מבזקים

ח"כ פריג': אציע שלא להשתתף בהצבעות על הצעת החוק של ביטן

טורקיה: מוכנים לנקוט צעדים בלחימה בעיראק במידת הצורך

רוזנטל: בספק אם מצביעיו של ביטן עדיין קונים את השטויות שלו

סומליה: פיראטים שחררו 26 בני ערובה שהוחזקו במשך 5 שנים

סוריה: חודשו הקרבות בין הצבא לכוחות המורדים בחאלב

יידוי אבן התבצע לעבר הרכבת הקלה בירושלים; אין נפגעים

מצבה של הפעוטה שנפלה מגובה בנחל ערוגות נעשה יציב

צה"ל הודיע על הטלת סגר כללי על אזור איו"ש במהלך שמחת תורה

טראמפ: אתבע את הנשים שהתלוננו על הטרדות

שריפה פרצה במתחם ארכיאולוגי בכביש 5; לא נגרם נזק לעתיקות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > "הפסיקו לערבב בין האמנות והפוליטיקה"

"הפסיקו לערבב בין האמנות והפוליטיקה"

השחקן והזמר דודו זר מתייצב לצד שרת התרבות והספורט מירי רגב ותקף את האמנים שהתפרעו בטקס פרסי אופיר: "לא כל שחקן חייב להיות איש שמאל, לא כל השמאל הוא נאור, ופטריוטיזם איננה מילה גסה!"

שובר שורות: השחקן דודו זר ("פרפר נחמד) מתייצב לצידה של מירי רגב ובפוסט שבפרסם בעמוד הפייסבוק שלו תקף את אלו שהתפרעו בטקס פרסי אופיר בזמן נאומה. "לכל המרימים אגרופים באוויר, המתפרצים באלימות לבמה עליה עומדת שרה בישראל, לצורחים ומפריעים לנאומה של שרת התרבות ולפרובוקטורים שהחליטו מ'שום מה' להשתמש במילותיו של משורר פלסטיני בערב הרשמי הזה שקורא לאכול את בשרי… ההפרעה לנאומה של השרה היא סתימת הפיות ולא ההפך"., כך זר.

לדבריו, האמנים המתלוננים על פגיעה בתקציבי האמנות בהוראת השרה הם "בכיינים"."מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית ואף אחד לא מכתיב או יכתיב לאומניה מה להציג, לומר, לשיר או לצלם. מדינת ישראל לא חייבת לממן מכיסם של אזרחי ישראל כל גחמה פוליטית, אמנותית, מוזיקלית או אחרת אם אינה מוצאת לנכון לעשות כך ולשם כך נבחרת ממשלה ושרה המטפלת בדיוק בזה.

צילום מסך: פייסבוק
צילום מסך: פייסבוק

 

"אף אחד לא יכול למנוע מכל אחד מכם לממן מכיסו את הפרויקט עליו הוא חולם ואם אין לו ממון לעשות זאת שיחפש ספונסרים ואם לא מצא כי זה לא מעניין אף אחד, שיואיל לעבוד לחסוך ולממש את חלומו.

"אבל לבקש מהשלטון לממן את את הזיותיו שבדרך כלל נגועות בגוון פוליטי מסוים לרוב נגד המדינה ונגד הגוף שממנו הם מבקשים את הכסף, אין דבר מעורר רחמים מזה".

בסיום הפוסט הארוך שפרס זר בפייסבוק וזכה לשיתופים רבים, הוא מבקש לקרוא לאנשי התעשייה: "הפסיקו לערבב בין האמנות לפוליטיקה… לא כל שחקן חייב להיות איש שמאל! לא כל השמאל הוא נאור! ופטריוטיזם איננה מילה גסה!

"אני מבין שפרנסתם של אמנים צעירים נמצאת בסכנה אם יביעו את דעתם האמתית אבל דעתם של כאלה שחושבים אחרת חייבת להישמע. שנה טובה, שנת יצירה והצלחה לכוווולם!", כתב זר.

זר. צילום: פלאש 90
שנה טובה. זר. צילום: פלאש 90

גם השחקן זאב רווח הביע תמיכה ברגב בראיון לגלי צה"ל: "אני לא יודע מי בחר את השיר הזה כשיר פתיחה של פסטיבל סרטים, בשביל מה? בשביל מה לעשות את זה? ואיך אתה רוצה שהשיר הזה שהוא כל כך קיצוני, ששרה של מדינת ישראל, שרת תרבות של מדינת ישראל, תשב ותשמע את זה", אמר.

תלונה נגד רועי אסף

ביום שישי הגיש מנהל המשכן לאומנויות הבמה באשדוד הגיש תלונה במשטרה נגד השחקן רועי אסף, שהתפרץ אמש לבמה עליה נאמה השרה מירי רגב במהלך טקס פרסי אופיר.

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

Muslims seen outside the Dome of the Rock, in Jerusalem's Old City, following Friday prayers. December 25, 2015. Photo by Sliman Khader/FLASH90 *** Local Caption *** ?? ????
???????
???? ??????
??????

חמאס: בית המקדש – דמיוני

אחמד אבו חלביה, מראשי החמאס בעזה מברך את אונסק"ו "ההחלטה האמיצה", שמבטלת את הנרטיב הציוני בבית המקדש "הדימיוני"

2 תגובות

  1. קול שפוי בים של כיעור ועליבות שמאלנית!!

  2. השרה מירי רגב את גדולה תמשיכי כך..ולשחקן דודו זר.כל הכבוד לך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.