מבזקים

הלילה: מעונן חלקית עד מעונן וייתכנו טפטופים מקומיים

כש"פרשת השבוע" היא פרשת הטרדה - טורה של סיוון רהב מאיר

ראש מועצת בית אריה: זכות המחאה של עמונה

שגריר ישראל בטורקיה מגנה את הפיגוע הרצחני

לפחות 13 הרוגים בפיגוע בטורקיה

משרד החוץ: אין נפגעים ישראלים בפיגוע באיסטנבול

סל: אשדוד וטפירו שוקעים בתחתית

חשד: המחתרת הכורדית אחראית לפיגוע באיסטנבול

משחק רביעי ברציפות ללא ניצחון לחיפה

"אסור לבנות להתגייס לצבא וגם לא לשירות לאומי"

דף הבית > אקטואליה וחדשות > חשד: ארגוני סיוע סחרו באישורי כניסה עם פלסטינים

חשד: ארגוני סיוע סחרו באישורי כניסה עם פלסטינים

פעילים בשלושה ארגוני זכויות אדם ניצלו את מעמדם על מנת להכניס פלסטינים לשטחי ישראל. המשטרה פתחה בחקירה פלילית

ארגוני זכויות אדם או סייענים לארגוני טרור? פעילים בשלושה ארגוני זכויות אדם, המשמשים כגשר בין ישראל והפלסטינים השתמשו בהיתרים שהייה שקיבלו על מנת להעבירם לפלסטינים, כך נחשף הערב בערוץ הראשון. על פי הפרסום, אותם ארגונים, המתפקדים כגשר בין ישראל והפלסטינים מקבלים אשרות כניסה עבור פעילים פלסטינים, אך הם מכרו את האשרות לפלסטינים במחיר שנע בין אלפיים לארבעת אלפים שקלים. חשוב להדגיש כי אשרות הכניסה של אותם ארגונים מאפשרת להם לעבור במחסומים בלא בדיקה.

צילום:פלאש 90
צילום:פלאש 90

הפרשה נחשפה במעברי הגבול איל ומיתר. קציני המנהל האזרחי חשדו באשרות שהציגו הפלסטינים ועיכבו אותם לחקירה. במהלך החקירה הודו הפלסטינים כי קנו את אשרות הכניסה. המשטרה פתחה בחקירה פלילית. נציגי ארגוני השלום יוזמנו לתשאול במינהל האזרחי, כשהשאלה המרחפת מעל הבדיקה היא האם הם ידעו על הסחר, ומי מהפעילים הפלסטינים השתמש כדי לעשות קופה?

החשש הגדול העולה מפרשייה זו הוא חשיפת ישראל לפגיעה של ארגוני טרור, שישמחו לקבל אשרות כניסה לישראל ללא בדיקה. בזמן גל הטרור הנוכחי, מדובר בסוגייה נפיצה אף יותר. המתיחות בין ישראל ואותם ארגונים, המעבירים מידע לגורמים בינלאומיים לצד ביקורת קשה, יכולה לפגוע בעיקר בפלסטינים שתנאי הכניסה שלהם יוחמרו.

חשוב לציין, הליך מתן ההיתר כלל גם בידוק ביטחוני וגורמים בצה"ל מסרו לערוץ 20 כי בשלב זה לא ניתן לקבוע באופן חד משמעי כי לארגונים היה יד בדבר או שאנשי הקשר הפלסטיניים באיו״ש גבו תשלום על דעת עצמם.
מהמנהל האזרחי נמסר בתגובה: "בימים האחרונים קציני המנהל האזרחי זיהו בעיה במספר היתרים ובשיח עם הפלסטינים התברר כי אלו רכשו את ההיתרים. על כן, ביטל המנהל האזרחי את ההיתרים, ביצע וימשיך לבצע שימועים לארגונים והגיש תלונה במשטרה לפתיחת חקירה. בתום החקירה הנושא יבחן ויתקבלו החלטות במתאם".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

4

לפחות 13 הרוגים בפיגוע באיסטנבול

מכונית תופת התפוצצה סמוך לאוטובוס עמוס שוטרים שאבטחו את משחק משחק הכדורגל באצטדיון של קבוצת בשיקטאש באיסטנבול. הפיצוץ אירע שעתיים לאחר שהתקיים משחק במקום

תגובה אחת

  1. "ארגוני הסיוע" = חתרנים בתשלום מטעם מדינות וגופים שפועלים
    לחסל את ישראל בדרכי שלום.
    הקצאת מתנדבי "שירות לאומי" לארגוני הסיוע = התנהלות אובדנית
    של שלטון רקוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.