מבזקים

ח"כ פריג': אציע שלא להשתתף בהצבעות על הצעת החוק של ביטן

טורקיה: מוכנים לנקוט צעדים בלחימה בעיראק במידת הצורך

רוזנטל: בספק אם מצביעיו של ביטן עדיין קונים את השטויות שלו

סומליה: פיראטים שחררו 26 בני ערובה שהוחזקו במשך 5 שנים

סוריה: חודשו הקרבות בין הצבא לכוחות המורדים בחאלב

יידוי אבן התבצע לעבר הרכבת הקלה בירושלים; אין נפגעים

מצבה של הפעוטה שנפלה מגובה בנחל ערוגות נעשה יציב

צה"ל הודיע על הטלת סגר כללי על אזור איו"ש במהלך שמחת תורה

טראמפ: אתבע את הנשים שהתלוננו על הטרדות

שריפה פרצה במתחם ארכיאולוגי בכביש 5; לא נגרם נזק לעתיקות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > המשטרה: אין תשתית ראייתית נגד הרצוג

המשטרה: אין תשתית ראייתית נגד הרצוג

בסיום חקירת החשד בעניין תרומות לפריימריז לראשות 'העבודה', הודיעה המשטרה כי לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת להוכחת ביצוע עבירות

משטרת ישראל הודיעה כי אין תשתית ראייתית המוכיחה כי יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג ביצע עבירה על חוק התרומות. בעקבות כך צפויה הפרקליטות להמליץ על סגירת התיק.
חקירת החשד בעניין הסתיימה כיום ביחידה ארצית של משטרת ישראל.

על פי החשד, התקבלה לכאורה תרומה אסורה שלא דווחה כדין במסגרת הבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה בשנת 2013.

החקירה נפתחה בעקבות חשדות אודות מימון קמפיין שלילי כנגד חה"כ שלי יחימוביץ׳ באמצעות תרומה שלא דווחה כדין במסגרת דיווחי הבחירות ושיש בה כדי להוות תרומה אסורה. בהמשך, באישור היועץ המשפטי לממשלה, נחקר חשד למעורבותו של יו״ר האופוזיציה יצחק הרצוג.

החקירה לוותה על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי). המשנה לפרקליט המדינה (תפקידים מיוחדים), והיועץ המשפטי לממשלה עודכנו לכל אורך החקירה אודות התפתחויותיה וממצאיה.

במסגרת החקירה נחקרו מעורבים שונים ובכלל זה נחקרו באזהרה יו״ר האופוזיציה דהיום שהתמודד בשעתו על ראשות המפלגה, חה״כ יצחק הרצוג, בכיר במטה הבחירות דאז של יו״ר האופוזיציה ובעל חברה פרטית. כמו כן בוצעו חיפושים ופעולות חקירה מגוונות.

מממצאי החקירה עולה כי במסגרת הבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה בשנת 2013, העביר בעל חברה פרטית בתחום שבעניינו התנהל הליך חקיקה, תרומה בהיקף של כ-40,000 ש״ח לצורך מימון קמפיין שלילי כנגד שלי יחימוביץ׳, אשר התמודדה מול יו״ר האופוזיציה, חה״כ הרצוג, בבחירות. עוד עולה כי במסגרת תצהיר, עליו חתום יו״ר האופוזיציה, לא נמסר למבקר המדינה דיווח כדין על התרומה האסורה לכאורה. על פי החשד העלאת הקמפיין ומימונו נוהלו בידי בכיר במטה הבחירות של יו״ר האופוזיציה בבחירות האמורות.

ממצאי החקירה לא גיבשו תשתית ראייתית מספקת להוכחת ביצוע עבירות על ידי יו״ר האופוזיציה חה״כ יצחק הרצוג, מאחר והחקירה לא ביססה תשתית ראייתית מספקת להוכחה בפלילים שידע על התרומה. ממצאי החקירה גיבשו תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירות לכאורה של רישום כוזב במסמכי תאגיד וקבלת תרומה אסורה על ידי בכיר במטה הבחירות דאז ולביצוע עבירה של מתן תרומה אסורה על ידי בעל החברה הפרטית.

עם סיום החקירה מעבירה משטרת ישראל לפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), אשר ליוותה את החקירה, את כלל הממצאים, תשתית הראיות לכאורה והחומרים שנאספו, לעיון והחלטה.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

Muslims seen outside the Dome of the Rock, in Jerusalem's Old City, following Friday prayers. December 25, 2015. Photo by Sliman Khader/FLASH90 *** Local Caption *** ?? ????
???????
???? ??????
??????

חמאס: בית המקדש – דמיוני

אחמד אבו חלביה, מראשי החמאס בעזה מברך את אונסק"ו "ההחלטה האמיצה", שמבטלת את הנרטיב הציוני בבית המקדש "הדימיוני"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.