מבזקים

ח"כ פריג': אציע שלא להשתתף בהצבעות על הצעת החוק של ביטן

טורקיה: מוכנים לנקוט צעדים בלחימה בעיראק במידת הצורך

רוזנטל: בספק אם מצביעיו של ביטן עדיין קונים את השטויות שלו

סומליה: פיראטים שחררו 26 בני ערובה שהוחזקו במשך 5 שנים

סוריה: חודשו הקרבות בין הצבא לכוחות המורדים בחאלב

יידוי אבן התבצע לעבר הרכבת הקלה בירושלים; אין נפגעים

מצבה של הפעוטה שנפלה מגובה בנחל ערוגות נעשה יציב

צה"ל הודיע על הטלת סגר כללי על אזור איו"ש במהלך שמחת תורה

טראמפ: אתבע את הנשים שהתלוננו על הטרדות

שריפה פרצה במתחם ארכיאולוגי בכביש 5; לא נגרם נזק לעתיקות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > לפיד: "אם אהיה ראש הממשלה – אחזיר את לימודי הליבה"

לפיד: "אם אהיה ראש הממשלה – אחזיר את לימודי הליבה"

הגזירות על החרדים יחזרו? הבוקר (ה') התראיין יאיר לפיד, שזוכה בסקרים אחרונים לתמיכה גבוהה מזו של ראש הממשלה נתניהו, לגלי צה"ל. לפיד התתחייב בשיחה עם ירון דקל ועמית סגל כי "אם אעמוד בראש הממשלה – אחזיר את חובת לימודי הליבה, כתנאי לתקצוב מוסדות". "אנחנו צריכים שכל ילד בישראל ילמד מתמטיקה ואנגלית", אמר לפיד, "זה לא …

הגזירות על החרדים יחזרו? הבוקר (ה') התראיין יאיר לפיד, שזוכה בסקרים אחרונים לתמיכה גבוהה מזו של ראש הממשלה נתניהו, לגלי צה"ל. לפיד התתחייב בשיחה עם ירון דקל ועמית סגל כי "אם אעמוד בראש הממשלה – אחזיר את חובת לימודי הליבה, כתנאי לתקצוב מוסדות".

"אנחנו צריכים שכל ילד בישראל ילמד מתמטיקה ואנגלית", אמר לפיד, "זה לא במקום לימודי תודה, זו לא מלחמה נגד החרדים. בציבור החרדי יש הסכמה רחבה שאין שום סיבה בעולם שילדים במדינת ישראל לא ילמדו מתמטיקה ואנגלית".

בשיחה נמנע לפיד מלבטא עמדה באשר למעמד השבת והסטטוס-קוו, אבל הביע תמיכה ב"שבת ישראלית", כלשונו. "אני מסתכל על פרשת המרכולים, ואני לא נגד סגירה, אבל AM:PM זאת לא אידיאולוגיה", אמר.

התבטאויות אלו הן חלק ממסעו של לפיד אל לב הבוחר החרדי. לפני כחודש וחצי, התראיין יו"ר 'יש עתיד' לרדיו 'קול חי' והתנער מהתדמית שיצר לעצמו כי הוא שונא חרדים. "האם בכל פעם שיש ויכוח עקרוני הפתרון הוא לצעוק 'שונאים אותנו'?", שאל.

"אשמח ללמוד, תסביר לי, איך יכול להיות בעיה שממשלת ישראל אומרת 'אנחנו נשלם רק למי שלומד ליבה. האם לא סביר שמי שמקבל מהמדינה שקל יצטרך ללמוד ליבה?".

הפטריוטים דנים בתגובתו של לפיד בראיון בגל"צ

לטענתו, בהיותו שר אוצר הוא הזרים כספים רבים לנוער נושר מקרב המגזר החרדי. "יש כאן חברה בישראל והיא צריכה לפעול ביחד, לכל ילד במדינה ערבי חרדי וחילוני – אני מחויב לו ואני מחויב לתת לו את המקסימום האפשרי. מחקר אחרי מחקר אומר שהצעירים החרדים מתקשים להשתלב בחיי העבודה".

על הטענות מצד הציבור החרדי כאילו מעשיו מונעים משנאה אמר יו"ר 'יש עתיד': "אסור להתווכח על שום נושא במדינת ישראל מבלי שתואשם בשנאה, אשמח ללמוד, תסביר לי, איך יכול להיות בעיה שממשלת ישראל אומרת 'אנחנו נשלם רק למי שלומד ליבה" מוסיף לפיד "האם בכל פעם שיש ויכוח עקרוני הפתרון הוא לצעוק 'שונאים אותנו'? תשאל את משולם נהרי מי נתן לו הכי הרבה כסף לנוער חרדי?".

 

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

Muslims seen outside the Dome of the Rock, in Jerusalem's Old City, following Friday prayers. December 25, 2015. Photo by Sliman Khader/FLASH90 *** Local Caption *** ?? ????
???????
???? ??????
??????

חמאס: בית המקדש – דמיוני

אחמד אבו חלביה, מראשי החמאס בעזה מברך את אונסק"ו "ההחלטה האמיצה", שמבטלת את הנרטיב הציוני בבית המקדש "הדימיוני"

תגובה אחת

  1. לא תהיה על תדאג רק אתה חסר למדינה אולי תהיה בוועד הבית לך תעשה צבא כמו גבר גמור ביס עממי ואולי תהיה בוועד הבית לך חפש פרנסה אחרת בבנין אולי ועל תחיה על חשבון העם בבחירות הבאות תעוף הביתה שוב הסקרים ניפחו לך את הראש לעם הזה נמאס מהזויים ושמאלנים לך הביתה ועל תציק לנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.