מבזקים

שני קטינים נעצרו בחשד להתעללות והריגת בעלי חיים ביבנה

נקבע מותה של הפעוטה מלקיה, נסיבות האירוע בחקירה

אחרי מערכת הגשם האחרונה: מפלס הכנרת עומד על מינוס 213.705

צוותי כיבוי פועלים לכיבוי שריפת בית בבנימינה, אין נפגעים

פעוט מלקיה הובא לביה"ח במצב אנוש, נסיבות האירוע טרם ברורות

בשל איתור שב"חים: המשטרה הוציאה צווי סגירה לבתי עסק בדרום

ערבים השחיתו אנדרטה לזכר חיילים בדרום הר חברון

נעדר מיום רביעי: אורי לוי, נראה לאחרונה ליד אשקלון

שני בני 16 נעצרו בחשד לניסיון שוד נהג מונית, שנפצע קל

נתניהו באזכרה לשמעון פרס: מתחם הכור בדימונה יקרא על שמו

דף הבית > אקטואליה וחדשות > הרצל שאול מובא למנוחות: "נעמוד בהבטחתנו להשיב את אורון"

הרצל שאול מובא למנוחות: "נעמוד בהבטחתנו להשיב את אורון"

הרצל שאול, אביו של חלל צה"ל אורון שאול, מובא בשעה זו למנוחות. ראש הממשלה: "באתי לכאן להביט בעיניכם ולומר כי המחויבות שלי, להחזיר את אורון ואת הדר גולדין הביתה"

הרצל שאול, אביו של חלל צה"ל אורון, מובא בשעה זו למנוחות בבית העלמין בפוריה עילית, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן ולאחר שבשבועות האחרונים התדרדר מצבו. בן 54 היה בפטירתו. זמן קצר לפני פטירתו ביקש שאול מבנו ששהה ליד מיטתו "לא להרפות עד שאורון יחזור". "מאוד רציתי והתפללתי לראות את אורון חוזר, אבל לא היה לי כוח יותר. התישו אותי ושברו אותי", מסרה המשפחה את דבריו האחרונים של שאול.

טקס התייחדות לכבודו של הרצל שאול בשעה זו בלימסול, קפריסין שם נמצאים בשעה זו משפחות חללי "צוק איתן"

בני המשפחה לבושים בחולצות המאבק להחזרת גופתו של אורון. בשישי האחרון, רגעים ספורים לפני שהלך לעולמו ביקש הרצל שאול מבנו אביעד: "אני מבקש שתתחייב בפניי שלא תישבר, ותחזיר את אורון לאימא שלו. תתקשר לרמטכ"ל ותזכיר לו שגולני שלחו את אורון לקרב בסג'עייה, ושידאג שגולני יחזירו אותו הביתה".

נתניהו: "אדם אציל נפש"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד: "יקיריי, זהבה, אבירם, אופק, האחים והאחיות – כל בני משפחת שאול. מכובדי הנשיא, שר הביטחון, שר האוצר ושר הפנים, רמטכ"ל צה"ל, לאה גולדין ומשפחות חיילנו שלחמו במבצע צוק איתן, אנשי הרשויות. זהבה, אינכם לבד. העם כולו דומע עמכם ומחבק אתכם באהבה. באתי להיות לצדכם ברגע כואב זה שבו כוס היגון עולה על גדותיה. באתי לכאן כדי לחלוק את הכבוד הראוי לאדם אציל נפש, יקירנו הרצל ז"ל שנאבק בייסוריו הרבים בגבורה עד נשימתו האחרונה".

"באתי לכאן להביט בעיניכם ולומר כי המחויבות שלי, של הממשלה, של צה"ל, של כל המדינה להחזיר את אורון ואת הדר גולדין הביתה", הוסיף ראש הממשלה. "המשימה הזו קיימת ופועמת. היא עומדת בראש מעייננו ואיני מרפה ממנה. אני יודע מה עובר עליכם בתקופה הנוראה הזו, שהחלה בקרב בסג'עייה, שבו לחמו בנכם וחבריו, נגד מבקשי רעתנו. לאבל הכבד הצטרפה הכמיהה הנואשת להביא את הבן לקבר ישראל".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר במעמד הלווית האב השכול שלא זכה לקבור את בנו: "נמשיך ונמלא את משימתנו להשיב את אורון למנוחת עולמים כאן באדמה הזאת, לצדך".

מעמד החללים שונה

ביוני האחרון הוחלט כחלק מעבודת מטה בצה"ל לשנות את מעמדם של החללים סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול ז"ל שנפלו במהלך מבצע צוק איתן.

הוריו של סגן גולדין ביקשו כי תיבחן הכרה ייחודית במעמדו של בנם אשר הובא לקבר ישראל אך חלקים מגופתו נותרו בידי חמאס. כעת הוכר כחלל במעמד שו"ן (שבוי ונעדר) בעוד סמ"ר אורון שאול יוכר כחלל שמקום קבורתו אינו נודע במעמד שו"ן. משפחתו של אורון שאול ז"ל הביעה מורת רוח מכך שהדבר התפרסם בתקשורת בטרם עודכנה בדבר.

היום (א') התכנסו 50 משפחות שכולות ממבצע צוק איתן בלימסול, קפריסין, על מנת לסיים את כתיבת ספר התורה לעילוי נשמת 67 חללי צוק איתן. ספר התורה יוכנס לבית הכנסת "צוק איתן" שהוקם בשלהי המבצע לפני שנתיים.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

אולי יעניין אותך גם

התאגיד כאן

בדיקת אתר 0404: רוב הציבור מתנגד לפתיחת התאגיד

המאבק התקשורתי בעד פתיחת תאגיד השידור הציבורי לא משכנע את הציבור: בדיקת אתר 0404 ברשתות החברתיות העלתה כי רוב הגולשים מתנגדים לפתיחת התאגיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.