מבזקים

נתניהו באזכרה לשמעון פרס: מתחם הכור בדימונה יקרא על שמו

ערבים ריססו בעמדה צבעית כתובות "מוות ליהודים" וצלבי קרס

בשל הגשם בדרום: החי-בר ביטבתה נסגר; קטע כביש באילת קרס

ממלא מקום ראש מועצת גוש עציון: "מודה לפרל על תרומתו"

גשמים באילת: תקריות רבות בעיר, שדה התעופה הושבת חלקית

ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל הודיע שיעזוב את תפקידו

ארי שביט פרסם התנצלות בפני הכתבת שטענה כי הטריד אותה מינית

טורקיה מסרה לארה"ב מסמכים המגבים את בקשתה להסגרתו של גולן

ספרד: ראש הממשלה הפסיד בהצבעת אמון בפרלמנט

קולומביה: הממשל החליט לעכב את הסכם השלום עם המורדים

דף הבית > אקטואליה וחדשות > בירת הנצח? היתרי הבנייה בירושלים הוקפאו

בירת הנצח? היתרי הבנייה בירושלים הוקפאו

בעקבות פגישת ראש הממשלה נתניהו עם ברק אובמה בניו יורק, ועדת התכנון והבנייה בעיריית ירושלים הסירה מסדר היום את כל התכניות לבנייה מעבר לקו הירוק

הקפאת התכנון מכה בירושלים שוב: עיריית ירושלים הקפיאה היום (ד') את כל היתרי הבנייה בעיר, כך דווח בגלי צה"ל. זאת, במטרה למנוע אישורי בנייה מעבר לקו הירוק, שיגררו גינוי אמריקאי בעת שהותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בארצות הברית, לצורכי פגישה עם הנשיא ברק אובמה.

בירת הנצח? מתוך 'הפטריוטים' 21.9

בעיריית ירושלים לא מעוניינים לאפשר היתרים רק בחלקים מסוימים של העיר ולכן עוצרים נכון לעכשיו את כל היתרי הבנייה. בעירייה חוששים כי מתן היתרים יאפשרו להתקדמות לא מאוזנת של בנייה בין המגזר הערבי ובין המגזר היהודי.

אובמה ונתניהו ייוועדו הערב, כשלשני הצדדים יש אינטרס להכתיר את הפגישה הזו כידידותית ומוצלחת. נתניהו ירצה לחגוג את הסכם הסיוע שנחתם ולהפריך את הטענות על הנזק שגרם ליחסי ארה"ב-ישראל בעת שנלחם פומבית נגד הסכם המעצמות עם איראן. אובמה ירצה להציג שיתוף פעולה פורה בין ממשל דמוקרטי לבין ישראל כדי לסייע לבחירתה של קלינטון.

אתמול אמר אובמה בנאומו האחרון בפני באי עצרת האו"ם כי "ישראל צריכה להכיר שעליה להפסיק את הכיבוש" והוסיף כי ישראל מבינה שאינה יכולה להמשיך להחזיק בהתנחלויות לנצח.

"ישראל צריכה להכיר שעליה להפסיק את הכיבוש"נאום אובמה בעצרת האו"ם

אובמה הדגיש גם בדבריו כי על הערבים לזנוח את דרך האלימות וההסתה, להכיר בזכות קיומה של ישראל כמדינה ריבונית ובכך לתרום לקידום השלום. שירת הברבור של אובמה התמקדה גם בחובותיה של ישראל, להשקפתו, בהן הפסקת הבנייה בשטחי יהודי ושומרון וסיום השליטה בתושבים הערבים שחיים בחבל ארץ זה.

ראשון הנואמים היה מזכ"ל הארגון, באן קי-מון תקף אף הוא את ישראל ואמר כי "עשר שנים של הרחבת התנחלויות בלתי חוקיות וחמישים שנים של כיבוש- זה טירוף". עוד הוסיף באן: ״הפלסטינים לא יכולים להמשיך לחיות תחת כיבוש ישראלי״.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "בוועדה המקומית של עיריית ירושלים אין ולא תהיה כל הקפאת בניה. לעיתים ישנם עיקובים שאינם מהותיים במספר שבועות באישורי תוכניות מסיבות טכניות בלבד".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

צלבי קרס וכתובות "מוות ליהודים". העמדה הצבאית ביצהר

כתובות "מוות ליהודים" ביצהר, אנדרטה חוללה בהר חברון

הטרור הפלסטיני: פלסטינים השחיתו הלילה אנדרטה לזכר נופלים בהר חברון. ליצהר חדרו פלסטינים וריססו כתובות "מוות ליהודים וצלבי קרס". עימותים במקום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.