מבזקים

הוארך מעצרן של שתי החשודות במעורבות ברצח ברוך אנבייה ברחובות

כביש 1 נפתח לתנועה מחדש לאחר שנסגר בעקבות אוטובוס בוער

כביש 1 נחסם לתנועה בעקבות אוטובוס שעולה באש

נער בן 14 נעצר לאחר שגנב קלנועית מזוג תיירים בכנסיה בירושלים

שריפה פרצה במחסן המכיל אסבסט בחיפה

קו לוד-נתב"ג נפתח לאחר שנסגר בעקבות אדם פצוע על המסילה

נסגר קטע הרכבת בין לוד לנתב"ג בעקבות אדם שנמצא פצוע על המסילה

חיילים ירו כדורי גומי לעבר שלושה חשודים שהתקרבו לגדר בבית אל

עיראק: דאעש תקף עיר הסמוכה לגבול הירדני

טורקיה: שוטר נהרג ועשרה בני אדם נפצעו בפיצוץ מכונית תופת

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ביוזמת הפלסטינים: דיון מיוחד באו"ם על ההתנחלויות

ביוזמת הפלסטינים: דיון מיוחד באו"ם על ההתנחלויות

הפלסטינים מקדמים החלטה במועצת הביטחון נגד ההתיישבות ביו"ש | השגריר דנון: "טרור מדיני של הפלסטינים נגד ההתיישבות ביהודה ושומרון"

ביוזמת הפלסטינים, ביום שישי הבא (14 אוקטובר),  האו"ם יקיים דיון מיוחד של מועצת הביטחון בנושא ההתנחלויות. הדיון, תחת ההגדרה של דיון לא רשמי ("אריה פורמולה") צפוי להיות עוין במיוחד כלפי ישראל ולהוות את יריית הפתיחה הפלסטינית לקידום החלטה נגד ישראל, בנושא ההתנחלויות במועצת הביטחון.

ראיון דני דנון, שגריר האו"ם לתכנית "זה היום" ערוץ 20 על דברי נציג האו"ם על הבנייה ביו"ש

השגריר דנון תקף בחריפות את עצם קיום הדיון ואמר: "הפלסטינים משתמשים בקהילה הבינלאומית כדי לפגוע במדינת ישראל במקום לעצור את ההסתה ולשבת לשולחן המו"מ", אמר והוסיף: "הפלסטינים עושים טרור מדיני נגד ההתיישבות ביהודה ושומרון".

את הדיון יזמו הפלסטינים אך הבקשה הרשמית לקיימו התבצעה על ידי מלזיה, ונצואלה, סנגל, מצרים ואנגולה, וכותרתו הרשמית של הדיון תהייה: "ההתנחלויות כמכשול לשלום ופתרון של שתי מדינות".

"הפקרת אדמות פלסטיניות"

הדיון צפוי להתמקד בבנייה בשכונות היהודיות של מזרח ירושלים, הכשרת ישובים קיימים ביו"ש ולמה שהמארגנים מכנים "הפקרת אדמות של פלסטינים". בסוף הדיון המארגנים צפויים לדרוש ממועצת הביטחון לקדם החלטה מעשית נגד ישראל בנושא ההתנחלויות.

יש להזכיר כי בנאומו האחרון באו"ם, הבטיח אבו מאזן לפעול נגד ישראל דרך מועצת הביטחון. אבו מאזן, שסבל על פי דיווחים שונים מהתקף לב במהלך השבוע האחרון והובהל אתמול (ה') לבית החולים, אמר מעל בימת האו"ם כי "נפעל להשגת מטרותינו הלאומיות בדרכים דיפלומטיות ומשפטיות וגיוס תמיכה בינלאומית. לא נקבל את המשך הסטטוס-קוו". הוא הוסיף עקיצה לעבר הנשיא האמריקאי ברק אובמה ואיים כי יפנה למועצת הביטחון בדרישה שזו תקבל החלטות נגד ההתנחלויות: "אנו מקווים כי אף מדינה לא תטיל עליה וטו".

שגריר ישראל באו״ם, דני דנון, הגיב למהלך: "ההנהגה הפלסטינית בוחרת פעם נוספת לדחות את הצעותינו החוזרות ונשנות למשא ומתן ישיר ופונה ישירות לאו"ם. מהלך זה לא יוביל לשיפור מצבם של הפלסטינים ועל הקהילה הבינלאומית לדחות בתוקף את הניסיונות הללו". דנון הוסיף כי "רק עצירה מוחלטת של ההסתה הפלסטינית והפסקת הטרור נגד אזרחי ישראל יאפשרו תהליך הידברות".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

נכנס למחלקת יולדות באין מפריע. ארכיון. פלאש 90

מזעזע: פלשתיני התחזה לרופא ואנס מטופלת

תושב הכפר ענאתא נכנס לבית החולים שערי צדק, גנב מכשיר נייד ותקף מינית את אחת היולדות בביה"ח. מעצרו הוארך בשבוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.