מבזקים

הוארך מעצרן של שתי החשודות במעורבות ברצח ברוך אנבייה ברחובות

כביש 1 נפתח לתנועה מחדש לאחר שנסגר בעקבות אוטובוס בוער

כביש 1 נחסם לתנועה בעקבות אוטובוס שעולה באש

נער בן 14 נעצר לאחר שגנב קלנועית מזוג תיירים בכנסיה בירושלים

שריפה פרצה במחסן המכיל אסבסט בחיפה

קו לוד-נתב"ג נפתח לאחר שנסגר בעקבות אדם פצוע על המסילה

נסגר קטע הרכבת בין לוד לנתב"ג בעקבות אדם שנמצא פצוע על המסילה

חיילים ירו כדורי גומי לעבר שלושה חשודים שהתקרבו לגדר בבית אל

עיראק: דאעש תקף עיר הסמוכה לגבול הירדני

טורקיה: שוטר נהרג ועשרה בני אדם נפצעו בפיצוץ מכונית תופת

דף הבית > כלכלה > הלחץ עבד: בריסל איירליינס ביטלה את החרם על "אחווה"

הלחץ עבד: בריסל איירליינס ביטלה את החרם על "אחווה"

עקב פעילות מהירה של משרד החוץ החזירה חברת התעופה את מוצרי "אחווה" לטיסותיה

חברת התעופה הבלגית "בריסל איירליינס" החזירה לתפריטה את החלווה הישראלית מתוצרת חברת "אחווה", המיוצרת לשומרון. זאת לאחר שמנכ"ל משרד החוץ דורי גולד הורה לסמנכ"ל הסברה ושגרירות ישראל בבריסל ובברלין לפעול בנושא.

ראיון מנכ"ל אחווה באולפן "כלכלי בלילה"

"ברור שאחווה נשארה אחת הספקים שלנו, ללא קשר למקום הייצור של המוצרים. לכן נמשיך לספק את מוצרי אחווה בטיסות שלנו, במיוחד לאור תפקידה החיובי של החברה בקהילה", נמסר מחברת 'בריסל ארליינס'.

בעקבות ההחלטה הביעו ארגונים יהודיים בעולם את זעמם ודרשו להחזיר את החלווה לטיסות. הביקורת התרחבה והגיעה גם לחברת האם הגרמנית לופטהנזה. ארגון ציוני אמריקה (ZOA) קרא בין היתר לאלפי חבריו להשמיע את קולם ולנקוט פעולות נגד שתי החברות, זאת "כדי להפסיק את האפליה המחפירה והאנטישמית נגד החברה הישראלית אחווה".

לפי פרסומים של ארגון הסולידריות הפלשתיני, נוסע שהמריא מנתב"ג לבריסל זיהה את המוצר שאותו הכיר מישראל, ודיווח על כך לארגון הפלשתיני. מכאן עברה הפנייה לחברת התעופה הבלגית, וזו הורתה להסיר את החטיף מהמטוסים.

"מבקשים ממנו לשנות שם וכתובת"

מנכ"ל אחווה, יעקב מלאך, התראיין באחרונה לתכנית "כלכלי בלילה" בערוץ 20 וסיפר: "לאחרונה אנחנו די מורגלים לצרות האלה אבל מתרגלים. אני לא יודע איך זה קורה בשטח אבל אני ער לתוצאות והן לא הכי נעימות לנו אבל ממשיכים הלאה ומתגברים על הבעיות הקטנות האלה"

"אצלנו במפעל יש קיבוץ גלויות, חברת התעופה כועסת שאנחנו מעסיקים ערבים ויהודים? מה הם רוצים שנעסיק רק יהודים? דרך אגב עובדים אצלי גם שומרונים, גם עולים מחבר העמים וגם אתיופים. מה הם רוצים שנגייס רק סוג אחד של אנשים? זה לא ברור לי."

"אני מניח שיווצר איזשהו קשר, לפעמים מבקשים ממנו לשנות אריזה ושם ומותג וכתובת דבר שאנחנו לא מוכנים בשום אופן לעשות, ובד"כ אנשים חוזרים לקנות כי המוצר הוא טוב ואיכותי וזה מה שמעניין בסופו של דבר"

מחברת התעופה בבריסל נמסר בתגובה לשאלה אם החברה הפסיקה לרכוש את המוצר משום מיקום המפעל: "הסרנו את המוצר כי זה לא המוצר שהזמנו. לאחר מכן יצר איתנו קשר לקוח ואמר לנו מאין הוא הגיע, אבל אנחנו אמרנו שזה מוצר שאנחנו בכלל לא מציעים, לכן אמרנו שנחליף אותו בכל מקרה".

"בגלל ההערה הזו שאנחנו רוצים להחליף… אילו הזמנו את המוצר הזה… אבל לא הזמנו אותו… היתה רק תלונה אחת. אם תתלונן על כך שמגישים כרוב ניצנים בטיסות שלנו ולא הזמנו כרוב ניצנים, אז כן, נחליף אותו."

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

חורבות רומא. פליקר: טריי רטקליף

כיצד הרס התכנון המרכזי את הכלכלה הרומית?

כך נפלה האימפריה הגדולה בעולם לפני אלפיים שנה: מיסוי גבוה, פיקוח אגרסיבי ורגולציה נוקשה. מאמרו של פרופ' ריצ'ארד אבלינג מ-Citadel College שבדרום קרוליינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.