מבזקים

ניגריה: לפחות 10 הרוגים בהתמוטטות כנסייה

ארדואן: מתקפת טרור בוצעה נגדנו

הלילה: מעונן חלקית עד מעונן וייתכנו טפטופים מקומיים

כש"פרשת השבוע" היא פרשת הטרדה - טורה של סיוון רהב מאיר

ראש מועצת בית אריה: זכות המחאה של עמונה

שגריר ישראל בטורקיה מגנה את הפיגוע הרצחני

לפחות 13 הרוגים בפיגוע בטורקיה

משרד החוץ: אין נפגעים ישראלים בפיגוע באיסטנבול

סל: אשדוד וטפירו שוקעים בתחתית

חשד: המחתרת הכורדית אחראית לפיגוע באיסטנבול

דף הבית > אקטואליה וחדשות > הסיפור מאחורי הקמת טייסת הכיבוי

הסיפור מאחורי הקמת טייסת הכיבוי

עם עקיצה למבקר המדינה - ראש הממשלה פרסם הערב (מוצ"ש) את הסיפור מאחורי הקמת טייסת הכיבוי

הערב (מוצ"ש) ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם בחשבון הפייסבוק שלו על הליך הקמת טייסת הכיבוי בישראל. ראש הממשלה החליט לקרוא לטייסת ע"ש אלעד ריבן ז"ל, לוחם האש בן ה-16 שנהרג באסון הכרמל לפני 6 שנים.

"במהלך ביקור ביוון באוגוסט 2010 ראיתי כיצד מטוסי כיבוי יוונים מכבים שריפת יער. מיד עם שובי ארצה הוריתי למזכיר הצבאי שלי לבחון רכישת מטוסי כיבוי עבור מדינת ישראל" שיתף ראש הממשלה. "כמה חודשים לאחר מכן פרצה שריפת הכרמל. בזוכרי את מה שראיתי ביוון, ביקשתי מיד ממדינות העולם לשלוח לנו מטוסי כיבוי. סיוע זה, יחד עם מטוס הסופר-טאנקר שהבאנו מארה"ב, תרם תרומה מכרעת לכיבוי השריפה הגדולה בכרמל".

נתניהו. צילום: פלאש 90
ראש הממשלה בנימין נתניהו. ביקורת על מבקר המדינה. צילום: פלאש 90

ראש הממשלה מתח ביקורת חריפה על דו"ח מבקר המדינה. לאחר השריפה בכרמל מבקר המדינה בחן את מערך הכבאות בארץ. נתניהו התייחס לעובדה שהמבקר לא המליץ בדו"ח על הקמת טייסת כיבוי. "בדצמבר 2010, פרסם משרד מבקר המדינה דו"ח על מערך הכיבוי בישראל. באופן מדהים לא כלל דו"ח מקצועי-כביכול זה שום המלצה להקים טייסת כיבוי, המרכיב החשוב ביותר בכיבוי שריפות יער" אמר נתניהו, והוסיף, "אף על פי כן החלטתי להקים טייסת כיבוי בישראל, והיא אכן הוקמה חודשים ספורים לאחר השריפה. קראנו לטייסת על שם אלעד ריבן ז"ל, לוחם אש גיבור בן 16 שנספה בשריפת הכרמל".

נתניהו התייחס לתפקוד של טייסת הכיבוי בגל השריפות. "ההחלטה להקים את טייסת הכיבוי הישראלית הצילה חיים ומנעה שריפות שטח בקנה-מידה עצום, כולל בגל השריפות הנוכחי" אמר ראש הממשלה.

עודף ביכולת מתעלה על מחסור ביכולת

ראש הממשלה התייחס להבאת מטוס הסופרטאנקר, מטוס הכיבוי הגדול בעולם. לאחר דין ודברים בין גורמי הפיקוד ראש הממשלה החליט לגייס את המטוס האמריקאי למאמצי הכיבוי. "החלטתי גם הפעם להביא לארץ את מטוס הסופר-טאנקר. במקרי קיצון, עדיף שתהיה יכולת-יתר מאשר יכולת-חסר".

%d7%a1%d7%95%d7%a4%d7%a8%d7%98%d7%a0%d7%a7%d7%a8-%d7%91%d7%a4%d7%a0%d7%99%d7%9d
מטוס הסופרטאנקר מבפנים. צילום: רמי מזרחי

כמו כן, ראש הממשלה הוקיר תודה למדינות שהושיטו יד במאמץ להשתלט על השריפות. "פניתי למנהיגים כמו נשיאי רוסיה ואוקראינה וראש-ממשלת יוון, וההיענות הייתה מיידית ומרשימה. אנחנו עוזרים למדינות אחרות, והן עוזרות לנו".

בסיכום דבריו, ראש הממשלה הביע את הערכתו לכוחות הביטחון שפועלים בשטח. "אני מצדיע ללוחמי ולוחמות האש ולטייסים מהארץ ומחו"ל. אני מודה גם לכל כוחות הביטחון וההצלה ולאזרחי ישראל הרבים שמסייעים בהתנדבות למלאכת הכיבוי והשיקום. אתם פניה היפות והאמיתיות של מדינת ישראל".

 

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

4

לפחות 13 הרוגים בפיגוע באיסטנבול

מכונית תופת התפוצצה סמוך לאוטובוס עמוס שוטרים שאבטחו את משחק משחק הכדורגל באצטדיון של קבוצת בשיקטאש באיסטנבול. הפיצוץ אירע שעתיים לאחר שהתקיים משחק במקום

תגובה אחת

  1. ביבי לא מקבל מספיק קרדיט בערוצי התקשורת השונים . בקדנציה הנוכחית הוא איפשר לממשלה לבצע פעולות היסטוריות שבטווח הרחוק יצילו את המדינה חברתית וביטחונית
    הוא בעצם יוצר תשתית איתנה לחברה מודרנית שיוויונית וצודקת ממש כמו אב מייסד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.