מבזקים

רוזנטל: בספק אם מצביעיו של ביטן עדיין קונים את השטויות שלו

סומליה: פיראטים שחררו 26 בני ערובה שהוחזקו במשך 5 שנים

סוריה: חודשו הקרבות בין הצבא לכוחות המורדים בחאלב

יידוי אבן התבצע לעבר הרכבת הקלה בירושלים; אין נפגעים

מצבה של הפעוטה שנפלה מגובה בנחל ערוגות נעשה יציב

צה"ל הודיע על הטלת סגר כללי על אזור איו"ש במהלך שמחת תורה

טראמפ: אתבע את הנשים שהתלוננו על הטרדות

שריפה פרצה במתחם ארכיאולוגי בכביש 5; לא נגרם נזק לעתיקות

רוכב אופנוע בן 41 נהרג בעקבות פגיעת רכב בכביש 581 בשרון

חל שיפור במצבו של הגבר שהתמוטט במרוץ התנ"ך סמוך לשילה

דף הבית > יהדות > בית הרב קוק ניצל: המדינה תשקיע 4 מיליון שקלים בשיפוץ

בית הרב קוק ניצל: המדינה תשקיע 4 מיליון שקלים בשיפוץ

הממשלה החליטה להשקיע תקציב בשיפוץ הבית ובכך, נוקטות הרשויות עמדה, ומצטרפות למאבק בניסיונות למכור את הנכס ע"י הטוענים לבעלות על הבניין

במסיבת עיתונאים מיוחדת בבית הרב, עדכן הרב יוחנן פריד, יו"ר בית הרב, על מצב המאבק מול הטוענים לבעלות על הבניין. הוא הודיע כי לאחר שהממשלה הכריזה על בית הרב כאתר מורשת, התגייס השר לענייני ירושלים והמורשת השר זאב אלקין, להשקיע בשיפוץ המקום ובהפיכתו למוזיאון כשלושה מיליון שקל ומיליון נוספים שתעביר עיריית ירושלים כהשלמה.

צילום יח"צ
צילום יח"צ

ראובן פינסקי ראש אגף בכיר מורשת, במשרד ירושלים ומורשת, הציג את התוכניות להעצמת ושימור המורשת הלאומית בבית הרב. "ההשקעה הממשלתית שתוכננה בתחילה הייתה כמיליון וחצי שקל, והשר זאב אלקין השר לירושלים ולמורשת, החליט להכפיל אותה לכדי שלושה מיליון שקלים. הממשלה מעוניינת להפוך את המקום מאתר טיפה מיושן למוזיאון תוסס חיים. מבחינתנו, כמו שאף אחד לא מעלה על דעתו לבנות בניין על הבית של בן גוריון, לא נאפשר להפוך את הבית הזה למיזם נדל"ן. אנחנו עושים כל שביכולתנו כדי לשמר את בית הרב, השר נחוש מאוד בעניין הזה ואם נצטרך, גם הפקעה באה בחשבון. ראש הממשלה גם הוא כבר הביע את דעתו בנושא ואנו ומשקיעים 4 מיליון שקלים, בסך הכול כדי להפוך את הבית למוזיאון על הרב. ומשנתו. מבחינתנו, כל ילד שמגיע לירושלים צריך לעבור בבית הזה."

"לא ניתן לאף אחד לפגוע בבית הרב קוק"

פינסקי פרס בפני העיתונאים את התכנית לשיקום, שיפוץ והפיכת הבית למרכז גדול. הדבר הבא מבחינתו, זה לפעול להסדרה לטווח ארוך של התקציבים לשימור והפעלת הבית. צריך להיות חוק שמתקצב את העניין הזה. אברהם טייץ מבית הרב אמר שהמטרה שניצבת כעת בפנינו זה לשמר את הקיים ולדבר בשפה עכשווית.

חגית משה, סגנית ראש העיר ירושלים, הודתה לעוסקים בשמירה על בית הרב והודיעה נחרצות כי "לא ניתן לאף אחד לפגוע בבית הרב קוק, זה פשוט לא יקרה. בית הרב לא שייך למישהו פרטי, הבית הזה הוא אנחנו ולכן אין טעם להתייחס אליו כאל מונח נדל"ני, ראש העיר ניר ברקת וראש הממשלה נתניהו נרתמו לעניין. הרב קוק יותר מראוי למאמץ סביב הבית הזה ואני מחויבת באופן מלא במי ובשם העירייה

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

14712831_695627140584863_789606147895848164_o

תחרות הסוכה היפה של ישראל

ערוץ 20 וחדשות 0404 בוחרים יחד את הסוכה היפה של ישראל. שלחו לנו תמונה של הסוכה שלכם ואולי תזכו בפרסים שווים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.