מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "תהליכים בתוכנו – כמו גרמניה הנאצית"

"תהליכים בתוכנו – כמו גרמניה הנאצית"

אחרי שהשווה את החברה הישראלית לגרמניה בנאום בטקס לציון יום השואה והגבורה, הבוקר מפרסם סגן הרמטכ"ל יאיר גולן הבהרה. ב-BDS חוגגים: "הלייבור צריכים להדיח אותו"

"לא התכוונתי להשוות בין צה"ל ומדינת ישראל לתהליכים מתקופת הנאצים". כך אמר הבוקר סגן הרמטכ"ל יאיר גולן בניסיון להסביר את התבטאותו חסרת התקדים מאמש.

אתמול, במהלך טקס לציון יום הזכרון לשואה ולגבורה בתל יצחק, אמר גולן כי "אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט לפני 70 שנה ומציאת עדות להם כאן בקרבנו כיום", תוך שהוא רומז לפרשת אלאור אזריה והירי החייל במחבל הפצוע".

אמש הגיב חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לדבריו של גולן ואמר כי "מה שמפחיד אותי זה השוואות מופרכות ומעוותות שפוגעות בזכר השואה, ובפרט כשהן באות מצד אנשים חשובים כדוגמת סגן הרמטכ"ל".

יו"ר מפלגת הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט קרא לגולן להתנצל על דבריו ואמר: "רגע לפני שמכחישי השואה יהפכו מילים שגויות אלו לדגל. רגע לפני שחיילינו יושוו לנאצים חלילה בהכשר מגבוה. סגן הרמטכ"ל שגה. ועליו לתקן מיד".

מנגד, יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג גיבה את הדברים ואמר: "סגן הרמטכ"ל הוא מפקד אמיץ. המופרעים שיתחילו לצרוח עכשיו נגדו צריכים לדעת: כך נשמעים מוסר ואחריות".

עלי אבונימה. בכיר בתנועת ה-BDS: "על הלייבור להדיחו"
עלי אבונימה. בכיר בתנועת ה-BDS: "על הלייבור להדיחו"

מכחישי השואה לא חיכו להבהרה של גולן ולא ראו בהם מוסר ואחריות. הם מיהרו להשתמש בדבריו כנשק בתעמולה נגד ישראל והיהודים. עלי אבונימה, בכיר בתנועת ה-BDS קרא אמש בציניות למפלגת הלייבור הבריטית, בה מתנהל מסע ניקוי אורוות נגד אנטישמים במפלגה, להשעות את סגן הרמטכ"ל מהמפלגה משום שהשווה את ישראל לגרמניה הנאצית.

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

דוחה את רעיון האי המלאכותי. ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון על דו"ח מבקר המדינה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

רה"מ נתניהו: "מצר על הוויכוח עם ההורים השכולים בכנסת"

רה"מ אמר את הדברים בפתח ישיבת הממשלה. הסופ"ש התראיין נתניהו לרשת "פוקס ניוז" והכריז: "המבחן לשלום עם הפלסטינים - הפסקת מימון הטרוריסטים"

3 תגובות

 1. Sarit Estreicher

  אכן צודקים,

  בהחלט להדיח אותו .

  לא יכול להיות שיהיה סגן רמטכ"ל חסר השכלה וידע בסיסי
  בהסטוריה .
  שלא מבין את ההבדל בין זר , לבין הקם עליך להשמידך.

  ויותר גרוע
  שלא יודע להתבטא .

  וזה אחרי שהוא חזר בו

  סגן רמטכ"ל לא יכול להיות מטומטם
  עד כדי אי הבנה של ההשלכות של דיבורו.

 2. גלוי לשר הביטחון.שמעתי כל מילה.לא יעזרו כל ההתחמקויות.גולן אכן השווה את ישראל לנאצים.אדם כזה אין לו שיקול דעת.הוא גרם נזק עצום למדינה.איך אפשר לסמוך על שקול דעתו בצבא. לחילופין הוא לא מבין הדה לגיטימציה נגדנו בעולם. איך טיפס הפשפש מעלה.?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.