מבזקים

הושג הסכם בין האוצר לעיריית ירושלים: הצהרונים לא יושבתו

בשבוע הבא: שביתת מרצים במכללת בית ברל בשל תנאי ההעסקה

בת 38 נפצעה בתאונה בין שני כלי רכב בצפון; מצבה בינוני

חייל איבד את הכרתו בחרמון ככל הנראה ממכת חום; מצבו התייצב

אישום: תושב ירושלים בן 25 היה מעורב בביצוע פיגוע בעיר

אישה בת 49 נפגעה מרכב בגבעתיים; מצבה בינוני

17 פצועים קל ואחת בינוני בתאונה בין אוטובוס למשאית בת"א

ח"כ גליק על משפחת הנער הבדואי שנרצח: "שותפים בשאיפה לשלום"

בעלי האולם ביבנה בו קרס גוף תאורה הואשמו בגרימת מוות ברשלנות

כתב אישום הוגש נגד בועז הרפז בגין מרמה וזיוף בנסיבות מחמירות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > אב שכול שם קץ לחייו על קבר בנו החייל

אב שכול שם קץ לחייו על קבר בנו החייל

אריה בר נתן איבד את בנו החייל חיים בתאונה מבצעית בלבנון לפני 24 שנים ומאז "חי את מותו". אמש התאבד על קבר בנו בהר הרצל.מחר יובא למנוחות בירושלים

אריה בר נתן איבד את בנו החייל חיים בתאונה מבצעית בלבנון לפני 24 שנים, לאחר שחייל אחד טעה לחשוב שמדובר במחבל. אמש (ו'), הוא שם קץ לחייו על קבר בנו בחלקה הצבאית בהר הרצל. האב הבודד התקשה לשאת את מות בנו היחיד. מחר (א') יובא למנוחות בירושלים.

אריה בר נתן ז"ל. צילום: דוברות מצפה יריחו
אריה בר נתן ז"ל. צילום: דוברות מצפה יריחו

אריה היה ממייסדי היישוב "מצפה יריחו" שבחבל בנימין, חילוני יחיד בין דתיים. "הייתה אנטרקציה מעולה עם התושבים הדתיים, כבוד הדדי", סיפר משה אייל תושב היישוב. "אריה היה חלק מהגרעין המייסד של הישוב, אשר היה מעורב בחילונים ודתיים ואחרי שהגרעין נפרד, הוא החליט להישאר במצפה יריחו כחילוני היחיד". לאחר שחלה במחלת הסרטן, עטפו אותו תושבי היישוב והנוער וסייעו לו.

חיים בר נתן ז"ל
חיים בר נתן ז"ל

בכל שנה בסמוך ליום השנה של בנו, נהג אריה לקיים שבת חזנות ביישוב ולהזמין מקהלות וחזנים. מכרים סיפרו כי בשבתות אלה נהג להחביא בתיקו טייפ מקליט ואת ההקלטות השמיע בקבר בנו. לעיתים אף היה נרדם שם. בשנים האחרונות לאחר טקסי הזיכרון, היו מגיעים בני הנוער אל ביתו של בר נתן שם היו שומעים סיפורי מורשת קרב וסיפורים על בנו. אחד מימי הזיכרון במצפה יריחו אף הוקדש כולו לחיים ז"ל.

לאחר מות הבן, שינה האב את שמו ל- "אבי חיים". "חי את המוות של בנו" תיארו אותו מכרים.
בר נתן הקדיש את חייו להנצחת בנו. בין היתרהקים את חורשת "יד לחיים" ודרך על שם בנו. בנוסף הוקמו אנדרטאות ברחבי הארץ והוכן סרט הנצחה לבן. אריה היה מומחה לתנ"ך ולימד בעבר בהרטמן. לאחר מות בנו התקשה להסתגל ועבד תקופה כנהג מונית.

מפקדיו של חיים ז"ל סיפרו כי היה "חייל בעל מוטיבציה אדירה שהשאיר את חותמו על הפלוגה, על אף הצטרפותו ליחידה מגובשת משכבר והתקופה הקצרה ששירת בה". לאחר מות הבן חולל האב סערה תקשורתית ודרש ועדת חקירה. בנוסף עתר לבג"ץ בבקשה להעמיד לדין את מפקדי בנו, אך עתירתו נדחתה.

ממצפה יריחו האבלה  נמסר כי "אריה היווה דמות ייחודית בתרומתו לאופי היישוב ומאז מותו הטרגי של בנו חיים ז"ל פעל להנצחתו בדרכים שונות. אחד האירועים הייחודיים היה ארגון שבת חזנות שנתית עם גדולי החזנים".

סרט ההנצחה לחיים בר נתן ז"ל. הפקה, צילום ועריכה: אולפני אתרוג

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

מטוס של חברת "הייניאן איירליינס"

בדרך לתל אביב עוצרים ב-"טריטוריה הפלסטינית"

נוסע ישראלי הופתע לגלות כי על המסך בטיסת "היינאן איירליינס" מבייג'יין לת"א, מדינת היעד המופיעה היא "הטריטוריה הפלסטינית". החברה: "בצילום תקריב ניתן לזהות את המילה 'ישראל'"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.