מבזקים

הוארך מעצרן של שתי החשודות במעורבות ברצח ברוך אנבייה ברחובות

כביש 1 נפתח לתנועה מחדש לאחר שנסגר בעקבות אוטובוס בוער

כביש 1 נחסם לתנועה בעקבות אוטובוס שעולה באש

נער בן 14 נעצר לאחר שגנב קלנועית מזוג תיירים בכנסיה בירושלים

שריפה פרצה במחסן המכיל אסבסט בחיפה

קו לוד-נתב"ג נפתח לאחר שנסגר בעקבות אדם פצוע על המסילה

נסגר קטע הרכבת בין לוד לנתב"ג בעקבות אדם שנמצא פצוע על המסילה

חיילים ירו כדורי גומי לעבר שלושה חשודים שהתקרבו לגדר בבית אל

עיראק: דאעש תקף עיר הסמוכה לגבול הירדני

טורקיה: שוטר נהרג ועשרה בני אדם נפצעו בפיצוץ מכונית תופת

דף הבית > אקטואליה וחדשות > אישום: ירה באקדח אוויר לעבר מונית ערבית שסיכנה את חייו

אישום: ירה באקדח אוויר לעבר מונית ערבית שסיכנה את חייו

צעיר מהשומרון מואשם בירי באמצעות אקדח אוויר לעבר מונית ערבית שסטתה לעברו בעת נסיעה. הוא נחקר בשב"כ תחת איסור מפגש עם עו"ד

צעיר כבן 18 תושב השומרון מואשם בירי של קליע בודד באמצעות אקדח אוויר לעבר מונית ערבית שסיכנה את חייו וסטתה לעברו בעת שרכב על טרקטורון בשומרון.

הצעיר שהה במעצר במשך שבוע במתקן שב"כ ונחקר תוך איסור מפגש עם עורך דין, וצו איסור פרסום הוצא על הפרשיה בטענה שמדובר בפרשיה ביטחונית חמורה, אולם מעובדות וסעיפי כתב האישום שהוגש הבוקר בסופו של דבר לבית המשפט המחוזי בלוד עולה כי הרקע למעשה הוא סיכון חייו בידי נהג המונית, ואין כל אזכור לפרשה ביטחונית או מניע גזעני בכתב האישום.

מונית ערבית. צילום: דוברות המשטרה
מונית ערבית. צילום: דוברות המשטרה

על פי כתב האישום האירוע התרחש בתאריך 24.8.16. הנאשם נסע על טרקטורון בכביש המוביל לישוב הר ברכה, כאשר מונית ובה חמישה פועלים ערבים נסעה בנתיב הנגדי כשירדה מהישוב. על פי כתב האישום, באחד העיקולים בכביש, סטתה המונית לעבר הנאשם שרכב על הטרקטורון, באופן שהביא אותו לרדת לשולי הכביש בכדי להימנע מפגיעה בו בידי המונית.

בתגובה לכך ביצע הנאשם פניית פרסה, נסע בעקבות המונית, ובסמוך לכיכר הראשונה בכפר חווארה שלף אקדח אוויר שהיה ברשותו וביצע ירי של קליע אחד שניפץ את שמשת המונית.

הנאשם נעצר במוצאי השבת שעברה ושהה במתקן שב"כ תוך איסור מפגש עם עו"ד, למרות שכתב האישום מייחס לו בסופו של דבר עבירה של 'ידוי או ירי של חפץ או אבן לעבר כלי תחבורה', ללא עבירות נשק או עבירות ממניע גזעני.

עו"ד איתי רוזין סנגורו של הנאשם מסר בתגובה: "מדובר בבחור צעיר העומד לפני גיוס לצה"ל שחש סכנה כתוצאה מנסיעה פרועה של המתלוננים ועשה שימוש ברובה צעצוע – רובה אוויר. לא מדובר בפעולת תג מחיר, מרשי אינו קשור לקבוצה כזו או אחרת ואף כתב האישום לא מייחס לו עבירות ממניע גזעני או עבירות בנשק. לא ייתכן שמקום מגוריו של מרשי יוביל להחלטה לחקור את התיק בשב"כ ולאסור עליו לפגוש עורך דין תוך פגיעה קשה ומתמשכת בזכויותיו הבסיסיות, והכל תחת איסור פרסום כביכול מדובר בפרשה ביטחונית חמורה. אם היה מדובר בנער מתל אביב או הרצליה וודאי שלא היה נחקר בידי השב"כ ולא היו מונעים ממנו מפגש עם עו"ד. אני בטוח שהדברים יקבלו את משקלם הראוי במהלך המשפט".

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה באתר ערוץ 20
עקיבא לם

@akivalamm

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

נכנס למחלקת יולדות באין מפריע. ארכיון. פלאש 90

מזעזע: פלשתיני התחזה לרופא ואנס מטופלת

תושב הכפר ענאתא נכנס לבית החולים שערי צדק, גנב מכשיר נייד ותקף מינית את אחת היולדות בביה"ח. מעצרו הוארך בשבוע

תגובה אחת

  1. זה אוזלת היד בארץ אומנם הימין בשלטון אבל השמאל שולט יהודי לא יכול להגן על חייו איפוא הערבים שתקפו יהודים בעכו האם נעצרו זה לעג למדינה הם לועגים למדינה ועושים ככל העולה על רוחם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.