מבזקים

הוארך מעצרן של שתי החשודות במעורבות ברצח ברוך אנבייה ברחובות

כביש 1 נפתח לתנועה מחדש לאחר שנסגר בעקבות אוטובוס בוער

כביש 1 נחסם לתנועה בעקבות אוטובוס שעולה באש

נער בן 14 נעצר לאחר שגנב קלנועית מזוג תיירים בכנסיה בירושלים

שריפה פרצה במחסן המכיל אסבסט בחיפה

קו לוד-נתב"ג נפתח לאחר שנסגר בעקבות אדם פצוע על המסילה

נסגר קטע הרכבת בין לוד לנתב"ג בעקבות אדם שנמצא פצוע על המסילה

חיילים ירו כדורי גומי לעבר שלושה חשודים שהתקרבו לגדר בבית אל

עיראק: דאעש תקף עיר הסמוכה לגבול הירדני

טורקיה: שוטר נהרג ועשרה בני אדם נפצעו בפיצוץ מכונית תופת

דף הבית > אקטואליה וחדשות > אלוף פיקוד דרום: "חמאס נערך למערכה חדשה"

אלוף פיקוד דרום: "חמאס נערך למערכה חדשה"

מפקד פיקוד הדרום: חמאס מנצל את השקט להתעצמות מחודשת והכנות למערכה חדשה. במידה ותפתח מערכה - נפעל מהר, בעוצמה הרבה העומדת לרשותנו

מפקד פיקוד הדרום, האלוף איל זמיר הדרום דיבר הבוקר (ד') במועצת התנועה הקיבוצית לציון 70 שנה לעלייה לקרקע של 11 הנקודות בנגב. האלוף זמיר: "מבצע 11 הנקודות הוא מבצע היסטורי בעל חשיבות ממעלה ראשונה שקבע את גבוליה של ישראל בנגב. המבצע כלל ערכים ועקרונות – תחבולה, נחישות ודביקות במשימה, הקרבה אישית, שיתוף פעולה בין ארגונים ותנועות שונות למען הקמת מדינה לעם היהודי בארץ ישראל. ערכים ועקרונות שצה"ל משתמש בהם גם היום.

האלוף זמיר. צילום: דוברות התנועה הקיבוצית
האלוף זמיר. צילום: דוברות התנועה הקיבוצית

הנגב הצפוני לא היה כלול בתכנית החלוקה במדינה היהודית. היישוב הבין שהוא צריך להשפיע על המציאות במעשים. באמצעות הקמת שרשת של יישובים פעולה שמשנה דמוגרפית וגיאוגרפית, פעולה שהביאה סיפוח הלכה למעשה, שסייע רבות להגנת חזית הדרום במלחמת השחרור. החזון הציוני יבוא למימוש לא במילים ובנואמים אלא במבחן השינוי המעשי. כשיש כיוון ויעד – הכל יכול לתהפך לטובה".

"השנתיים השקטות ביותר בעשורים האחרונים"

האלוף זמיר התייחס גם לאתגרים הבטחוניים של הפיקוד בראשותו: "בעשור האחרון מאז שפונו ישובי גוש קטיף ויציאת צהל מעזה מרצועת עזה יצאנו לשלושה מבצעים ברצועה אל מול ארגוני הטרור ובראשם החמאס. השנתיים האחרונות מאז תום מבצע צוק איתן הינן השנתיים השקטות ביותר יחסית לעשורים האחרונים. תקופה זו מנוצלת לחיזוק ההתישבות בנגב ולקליטת משפחות חדשות".

זמיר הוסיף כי "החמאס שספג פגיעה קשה במבצע צוק איתן מרוסן, אך לצערנו במקביל במקום לדאוג לאוכלוסיה אזרחית בעזה מנצל את התקופה הזאת להתעצמות מחודשת והכנות למערכה חדשה. החמאס הוא אויב בעל אידיאוליגה איסלמסטית קיצונית השוללת את זכות קיומה של מדינת ישראל".

האלוף קבע כי צה"ל ופיקוד הדרום לא יאפשרו לארגוני הטרור בעזה ובראשם החמאס לפגוע בישראל ובאזרחיה. אנחנו נגיב על כל פגיעה כזאת בעוצמות הנדרשות בהתאם להערכת המצב. אין לנו כוונות ליזום וכל עוד יישמר השקט – תשמר היציבות משני עברי הגבול. לצד הרצון והתקווה להאריך את תקופת השקט אנחנו ממשיכים לתת מענה לאיומים הפוטנציאלים מעל הקרקע ומתחת לפני הקרקע. נערכים עם כוחות רבים סביב רצועת עזה על מנת לספק בטחון ליישובים. במידה ותפתח מערכה נפעל מהר, בעוצמה הרבה העומדת לרשותינו, תוך חיזוק מאמץ הגנה רב מימדי ומאמץ התקפי רחב המשלב תמרון ואש על מנת לממש את המטרות שיוטלו עלינו. האחריות על התוצאות הקשות שיוטלו על רצועת עזה תוטל על החמאס. השילוב בין המנהיגות הצבאית למנהיגות האזורית הם המתכון לחוסן לאומה כולה. המבחן להתמודד במצבי קיצון הוא מאמץ משותף".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

נכנס למחלקת יולדות באין מפריע. ארכיון. פלאש 90

מזעזע: פלשתיני התחזה לרופא ואנס מטופלת

תושב הכפר ענאתא נכנס לבית החולים שערי צדק, גנב מכשיר נייד ותקף מינית את אחת היולדות בביה"ח. מעצרו הוארך בשבוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.