מבזקים

פועל בן 30 נהרג לאחר שנפגע מנפילת חפץ כבד באתר בנייה בחיפה

אקוניס יעמוד בראש משלחת ישראל לוועידת החדשנות במוסקבה

היום יתקיימו הבחירות המיוחדות לראשות המועצה המקומית פורדיס

קניה: 12 הרוגים בפיגוע טרור בבית הארחה בצפון-מזרח המדינה

צעיר נדקר משברי בקבוק במהלך קטטה בירושלים; מצבו קל

מטען הושלך לעבר ביתו של אזרח מגדל העמק; הרקע פלילי

מספר פריטי אמצעי לחימה נמצאו בפארק בדרום ירושלים

נשיא הפיליפינים: שארה"ב תשכח מהסיכום הביטחוני בינינו

פקיסטן: למעלה מ-59 הרוגים בפיגוע ירי בדרום-מערב המדינה

התחזית: מעונן חלקית; ייתכן טפטוף בשעות הבוקר

דף הבית > אקטואליה וחדשות > יו"ר הקואליציה: "לפיד לוקח מנדטים מהמחנה הציוני"

יו"ר הקואליציה: "לפיד לוקח מנדטים מהמחנה הציוני"

בראיון לתוכניתנו "זה היום" הגיב דויד ביטן לתוצאות הסקר אשר נערך אתמול על ידי חדשות 2 ועל מצבו של ראש הממשלה בליכוד וגם מה חשבו הפטריוטים על הסקר?

חה"כ דוד ביטן בראיון לתכניתנו "זה היום":  "לא תמיד הסקרים הם נכונים, עד לפני שבועיים הובלנו על "יש עתיד" ב-5 מנדטים. אני רואה בזה סקר של מצב רוח, בגלל מצב הרכבת, זה יחזור אלינו חזרה. כי זה לא הדבר הכי חשוב בעם ישראל ויש עוד דברים חשובים".

דבריו של ביטן מגיעים בעקבות סקר שנערך אתמול ע"י חדשות 2 קובע כי מפלגת "יש עתיד" עוקפת את מפלגת הליכוד אילו הבחירות היו נערכות היום. ע"פ הסקר מפלגת יש עתיד מקבלת 24 מנדטים, בעוד הליכוד מקבלת רק 22 מנדטים.

הראיון המלא עם חה"כ דוד ביטן בתכנית "זה היום"

בתגובה לשאלה האם הליכוד נרדם בשמירה בזמן שיאיר לפיד מתכונן כבר לבחירות הבאות, ענה ח"כ דויד ביטן כי הליכוד לא נרדמו בשמירה: "אנו עובדים בשביל עם ישראל במסגרת הממשלה, לפיד לא עושה כלום, הוא לא אומר את דעותיו, לא נמצא בכנסת".

אם כך מדוע הציבור בוחר בו?

"מי שצריך לבדוק זה מפלגת העבודה. לא אנחנו, מכיוון שבסופו של דבר הוא לוקח מנדטים מהמחנה הציוני, הוא לא לוקח מאיתנו". חבר הכנסת ביטן הוסיף כי "ברור שלפיד צריך לשדר ימינה, כי העם כולו זז ימינה, אבל בסופו של דבר הוא לוקח את המנדטים מהשמאל, הוא לא לוקח אותם מהימין, הוא איש שמאל בעצמו. וגם אם הוא יוביל את השמאל, עדיין לימין יש מעל 60 מנדטים."

יו"ר הקואליציה הוסיף כי הם רוצים לראות את הליכוד גדל: "הליכוד השקיע ברכבת, בתחבורה הציבורית, מיליארדים רבים מכיוון שרואים את זה בסדרי העדיפויות החשובים ביותר". בנוסף הוא ציין כי הם ידאגו לכך שתושבי המדינה לא יפגעו בעניין התחבורה הציבורית.

מעמדו של נתניהו מצוין. צילום: פלאש 90
מעמדו של נתניהו מצוין. צילום: פלאש 90

האם צריך דם חדש בליכוד ורענון השורות?

"בליכוד תמיד יש אנשים חדשים, וזו לא הבעיה. העניין הוא שצריך תמיד את החרדים על מנת להקים קואליציה, וזו הסיבה גם מדוע לפיד לא הגיב למשבר האחרון, כי גם הוא יודע שיצטרך את החרדים על מנת להקים קואליציה. הרעיון הוא למצוא את האיזון בין דרישות הסטטוס קוו לבין החיים התקינים במדינת ישראל".

לגבי מעמדו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במפלגה עצמה ובאופן כללי, אמר ביטן כי "מעמדו של נתניהו מצוין, הדי אן איי של הליכוד לא גורם לליכוד להחליף יו"ר מפלגה, במיוחד שהוא ראש ממשלה. הוא גם המועמד של המפלגה לבחירות הבאות." לדעתו השרים צריכים להבין שלא משנה מה מידת הפופולריות שלהם תהיה, מה שחשוב זה מה מידת הפופולריות של נתניהו בבחירות. מכיוון שהוא מוביל, גם למעלה וגם למטה, ולכן השרים צריכים לשתף פעולה כי זה מה שחשוב לליכוד ולמדינה.

 

רינת ורדי

רינת ורדי

אולי יעניין אותך גם

מעצרים במהלך הלילה. ארכיון

כוחות הביטחון עצרו הלילה ארבעה מבוקשים

במהלך הלילה (ג') עצרו כוחות צה״ל, המשטרה והשב"כ ארבעה מבוקשים באזור יהודה ושומרון. שלושה מתוכם חשודים בפעילות טרור והפרות סדר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.