מבזקים

ח"כ ג'בארין: בעלי הקרקעות המוגדרות 'נכסי נפקדים' יעתרו לבג"ץ

השרה שקד: נסיר את האיום שרבץ על ההתיישבות שנים רבות

השרה שקד נגד שמאל: יש לכם עוד הרבה מה ללמוד על דמוקרטיה

הפרקליטות: נשקלת העמדה לדין של הרב יוסף אליצור

ח"כ מיכאלי: נוסח חדש של חוק ההסדרה - דורש דיון מחודש

בנט: "היום המחנה הלאומי חזר לשלוט"

אושר: ייצוג הולם לחרדים ולעולים

כחלון: ההתיישבות ושלטון החוק - אינם מנוגדים

השרה רגב: חוק ההסדרה - מעז יצא מתוק

מדוע הורים מסרבים לחסן את ילדיהם?

דף הבית > אקטואליה וחדשות > הרב הראשי מתייצב לצד הרב קרים: "מרצ סותמים פיות"

הרב הראשי מתייצב לצד הרב קרים: "מרצ סותמים פיות"

בצעד נדיר מבקש הרב יצחק יוסף להשיב על העתירה נגד מינויו של הרבצ"ר המיועד. "מטרת העתירה היא להטיל צנזורה על תורת ישראל, צנזורה שהוטלה בתקופות אפלות"

בצעד חריג מבקש הראשון לציון והרב הראשי לישראל יצחק יוסף להצטרף בעצמו כמשיב לעתירת מפלגת מרצ נגד מינוי הרב אל"מ אייל קרים לרב הראשי לצה"ל.

"סותמים פיות של רבנים", הרב יוסף.
"סותמים פיות של רבנים", הרב יוסף.

"תורת ישראל ורבני ישראל עומדים היום למשפט, ומחובתי מתוקף תפקידי כרב הראשי לישראל לשמש להם פה", הרב יוסף בפנייתו לשופטים. "מטרת העתירה היא להטיל צנזורה על תורת ישראל, צנזורה שהוטלה בתקופות אפילות שעבר העם היהודי".

בבקשתו לבג"ץ תוקף הרב יוסף את העותרים וטוען  כי הם "מבקשים בעתירתם לסתום את פיותיהם של רבני ישראל, בדרישתם למנוע מרבנים באשר הם להמשיך את מסורת ישראל משך אלפי שנים וללמד תורה לעם ישראל. תורת ישראל איננה יכולה להשתנות, ודאי שרבנים אינם רשאים בשום מצב לשנות אפילו אות מהתורה כפי שנמסרה לנו בהר סיני, בתורה שבכתב ובתורה שבעל פה".

בנוגע לדרישת השופטים מהרב קרים לחזור בו מפסיקה הלכתית שפרסם בעבר טוען הרב יוסף, כי אין מדובר בפסיקה אקטואלית, ו"הניסיון ליחס לרבנים היתרים מגונים כפי התמונה המעוותת שהוצגה לציבור, הינו ניסיון עקיף לסתום את פיותיהם של רבנים באמתלות שונות.

תורת ישראל ממנה מתקיים עם ישראל אלפי שנים, היא תורת חיים, היא התורה המוסרית ביותר בעולם, היא איננה זקוקה להגנת המבקש ולא להגנתו של איש, רק מכוחה של תורת ישראל אנו יושבים כאן בארצנו, מכוחה שרדנו אלפי שנים. מצופה מאותם עותרים להרפות את ידיהם ולהניח לנו רבני ישראל לקיים וללמד את תורת ישראל, ובכך להמשיך את מסורת קיומו של העם, תקיפה של מי שעוסקים במלאכת קודש זו, כמוה ככריתת הענף עליו יושב עם ישראל כולו".

הרב יוסף מוסיף לתקוף את מפלגת מרצ, "בעתירתם מבקשים העותרים לקבוע תקדים מסוכן לפיו תורת ישראל ניתנת לביקורת, תכניה עלולים להיות מצונזרים בהתאם לרוח הזמן כפי שהוא נראה בעיניהם, אינני מעוניין ואינני רוצה לציין באלו תקופות עמדה תורת ישראל למבחנה של צנזורה, זוהי התקפה על רבני ישראל, וחמור מכך על תורת ישראל, לכך לא יכול בית המשפט הנכבד לתת יד.

לסיכום, מבקש הרב מהשופטים, לדחות על הסף את העתירה, ולקבוע כי "לרבנים ניתנת החירות הן מצד חופש הדת והן מצד החופש הדעת ללמד את תורת ישראל לעם ישראל".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

משווה את הציונות לנאצים. שגריר אקוודור באו"ם.

שגריר אקוואדור: "ישראל מבצעת רצח עם כמו הנאצים"

הוראסיו בורג'ה האשים מעל בימת האו"ם את ישראל ברצח עם. דני דנון: "התבטאות שפלה של אנטישמיות ושנאה"

3 תגובות

  1. הגיע הזמן שנצא למלמת חורמה עד הסוף נגד הערב רב . שמאל = ערב רב

  2. הגיע הזמן שכל הרבנים מכל המגזרים יגנו על תורת ישראל ועם ישראל ממחריביך .זה דקטטורה המכתיבה לעם התנהלות מנותקת משורשיה המפוארים ממנה ינקוה כל האנושות. וכל הדתות. זאת מדינה לעם היהודי..ולגבי ההלכות יש מספיק רבנים גדולים שידונו בינהם .מתוך עומק תורני. בסופו של דבר האקדמיה עושקת בתאוריה ושל החיים….והתורה עוסקית בחיים האמיתיים. אין עוד מלבדו.

  3. תודה לרב הראשי…..חזק ואמץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.