מבזקים

מעצרו של החשוד ברצח אחותו ביפו הוארך בתשעה ימים

קשיש בן 80 הוכרז כנעדר בסיכון לאחר שיצא מביתו ונותק עמו הקשר

נסגר התיק נגד שני המאבטחים שירו למוות בשני אחים בקלנדיה

10 חשודים נעצרו בגין סחר של מאות אקדחים לא חוקיים

ועדת החינוך תקיים דיון שנושא הלנת שכר המורים בשבוע הבא

צרפת: נאריך את שהות כוחותינו בים התיכון במסגרת הלחימה בדאעש

בעקבות הירי בצפון: חקלאים קיבלו הוראה להתקפל משטחים ליד הגדר

רעולי פנים יידו אבנים לעבר שוטרים ביישוב הבדואי ביר הדאג'

חייל נפצע קל מירי משטח לבנון לכיוון כוח צה"ל באזור מטולה

ועדת הכלכלה תתכנס בשבוע הבא לדיון ביישום חוק השידור הציבורי

דף הבית > כלכלה > ועד עובדי קק"ל דורש: להדיח את מנכ"ל קק"ל

ועד עובדי קק"ל דורש: להדיח את מנכ"ל קק"ל

הדרישה מגיעה לאחר ראיות אליהן נחשפו ועד העובדים, לפיהן המנכ"ל שלח חוקרים פרטיים לעקוב אחרי עובדי הארגון

ועד עובדי קק"ל דורש היום להדיח מיידית מתפקידו את מנכ"ל קק"ל, מאיר שפיגלר, בעקבות ראיות שמצאו, לכאורה, לביצוע מעקבים אחר עובדי קק"ל על ידי חוקרים פרטיים שנשכרו על ידו. כל זאת לאחר התעלמות של המנכ"ל שפיגלר מחוקי העבודה הקיימים במדינת ישראל ויצירת סביבת עבודה עויינת לעובדי הארגון. חוות דעת משפטית שבדקה את הראיות, שנחשפו לאחרונה לבכירי ועד עובדי קק"ל, קבעה כי מדובר בפעולות לא חוקיות לכאורה, שנעשו בחוסר תום לב, בלי להזהיר את העובד או לבצע את כל הפעולות הסבירות שניתן לבצע באופן חוקי לפני פניה לצעדים קיצוניים כפי שנעשו על ידי המנכ"ל.

מאיר שפיגלר. צילום: ארכיון קק"ל
מאיר שפיגלר. צילום: ארכיון קק"ל

דרישה זו להדחה מיידית, באה לאחר סכסוך פנימי שנמשך מזה מספר חודשים בין ועד עובדי קק"ל מול מנכ"ל קק"ל מאיר שפיגלר. ועד העובדים טוען כי העובדים חשופים בשגרת העבודה להשפלות, הטרדות והתעמרות מצידו של המנכ"ל המכהן. לטענתם, שפיגלר אף בחר לבצע פעולות לא חוקיות, לא אתיות ולא מוסריות בכדי להביא לפיטוריהם של עובדים – תוך שימוש בהאשמות לשחיתות כמסך שווא.

ישראל גולדשטיין, יו"ר ועד עובדי קק"ל מסר: "התנהלות המנכ"ל בזויה ואינה ראויה לכל מקום עבודה באשר הוא. מעבר להתנהלות בניגוד לדין, תוך רמיסת ההסכמים הקיבוציים, עברות על החוק – יצירת סביבת עבודה עוינת כלפי עובדים ללא הצדקה והתנהלות עבריינית, הם פשוט לא לגיטימיות. כל טענה כנגד כל עובד יכולה להישמע, להיבדק ולהיות מטופלת בדרכים נאותות וראויות.

לתדהמתנו גילינו כי שפיגלר שכר חוקרים פרטיים לעקוב אחר העובדים בארגון בכדי להוכיח כי אינם מבצעים את עבודתם. הועד לא ייתן את ידו להתנהלות עבריינית שכזו ולהפיכת מקום העבודה לבלתי נסבל עבור כל העובדים אותם אנו מייצגים".

כבר באפריל 2015 דיווח עיתון 'כלכליסט' כי מבקר המדינה העביר חומרים ליועץ המשפטי לממשלה, מהם עולה חשד לפלילים מצד בכירי קק"ל, המנכ"ל מאיר שפיגלר ויו"ר עמית אלי אפללו, וכי המבקר הגיש בקשה לבחינת פתיחה בחקירה. על פי החשד, אפללו ושפיגלר הבטיחו לכאורה לפני הבחירות לראשי רשויות מקומיות, שיממנו את הקמתם של פרויקטים שונים וזאת תמורת סיוע לבחירתם של "כולנו" ו"הליכוד" לכנסת. כאשר בתמורה, יובטח המשך כהונתם בקק"ל או במשרה בכירה אחרת.

ממנכ״ל קק״ל מאיר שפיגלר נמסר אז בתגובה: "צר לי שגורמים אנונימיים מפיצים כזבים. בכל תפקידי אני תמיד פועל למען הציבור תוך הקפדה על כללי המנהל התקין. ככל שיהיה צורך אני אתעמת בעניין מול כל מי שיידרש".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

תומר ניוברג מחאת המורים שכר מלא בזמן משרד החינוך פלאש 90

"רוצים להוציא את המורים מתחת לקו העוני"

מאות מורים ואנשי הוראה הפגינו מול ביתו של שר החינוך נפתלי בנט ברעננה. המחאה היא גם נגד הסתדרות המורים וארגוני המורים שמפולגים ביניהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.