מבזקים

שבת שלום!

שלושה פצועים בתאונה בצומת כפר אדומים

מטייל נפל מגובה באזור עמודי שלמה באילת

ביממה האחרונה 6050 ברקים ברחבי הארץ

שני נערים ערבים מואשמים בהצתת דליקה בחורשת אחיהוד

פצוע בינוני ופצועה קל בתאונה בכניסה למושב נווה מבטח 

פרק 63: שאלות על נתן זך במקום גבירול

עורכי דינה של שרה נתניהו: "החקירה לא נמשכה 11 שעות"

הצהרת תובע נגד צעיר מכרמיאל החשוד בתקיפת סבו וסבתו

זמני כניסת ויציאת השבת פרשת תולדות

דף הבית > אקטואליה וחדשות > אבו חדיר: "להרוס את הבתים של רוצחי מוחמד"

אבו חדיר: "להרוס את הבתים של רוצחי מוחמד"

משפחת אבו חדיר דורשת להרוס את הבתים של רוצחי בנם. השופט סולברג: "השוני עולה על כל דימיון, הפער עצום. באיכות הפיגועים, בכמות ובעיקר ביחס הסביבה"

הורי הנער מוחמד אבו חדיר, שנהרג ביולי 2014, דורשים להרוס את הבתים של המעורבים בפיגוע. המשפחה הגישה עתירה לבג"ץ ודרשה משר הביטחון ורשויות החוק להרוס את הבתים של המעורבים בהרג הנער.

היועץ המשפטי של משרד הביטחון, אחז בן ארי, השיב לפנייה בשלילה. "בהתחשב בהיקף התופעה של ביצוע מעשי פשעי איבה חמורים במגזר היהודי, הצורך בהפעלת סמכות זו, אינו מתעורר" אמר עו"ד בן ארי.

כמו כן, גם השופט נועם סולברג לא חושב שהמקרה המצער של אבו חדיר שקול לגל הטרור, ההרג וההסתה במגזר הערבי. "אין מקום לסימטריה. אין לכחד יש ויש מעשים של תקיפה מצד יהודים כלפי ערבים, לבטח יש צורך במיצוי הדין הפלילי ובעשייה הולמת. אך השוני עולה על כל דימיון, הפער הוא עצום – באיכות הפיגועים, בכמות ובעיקר ביחס הסביבה – גינוי תקיף והחלטי מקיר לקיר במגזר היהודי, מה שאין כך בצד שכנגד".

מתנחל. השופט נעם סולברג
השופט סולברג. "אין מקום לסימטריה"

שופטי בג"ץ נתנו הוראה למדינה לשקול את הנושא ולהשיב תוך 30 יום תשובה מפורטת. לטענת השופטים אליקים רובינשטיין, צבי זילברטל וניל הנדל הנושא עוד לא נשקל בכובד ראש הראוי. "בטרם נחליט בעניין זה, וכיוון שאיננו בטוחים כי הנושא שמעלה העתירה נדון במלואו בדרגים הבכירים ביותר, נבקש הודעה משלימה תוך 30 יום".

עתירת משפחת אבו חדיר הוגשה לראשונה ביולי 2016. בשעתו, אנשי משרד הביטחון הבהירו למשפחה שאין צורך לנקוט בהריסת בתים של יהודים כיוון שאין צורך להרתיע את הצד היהודי בסכסוך.

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

שיפור ביחסים? ראש הממשלה ושרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני בעת ביקורה בכנסת ב-2014. צילום: קובי גדעון

עידן חדש ביחסי ישראל אירופה?

מקורות מוסמכים בישראל ובאיחוד האירופי סוברים כי שנת 2017 תוביל להידוק היחסים ולשיתופי פעולה, כך על פי פרסום ב"מקור ראשון"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.