מבזקים

ניגריה: לפחות 10 הרוגים בהתמוטטות כנסייה

ארדואן: מתקפת טרור בוצעה נגדנו

הלילה: מעונן חלקית עד מעונן וייתכנו טפטופים מקומיים

כש"פרשת השבוע" היא פרשת הטרדה - טורה של סיוון רהב מאיר

ראש מועצת בית אריה: זכות המחאה של עמונה

שגריר ישראל בטורקיה מגנה את הפיגוע הרצחני

לפחות 13 הרוגים בפיגוע בטורקיה

משרד החוץ: אין נפגעים ישראלים בפיגוע באיסטנבול

סל: אשדוד וטפירו שוקעים בתחתית

חשד: המחתרת הכורדית אחראית לפיגוע באיסטנבול

דף הבית > כלכלה > ח"כים מאיימים: לא נתמוך בתקציב בלי תכנית לפיתוח הצפון

ח"כים מאיימים: לא נתמוך בתקציב בלי תכנית לפיתוח הצפון

חברי כנסת מכל סיעות הקואליציה הודיעו הבוקר לראש הממשלה כי לא יתמכו בתקציב, אם הממשלה לא תקיים את התחייבותה להכליל בו את התכנית הלאומית לפיתוח הצפון

נלחמים למען הצפון: 18 חברי כנסת מהקואליציה שלחו הבוקר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו הם דורשים ממנו להכליל את התכנית לפיתוח הצפון בתקציב המדינה אחרת לא יצביעו בעד התקציב.

המכתב מהבוקר.
המכתב מהבוקר.

כזכור, בעבר הצהירה הממשלה כי תקדם תכנית לאומית לפיתוח הצפון במסגרתה יוגדלו ההשקעות בתחומי התשתיות, החינוך, הבריאות והרווחה. אלא שעם הצגת התקציב לקריאה ראשונה הושמטה התכנית מסעיפי התקציב מה שעורר זעם רב בקרב תושבי הצפון. בהמשך הגיעו התושבים להפגין מול משרדי הממשלה והחלו להפעיל לחץ על חברי הקואליציה. הבוקר, כך נראה הלחץ נשא פרי.

חברי כנסת מכל סיעות הקואליצה ובהם שלושה ראשי סיעות: כולנו, הבית היהודי ויהדות התורה, הצהירו כי הכללת התכנית בתקציב היא תנאי לתמיכתן בו.

תחת הכותרת: "הכללת התכנית הלאומית לפיתוח הצפון בתקציב המדינה שלנים 2017-2018", נכתב: ממשלת ישראל החליטה בשנה שעברה על גיבוש תכנית לאומית לפיתוח הכלכלה והחברה בצפון". לדברי החותמים, כ-18 מיליארד שקלים הובטחו כדי לצמצם את הפערים ההולכים וגדלים בין הצפון לשאר חלקי הארץ.

אלא ש"בינתיים", נטען כי "ההגירה למרכז מתרחבת, המחסור במקומות תעסוקה חמור ותשתיות הבריאות והתחבורה ירודות. כל אלה מחייבים אותנו לעשות מעשה ולהציל את הגליל".

לסיכום, כותבים חברי הכנסת כי יפעלו להכללת התכנית הלאומית לפיתוח הצפון בתקציב המדינה הקרוב, ומקנחים באיום: "לא יהיה תקציב מדינה ללא תקצוב תכנית הצפון". על המכתב חתומים 18 חברי כנסת מכל סיעות הקואליציה: שמונה חברי כנסת מהליכוד, ארבעה חברי כנסת מהבית היהודי, שני חברי כנסת מש"ס, שני חברי כנסת מכולנו, אחד מסיעת כונו ואחד מישראל ביתנו.

 

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

%d7%90%d7%a8%d7%93%d7%9f-%d7%91%d7%9b%d7%9c%d7%9b%d7%9c%d7%99-%d7%97%d7%a8%d7%9d

להחרים את המחרימים

השר גלעד ארדן מגבש רשימה שחורה של תומכי החרם על ישראל נגדם תנקוט הממשלה בסנקציות כלכליות, ומגיע להסביר על כך ב'כלכלי בלילה'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.