מבזקים

פועל נפצע מחפץ שנפל מגובה שתי קומות בתל אביב, מצבו בינוני

רוכב אופנוע התהפך בשטח מזרחית לצומת הרוחות בדרום

הותר לפרסום שמו של הרב החשוד באונס תלמידה

סוכל פיגוע ירי וחטיפה בגוש עציון

בקרוב: כללי אתיקה לפוליטיקה באקדמיה

ח"כ חוטובלי: "יש לנו סבלנות, הסכסוך שלנו צעיר"

פועל נפל מגובה באתר בניה בגדרה - מצבו בינוני

פרסום ראשון: אימון לעמונה - במתקן המדמה כפר ערבי

קרוב ל-20 אלף מתפקדים עד כה במפקד הבית היהודי

הותר לפרסום: אמנון כהן הוא הח"כ לשעבר החשוד בקבלת שוחד

דף הבית > מורשת > המאבק למען ספורטאים שומרי שבת

המאבק למען ספורטאים שומרי שבת

ארגון נבחרת השבת, המאגד ספורטאים שומרי שבת, פנה לשרת הספורט מירי רגב בבקשה שתסייע לספורטאים שומרי שבת להתחרות בימות החול בענפי ספורט שונים

ארגון נבחרת השבת, הפועל לקידום שוויון הזדמנויות בספורט, פנה באמצעות עו"ד פרופסור אביעד כהן לשרת הספורט מירי רגב בבקשה שתאפשר שוויון הזדמנויות לספורטאים שומרי שבת.

בשבת האחרונה התקיימה תחרות קליעה ללא הקלעים המצטיינים אבישי ברט וגד סגל. לאחר שנה מפרכת של אימונים הקלעים המצטיינים הצליחו להעפיל לתחרויות הגמר, אולם תחרות הגמר שובצה לשבת. בתגובה, נבחרת השבת פנתה לשרה מירי רגב בבקשה שתסייע לספורטאים להתחרות באופן הוגן ושוויוני, אולם השרה רגב לא השיבה לפנייה, התחרות נערכה בשבת והקלעים המצטיינים לא השתתפו.

בנוסף לכך, תחרויות ספורט נוספות בתחומי שחייה, קליעה ועוד מתוכננות להיערך בשבתות הקרובות. "לא יתכן שספורטאי ששומר את השבת היהודית לא יוכל להתחרות בתחרות ממלכתית במדינת היהודים" אומרים בנבחרת השבת. "אין שום סיבה שלא נוכל לשלב בין אהבתנו לספורט המטפח את הגוף, לבין אהבתנו לשבת היהודית המטפחת את הנפש".

 

השרה מירי רגב. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90
השרה מירי רגב. לא השיבה לפניה של נבחרת השבת. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

מירי רגב: "המצב הנוכחי לא תקין"

זו לא הפעם הראשונה שהשרה מירי רגב מקבלת פנייה בנושא. גם בשנה שעברה תחרות הקליעה שובצה לשבת, וגם בשנה שעברה הקלע אבישי ברט פנה לשרת הספורט רגב במטרה שתסייע לו להשתתף בתחרות קליעה באופן שוויוני. בתגובה, כתבה השרה רגב בדף הפייסבוק שלה: "לא יעלה על הדעת שספורטאי ישראלי מצטיין לא ישתתף באליפות ישראל בקליעה רק מפני שהיא מתקיימת בשבת. מדובר במצב שאינו תקין ונוגד את עקרון שיוויון ההזדמנויות בחברה. יש לאפשר לכל ספורטאית וספורטאי שעמדו בקריטריונים הנדרשים להשתתף בתחרויות כמו יתר הספורטאים. את הדברים אמרתי לאחר ששמעתי על הקושי של אבישי ברט לקחת חלק בתחרות קליעה שתתקיים בשבת במסגרת אליפות ישראל בקליעה וזאת משום שהוא שומר שבת"

למרות הצהרות אלה של השרה רגב, השנה השרה לא שלחה תשובה לנבחרת השבת

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

%d7%94%d7%a8%d7%91-%d7%a7%d7%a6%d7%91%d7%99

"לאכול אוכל כשר זה לא רק להפריד בין בשר לחלב"

על קצה המזלג, הרב זיו קצבי מסביר לח"י ברשת על חשיבות שמירת הכשרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.