מבזקים

שבת שלום!

שלושה פצועים בתאונה בצומת כפר אדומים

מטייל נפל מגובה באזור עמודי שלמה באילת

ביממה האחרונה 6050 ברקים ברחבי הארץ

שני נערים ערבים מואשמים בהצתת דליקה בחורשת אחיהוד

פצוע בינוני ופצועה קל בתאונה בכניסה למושב נווה מבטח 

פרק 63: שאלות על נתן זך במקום גבירול

עורכי דינה של שרה נתניהו: "החקירה לא נמשכה 11 שעות"

הצהרת תובע נגד צעיר מכרמיאל החשוד בתקיפת סבו וסבתו

זמני כניסת ויציאת השבת פרשת תולדות

דף הבית > תרבות > גדעון לוי מתגעגע לעזה

גדעון לוי מתגעגע לעזה

איש השמאל הקיצוני הציג מחבלים בתור אזרחים שומרי חוק, אתר פרספקטיבה מגלה את האמת

כשגדעון לוי אומר שהוא מתגעגע לעזה, על מה בדיוק הוא מדבר? במאמר שפרסם ב-24.11, פרסם לוי מאמר ב"הארץ" בו כתב שהוא "מתגעגע לעזה. לחופים, לנופים, לרוחם הנפלאה של התושבים שפגשתי עד לפני עשר שנים. הקורא הישראלי אינו יודע עליהם דבר, וגם אינו רוצה לדעת. בעבורו, כל הילדים ההרוגים הם מחבלים, או כאלה שמחבלים הסתתרו מאחוריהם, כמיטב כזבי התעמולה הישראלית".

טל רפאל, עיתונאית פרספקטיבה, בדקה לעומק את דבריו של לוי. תחילה, נוקב לוי בשמו של מוחמד אבו עודה, תושב עזה שקבר את בנו ובתו. לאחר בירור קצר התגלה כי גם האב עצמו נהרג, לא כפי שכתב העיתונאי.

האירוע התרחש בשנת 2006. צה"ל עצר 2 פעילי חמאס שהיו מעורבים בפיגועי ירי, הנחת מטעני חבלה וניסיונות לרצח. פעילי החמאס התנגדו לכוחות הביטחון, מוחמד אבו עודה ובנו היו חמושים וירו לעבר כוחות הביטחון. בשעתו, דובר צה"ל מסר פרטים אודות המקרה: "במהלך הפעילות נפתחה אש אשר כללה גם ירי טילי נ"ט אל עבר הכוחות, מבית בו הסתתרו המבוקשים. הכוחות השיבו אש למקורות הירי וזיהו פגיעה". מי העיתונאי שפרסם את גרסתו של דובר צה"ל? ניחשתם נכון, גדעון לוי.

**FILE2003** Portrait of journalist for Haaretz Newspaper, Gideon Levy March 12, 2003 Photo by Flash90 *** Local Caption *** ????? ??? ??? ????? ???? ?????? ?????
גדעון לוי. איש שמאל קיצוני

בתוך כך, גדעון לוי ביטא את געגועיו לרב המחבלים עבדאללה א-זאק, איש חמאס עם רקורד של 30 שנות מאסר בישראל. עבדאללה א-זאק גורש בעברו ביחד עם איסמעיל הנייה, עבד עזיז אל-רנטיסי, מחמוד א-זהאר וסעיד אל סיאם. בנו של עבדאללה א-זאק הלך בדרכו של אביו, כך מוכיח החוקר יהונתן דחוח-הלוי מאתר News1.

ככל זה לא מונע מגדעון לוי לבטא אמפטיה לרוצחים. "עבדאללה א־זאכ זיהה את חצי גופת בנו בחדר המתים לפי החגורה, במבצע "גן נעול". רק אחרי שצה"ל יצא, הוא מצא את החצי השני. מוחמד היה בן 14 ונקבר פעמיים", כתב לוי.

בסיכום הכתבה לוי הציג 7 מקרים של תמותה בעזה, מתוכם 3 היו מחבלים. למרות היותם מחבלים, הם תוארו ע"י לוי בתור מי שמבטאים את "רוחם הנפלאה של התושבים". ב-2 מקרים התמותה נגרמה כתוצאה מתאונה שלא קשורה לפעילות צה"ל. נכון לכתיבת שורות אלה גדעון לוי שוהה בחו"ל ולא ניתן להשיג את תגובתו.

 

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

יריב אופנהיימר

להוריד את להבות השנאה

לצד הערבים שביצעו את טרור ההצתות, רוב המגזר גינה את נשק השריפות. יריב אופנהיימר חושב שלא צריך לשפוך עוד שמן למדורה

תגובה אחת

  1. היהדות היא העולם המודרני

    הילדים לפי החמאס הם היו מתנה לאללה (שהידים) . שבט האינקה בדרום אמריקה והחמאס די דומים

    אברהם בסיפור התנ"ך היהודי הקריב איל ולא ילד ובכך ניצח את תפיסת העולם של הפאגנים.
    אברהם אפילו שבר פסלים כבר בתור ילד
    מוסרי ההשכל שבתנ"ך היהודי הם אלו שהביאו את כולנו לעולם המודרני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.