מבזקים

שבת שלום!

מצבו של הילד שנפל במהלך טיול בצאלים - קשה מאוד

"איש ביצוע ועשייה"

הוארך מעצר החשודים ברצח אריאל וואסי ז"ל

איגוד נותני שירותי הסיעוד: "אבידה גדולה לכולנו"

המדינה לבג"ץ: נבחן משפטית את החזרת גופות המחבלים

סגן שר הביטחון מביע צער כבד על מותו של מנכ"ל משרד הרווחה

כניסת שבת: 16:00, יציאת שבת: 17:15

פוליטקאי הולנדי הורשע בהסתה נגד מוסלמים

הולך רגל נפצע קשה מפגיעת רכב בנתניה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > המפמ"רית: שלילת יהדות המדינה לגיטימית כתשובה בבגרות

המפמ"רית: שלילת יהדות המדינה לגיטימית כתשובה בבגרות

השינויים התוכניים בתכנית הלימודים באזרחות ממשיכים לעורר סערה: בדיון ועדת החינוך של הכנסת הסבירה המפקחת על המקצוע כי הפיכת מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה תתקבל כתשובה לגיטימית בבגרות

הרוחות סערו בישיבת ועדת החינוך של הכנסת, שדנה היום (ב') בטענות כנגד השאלות והחומר הנלמד לבגרות באזרחות. במוקד הסערה עמדה השאלה ממבחן הבגרות: "הצג שתי דרכים אפשריות להתמודדות עם השסע הלאומי בישראל".

המפקחת על מקצוע האזרחות, יעל גוראון, הסבירה בוועדה כי אחת התשובות שניתן לקבל לשאלה היא עמדת הפיכת מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה, תוך שלילת יהדותה.

גוראון בוועדת החינוך היום ב)
גוראון בוועדת החינוך היום (ב'). צילום: ערוץ הכנסת

"אנחנו לא יכולים לקבל כתשובה נכונה את שלילת ישראל כמדינה יהודית", ענה חבר הכנסת עודד פורר, מ"מ יו"ר הוועדה. אולם המפקחת הסבירה שמדובר בטענת קצה מתוך קשת הדעות הלגיטימית ולכן היא מתקבלת.

חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) שאלה את גוראון "אם שלילת יהדותה אפשרית, אז גם תשובה שתשלול את זכויות המיעוט תתקבל?".

לאחר שהסבירה חברת הכנסת ענת ברקו (הליכוד) את תוקפה של ההחלטה כי מדינת ישראל היא יהודית ודמוקרטית, התעורר זעמם של חברי הכנסת הערביים שישבו בוועדה. "אפעם לא טעמנו את טעם הדמוקרטיה הזאת", זעק חבר הכנסת ח"כ טאלב אבו ערער, וחבר הכנסת מסעוד גנאים הוסיף: "90% מהאדמות של הערבים הפקעתם בשם הדמוקרטיה".

על טענות המורים לאזרחות על כך שבכנס מקצועי הורתה המפמ"רית גוראון למדריכי המקצוע על השינויים במחוון המושגים לבגרות בעל פה בלבד, תוך איסור לתעד או לכתוב אותם, על מנת שלא יגיעו לתקשורת, ענתה גוראון כי "הסיבה שנאמר למורים שלא לצלם, היא משום שהמצגת עדיין לא במעמד של הנחיות מחייבות". "יש הבדל בין שיחה להנחיות הסופיות שנכתבות", הוסיפה.

באשר לטענות כי המפקחת הורתה על הורדת מושג הצהרת בלפור ממחוון המושגים לבגרות, אמרה גוראון כי ככל הנראה חלה אי הבנה באותו כנס וכי המושג אינו מושג רקע בלבד והוא יילמד לבגרות.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

אילוסטרציה: מעצר מחבלים. צילום: 0404

נחשפה חוליית מחבלים שתכננה פיגועים בירושלים

מ: שב"כ חשף חוליית חמאס שפעלה בירושלים ותכננה פיגועי ירי נגד בסיסי צה"ל: "סיכול התשתית מוכיח את הסיכון ממפגעים בעלי ת.ז ישראלית"

תגובה אחת

  1. המפקחת על מקצוע אזרחות אמנם חושבת שלגטימי לקבל תשובה כי מדינת ישראל היא מדינת כל אזרחיה למרות שאין שום יסוד לטענה הזו לא במגילת העצמאות ולא בחוק יסוד בכנסת על סמך מה היא מוכנה לקבל תשובה כזאת חוץ מאשר על בסיס משאלות לב ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.