מבזקים

לקראת הגשמים הצפויים המשטרה העבירה המלצות ואזהרות לנהגים

לשם הגדלת היקף הפעילות: אושרה הרחבת מרחב הדיג ברצועת עזה

"טויוטה" תבצע ריקול ל-50 אלף ממכוניותיה, ותחליף כריות אוויר

אלוף משנה בחיל האוויר הושעה ל-14 יום בשל גניבת מחשב מביתו

צעיר ערבי יידה אבן לעבר הרכבת הקלה בי-ם; נזק נגרם לשמשה

לאור התחממות יחסי קובה-ארה"ב: ישראל תשנה את עמדתה באו"ם

רופאי ביה"ח רמב"ם הכריזו על סכסוך עבודה: "התנהלות פוגענית"

רכב נפגע מחסם אבנים שהניחו פורעים בכביש חוצה שומרון

זוהו שתי דמויות סמוך למגדל עוז, אותרו חשודים וסכין

נתניהו קרא לשגריר אונסק"ו לשוב ארצה לשם התייעצות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > "באיראן יודעים: 200 טילים ישראלים מכוונים לטהרן"

"באיראן יודעים: 200 טילים ישראלים מכוונים לטהרן"

חשיפות DCLeaks מגלות כי מזכיר ההגנה לשעבר קולין פאוול הודה כי לישראל יש נשק גרעיני

קבוצת ההאקרים די.סי ליקס (הדלפות מוושינגטון הבירה) ממשיכה לחשוף סודות מתוככי הבית הלבן. במיילים שנפרצו על ידי הקבוצה, הודה מזכיר המדינה לשעבר בארה"ב קולין פאוול כי לישראל יש חימוש גרעיני.

על פי הבלוג, פאוול דחה את ההערכות כי איראן הייתה רחוקה כדי שנה פיתוח, מיצור נשק גרעיני. המיילים, שפורסמו על ידי קבוצת ההאקרים החשודים בקבלת תמיכה מרוסיה, עוסקים בתגובותיו של פאוול לנאום שנשא ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני הקונגרס האמריקני, שבוע לפני הבחירות לכנסת.

פאוול וקרי. צילום: מחלקת המדינה של ארה"ב
פאוול וקרי. הסכימו על הסכם הגרעין. צילום: מחלקת המדינה של ארה"ב

המיילים הם תכתובת בין פאוול ושותפו לעסקים, ג'פרי לידס. לידס כתב לפאוול כי "נתניהו אמר את כל הדברים הנכונים על הנשיא אובמה, וכל מה שעשה כדי לעזור לישראל. אבל בעצם הוא אומר שההסכם עם איראן הוא 'מסריח', וצריך להיות אידיוט כדי לא להבין את המשמעות של זה".

פאוול ביטא את תחושת מחלקת המדינה, לפיה ארה"ב לא תוכל לקבל את מה שהיא רוצה במשא ומתן. "ה'נערים' בטהרן (כך במקור) יודעים שיש בישראל 200 (טילים) המכוונים לטהרן, ולנו יש אלף", כתב פאוול.

"כפי שאחמדינג'אד עצמו אמר: 'מה היינו עושים עם טיל אחד? מלטשים אותו?' דיברתי באופן פומבי גם על צפון קוריאה וגם על איראן. אנחנו נאיים לפוצץ את הדבר היחיד שאכפת להם ממנו: הישרדות המשטר. נראה לך שהם ירצו כעת אפילו לעשות שיגור ניסיון?".

פאוול התייחס גם אל מדיניות הגרעין של ישראל וכתב: "ישראל, שאינה חתומה על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני, שומרת על עמימות לגבי מספר כלי הנשק הגרעיניים, גודלם, ואפילו לגבי עצם קיומה של תכנית הנשק הגרעיני שלה".

פאוול מביע הסכמה עם גישת הבית הלבן, לפיה הסנקציות שהוטלו על טהרן לא יצליחו: "הם (איראן) אומרים, ובצדק, כי יש להם את כל הזכות להעשיר אורניום לצרכי ייצור אנרגיה. הרוסים עזרו להם לבנות את הכור בבושאר. לא קיימות מספיק סנקציות כדי לשבור אותם. יש המון בולשיט מסביב על התקדמות התוכנית הגרעינית שלהם. ביבי אוהב לומר שזה 'במרחק של שנה', כמו גם חבר'ה מהמודיעין שלנו – אבל הם אומרים את זה כל שנה. אני לא חושב שזה דבר שקל כל כך לעשות".

בהמשך לדברים אלו, מביע פאוול תמיכה בסופו של דבר תמך בהסכם הגרעין של אובמה ואמר כי "עסקת איראן היא טובה למדינה שלנו ולבעלי בריתנו".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

%d7%9c%d7%94%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%a0%d7%95%d7%a9%d7%99%d7%99%d7%9d26-10

להיות אנושיים

עמותת אנוש הוא ארגון הגדול ביותר המספק שירותי שיקום בתחום בריאות הנפש בישראל, כעת הם פונים אליכם ומבקשים לרכוש כרטיס למופע ההתרמה שלהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.