18:53 24/03/2018
דף הבית > אשת חיל > "תמר הייתה שמחה שאנשים יוצאים עם מלא השראה מהכנס לזכרה"
"כנפי תמר": זוכרים את תמר אריאל, הנווטת הדתייה הראשונה. מתוך 'לפני כולם' הערב (ה')

"תמר הייתה שמחה שאנשים יוצאים עם מלא השראה מהכנס לזכרה"

3 שנים למותה של הנווטת הדתיה הראשונה תמר אריאל ז"ל, אמהּ מספרת בראיון ל'לפני כולם' על הכנס המיוחד לזכרה: "אנשים יוצאים עם מלא השראה, עם מלא חשק לעשות ולתרום"

תמר אריאל הייתה הנווטת הדתייה הראשונה בצה"ל. סמל ומודל לחיקוי לנשים בכלל ולנשים דתיות בפרט. במהלך מבצע "צוק איתן" השתתפה בעשרות גיחות מבצעיות ומעט אחר כך, באוקטובר 2014, נהרגה כשנקלעה יחד עם חבריה לסופת שלגים קשה בהרי ההימלאיה. בכנס שנערך אתמול לזכרה, ציינו שלוש שנים למותה.

אמהּ של תמר, ענת אריאל, אומרת הערב בראיון ללפני כולם' סיפרה: "אנחנו גאים בה ובילדים שלנו על הדרך שהם עושים ועל השירות שלהם בצה"ל. לתמר יש סיפור מיוחד שהיא התקדמה במיונים והגיעה להיות הנווטת הדתיה הראשונה בחיל האוויר. ענת אף סיפרה על ההתמודדות עם האובדן הקשה שהיא חווה מדי יום מאז מותה ואמרה כי "לומדים לחיות עם זה. זה כמו גלים בים, פעם הגלים גבוהים, פעם נמוכים. מה שכן אני יכולה לדעת היום – זה שאני כבר יודעת שאני אצא ואתאושש מזה. לעומת התקופה הראשונה שלפעמים היו רגעים שאתה לא יודע איך אתה יוצא מזה. הרגע המאושר יגיע".

תמר אריאל מקבלת כנפיים. צילום: אדי ישראל, פלאש 90
תמר אריאל מקבלת כנפיים. צילום: אדי ישראל, פלאש 90

 

על מפעל ההנצחה שהוקם לזכרה אמרה אמהּ, כי "ארגון אלומה, ובתוכו מחלקה שנקראת "משרתות באמונה" שמלוות חיילות דתיות לפני הגיוס, במהלכו ואחריו. תמר הייתה מאוד פעילה בעמותה הזו ואחרי מותה הם החליטו להנציח אותה בכנס שנתי לפורצי דרך ולמנהיגות".

לדבריה של ענת, "תמר באופי שלה הייתה צנועה, היא לא כל כך הייתה שמחה שכולם מדברים עליה, אבל מה שיוצא מהכנסים האלה ומההנצחה זה שאנשים יוצאים עם מלא השראה, עם מלא חשק לעשות ולתרום ומזה נראה לי שהיא הייתה שמחה, מהתוצאה של הכנסים האלה".

לפני כולם

לפני כולם

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלמנתו של הנרצח בפיגוע בנווה צוף בפוסט מרגש

שמונה חודשים עברו מאז הפיגוע הרצחני בנוה צוף בו נהרגו בני משפחת סלומון. כעת אחרי שנודע על ההחלטה כי בית המחבל לא ייהרס