מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > זעם בשיריון: "שאייזנקוט יפנה את עמונה"

זעם בשיריון: "שאייזנקוט יפנה את עמונה"

חדשות 0404: לוחמי שיריון שובצו לפנות את היישוב עמונה. החיילים זועמים: "לא התגייסנו כדי לפנות יהודים"

מרד נוסף בחיל השיריון? עורך חדשות 0404 בועז גולן פרסם אמש (ה') כי כוחות הביטחון ממשיכים להיערך לפינוי עמונה. לצד שוטרי מג"ב, גם חיילי צה"ל שובצו לפינוי הכפוי של היישוב עמונה, עליו הורה בית המשפט העליון. על פי הפרסום, לחיילי שיריון נמסר כי עליהם להתכונן למשימת פינוי בעמונה.
פינוי עמונה "לא פעולה צבאית". למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
פינוי עמונה "לא פעולה צבאית". למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90


"שאייזנקוט יפנה"

לפי הפרסום ב-0404, החיילים שקיבלו הודעה על כך שהם מיועדים לקחת חלק בפינוי עמונה התרעמו והודיעו כי אינם רוצים לקחת חלק במשימה שכזאת. לוחם בגדוד צוטט כאומר: "לא התגייסנו לצה"ל כדי לפנות יהודים. התגייסנו בדיוק למטרה הפוכה – כדי לשמור על יהודים".
לוחם אחר צוטט כאומר כי: "אנחנו לא מוכנים לקחת חלק במשימה כזאת. זו לא משימה צבאית. זו משימה אזרחית נטו. אנחנו לא מוכנים להיות לא במעגל הראשון של הפינוי וגם לא במעגל השני שמאבטח. אנחנו פשוט לא רוצים להיות חלק מפינוי יהודים מבתיהם. שהרמטכ"ל יפנה אותם… נראה אותו. אנחנו לא מוכנים לפנות את אחינו מבתיהם".
בצה"ל סירבו לאשר או להכחיש את הדברים ומדובר צה"ל נמסר בתגובה לחדשות 0404: "צה"ל יפעל בהתאם להנחיות הדרג המדיני למימוש החוק והסדר ביהודה ושומרון".
לפני כשנתיים, הודיע דובר צה"ל כי חיילי צה"ל לא יטלו חלק בפינוי יהודים מבתיהם. תגובת צה"ל אז היתה לאחר שלוחמים מגדוד 101 בצנחנים ולוחמים נוספים הוזעקו לפינוי יהודים מאחת הגבעות והוחלט שלא ייקחו חלק בפינויים.

כזכור, אתמול פורסם כי לוחמי משמר הגבול החלו לעבור הדרכה ואימון לקראת פינוי עמונה. קציני מג"ב המתמחים בהפרות סדר נשלחו מכל הארץ לטובת הדרכה ללוחמים השונים ששובצו – בין השאר פלוגת שחר תל אביב וכן לוחמי מג"ב ממחוז חוף ועוד. גם לוחמי מג"ב זעמו על העובדה ששובצו לפינוי יהודים.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

שיפור ביחסים? ראש הממשלה ושרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני בעת ביקורה בכנסת ב-2014. צילום: קובי גדעון

עידן חדש ביחסי ישראל אירופה?

מקורות מוסמכים בישראל ובאיחוד האירופי סוברים כי שנת 2017 תוביל להידוק היחסים ולשיתופי פעולה, כך על פי פרסום ב"מקור ראשון"

3 תגובות

  1. מיעוט שולט במדינה.שהפרקליטות תלך לישם חוקיה בסוריה .
    בשביל מה בחירות. חבל על הכסף.
    ליברמן מה עם החילים שלך הבטחתה הרבה נו….

  2. מה שאותם לוחמים וגם הרבה מחברי לימין לא מבינים זה,שעל אכיפת ושמירת החוק ביו"ש אחראי הצבא. הוא ע"פ החוק הריבון ביו"ש ולא משטרת ישראל. דווקא ללוחמי מג"ב (לא מג"ב איו"ש הכפוף וממומן ע"י צה"ל) יש יותר על מה לכעוס. מי שאמור בפועל לבצע את המשימה זה צה"ל ולא משטרת ישראל. החליט מי שהחליט בצה"ל שיותר נוח לו ומצטלם יותר טוב שהמשטרה תבצע גירוש של מתיישבים ולכן הודיע שצה"ל לא יבצע את המשימה. הפתרון היחיד לכך שצה"ל לא יבצע משימות שכאלו הוא החלה מלאה של החוק הישראלי בשטחי C. מה שמדינת ישראל נמנעת ממנו באופן גורף.

  3. קודם לפנות את בג״צ, אח״כ גם לא !

    קודם לפנות את בג״צ, אח״כ גם לא !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.