישיים וחיבוקים חמים. "אנו מאחלים חג שמח לכל עם ישראל באשר הוא בעולם ולכל העם בישראל כאן," בירך הנשיא את המוני המבקרים והוסיף: "נחמה ואני גאים לארח אתכם כאן בסוכת בית הנשיא, שהיא הסוכה של העם כולו. אנו גם אורחים וגם מארחים, שהרי אנו בסוכה שלכם שבנויה בבית הנשיא, ובית הנשיא הוא ביתו של כל העם".

הנשיא וארבעת המינים.. צילום: רועי ברקוביץ'
הנשיא וארבעת המינים.. צילום: רועי ברקוביץ'

הנשיא המשיך ואמר: "הבית הזה מקשר ומאחד בין כל שבטי ישראל. הגעתם אלינו היום כבכל שנה, ואתם רואים בנפלאות הארץ, נפלאות הפירות והירקות של ארצנו." עוד אמר הנשיא: "פרי האדמה ופרי העץ שאותו אנו אוכלים אינו היצירה היחידה כאן היום, באתם וראיתם מנפלאות היכולת של התעשייה של מדינת ישראל. תעשיה ששמה יצא מקצה העולם ועד קצהו." עוד הוסיף הנשיא ואמר: "כל העולם רוצה לקנות כחול לבן –  פרי היצירה של מדינת ישראל ומשווע לה."

"באתם הנה היום, כולנו, שבת אחים גם יחד, בסוכת שלום בירושלים. הקשר שלנו לירושלים אינו צריך שום הוכחה", אמר הנשיא והדגיש: "כולם יודעים שחג זה חשוב ביותר בקשר שלנו לירושלים בירתנו".

אלפי מבקרים בסוכת הנשיא. צילום: רועי ברקוביץ'
אלפי מבקרים בסוכת הנשיא. צילום: רועי ברקוביץ'

הנשיא סיים בברכת המבקרים הרבים בחג שמח ושנה טובה. השנה נערך האירוע בשיתוף 'מטה כחול לבן' שבמשרד הכלכלה והתעשייה והתאחדות התעשיינים בישראל, וכלל מגוון פעילויות לכל גיל בנושאי כלכלה ותעשיית ישראל, תצוגת מזל"טים ורחפנים תוצרת הארץ, מופעי שירה והפעלות לילדים ובהם מפגש עם רובוטים, ומוצרי כחול-לבן נוספים. סוכת הנשיא קושטה ועוצבה בשיתוף משרד החקלאות ופיתוח הכפר והציגה למבקרים את פירות וירקות הארץ.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

שיפור ביחסים? ראש הממשלה ושרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני בעת ביקורה בכנסת ב-2014. צילום: קובי גדעון

עידן חדש ביחסי ישראל אירופה?

מקורות מוסמכים בישראל ובאיחוד האירופי סוברים כי שנת 2017 תוביל להידוק היחסים ולשיתופי פעולה, כך על פי פרסום ב"מקור ראשון"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.