מבזקים

כביש 1 נפתח לתנועה מחדש לאחר שנסגר בעקבות אוטובוס בוער

כביש 1 נחסם לתנועה בעקבות אוטובוס שעולה באש

נער בן 14 נעצר לאחר שגנב קלנועית מזוג תיירים בכנסיה בירושלים

שריפה פרצה במחסן המכיל אסבסט בחיפה

קו לוד-נתב"ג נפתח לאחר שנסגר בעקבות אדם פצוע על המסילה

נסגר קטע הרכבת בין לוד לנתב"ג בעקבות אדם שנמצא פצוע על המסילה

חיילים ירו כדורי גומי לעבר שלושה חשודים שהתקרבו לגדר בבית אל

עיראק: דאעש תקף עיר הסמוכה לגבול הירדני

טורקיה: שוטר נהרג ועשרה בני אדם נפצעו בפיצוץ מכונית תופת

אם ובנה נעצרו כשבשטחם בהודיה נמצאו כ-1,600 שתילי מריחואנה

דף הבית > תרבות > כשדתיים וערבים נפגשים לשיפוץ

כשדתיים וערבים נפגשים לשיפוץ

מיזם מיוחד לשיפוץ בניינים בשכונה המעורבת רמת אשכול בלוד מנסה להוציא אותה מהדימוי הנחות ולהביא את התושבים לקחת אחריות על ביתם

מחזה לא שגרתי נצפה אמש ברחובות לוד. בעיצומו של יום חם באוגוסט, עומלים חבושי כיפות לצד חבושות רעלות, מנקים וצובעים, גוזמים ושותלים, והכל במטרה לעשות את החיים בשכונה המעורבת טובים יותר.
״לא מדובר פה בדו קיום או פעילות מתייפייפת״, מסביר נדב, אחד הסטודנטים יוזמי הפרויקט, ״החיים פה זה לצד, יהודים וערבים, הם בשבילנו נתון קיים. ואם אנחנו יכולים לעשות קצת יותר טוב פה בשכונה, להרים את קרנם של התושבים ולאפשר להם לקחת אחריות על איכות החיים שלהם – כולם בסופו של דבר מרוויחים״.

הסטודנטים מסבירים על הפרויקט

הלכלוך וההזנחה הגדולה בשכונה המעורבת רמת אשכול בלוד, אשר מכונה בפי רבים "החצר האחורית" של העיר, גובלת בפגעי תברואה קשים. אמש, נעשה צעד אחד קדימה בניסיון להביא לשיפור המצב ולקיחת אחריות של התושבים על סביבתם.

השיפוץ הנוכחי הוא חלק מפרויקט 'מייקאובר שכונתי' שיזם גרעין הסטודנטים בשכונה, אשר במסגרתו פעם בחודש משופץ בניין נוסף בהתאם לפניות התושבים.

מטרת הפרויקט היא דרבון התושבים להקמתם של ועדי בתים בבניינים בהם הם מתגוררים. בניין אשר מעוניין בשיפוץ, מתחייב להקים לטובת העניין ועד בית מאורגן, על מנת להבטיח את המשך הדאגה למצבו ולטיפוחו.
התארגנות התושבים לוועד בית תאפשר להם סוף-סוף לאסוף כסף ולהקים קופת ועד באמצעותה יממנו את שיפוץ המפגעים בבניין, כגון מדרגות שבורות והחזרת החשמל לחדרי המדרגות, מה שכיום לא קיים כמעט באף בניין בשכונה.

במאמץ משותף של גרעין הסטודנטים בשכונה, חניכי סניפי בני עקיבא בשוהם ומודיעין הסמוכות, החליטו דיירי הבניין להרים את הכפפה וביחד לנקות את הסביבה, לבצע עבודות גינון בחצר הבניין ולבסוף גם לצבוע את קירות הבניין.

WhatsApp Image 2016-08-03 at 17.10.59

״כיום, כמעט באף בניין אין ועד בית. הם חיים בבניינים, בניהם גם קשישים, עם מדרגות שבורות ובלי חשמל ועם לכלוף ועכברים שרצים במסדרון בלי הפסקה, ואין אף אחד שמרים את הכפפה ומטפל בצרכי הבניין כמו בכל מקום נורמלי אחר בארץ״, מספרת תמר, סטודנטית נוספת. ״תלינו שלטים על הפרויקט ברחבי השכונה והופתענו לראות שיש היענות מטורפת. קיבלנו עשר פניות תוך שבוע מתושבים שהודיעו כי ארגנו ועד בית לשם כך״.

"נמשיך לסייע לשכונה ככל שניתן"

"בשנים האחרונות מתעוררת לחיים בחזרה שכונת רמת אשכול בעיר, שעד לפני מספר שנים הוזנחה לצערנו הרב. ההתעוררות לחיים באה לידי ביטוי בהשקעה משמעותית של משאבים ותקציבים שאנחנו מפנים לטובת השכונה על ידי העירייה", אומר חבר מועצת העיר ומחזיק תיק התרבות בה, עמיחי לנגפלד. "שיתוף הפעולה הגיע ביוזמת חברי הגרעין שהקימו את ועדי הבתים במטרה לשפר את איכות החיים בכל בניין בשכונה", אמר והוסיף: "זה התחיל עם דאגה לנקיון, חשמל וכד' המשיך אפילו עם תרומות של ציוד ואוכל למשפחות נזקקות. אנחנו נמשיך לסייע לשכונה ככל שניתן על מנת לשפר את רמת איכות החיים בה".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

ההצגה שתעלה בקרית ארבע

פעילי שמאל פועלים לבטל הצגת "הבימה" בקרית ארבע

לחצים על צוות התאטרון הלאומי: אתם לוקחים חלק ב"תהליך נירמולו של הכיבוש". השחקנים יופיעו בהיכל התרבות המקומי בתחילת החודש הבא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.