19:48 22/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שלושה קטינים תכננו פיגוע בפייסבוק

שלושה קטינים תכננו פיגוע בפייסבוק

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה כתב אישום כנגד שלושה קטינים שביצעו את הפיגוע לפני כחודש בארמון הנציב. בפיגוע נפצעו שתי קיששות

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי לנוער בעיר כתב אישום נגד שלושה קטינים בני 16 תושבי ג'אבל מוכאבר בגין עבירות סיוע לאויב בזמן מלחמה, נסיון רצח, נשיאת סכין ושיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות. ע"פ כתב האישום, במשך תקופה של מספר חודשים קשרו השלושה קשר לבצע פיגוע דקירה רצחני, ממניעים אידיאולוגיים ואף הוציאו פיגוע דקירה אל הפועל במהלכו נפצעו שתי קשישות, בת 86 ובת 84. הקטינים לא הסתפקו בכך  והמשיכו לתכנן פיגוע דקירה נוסף. בשיחה פרטית בפייסבוק קשרו השלושה קשר לבצע יחד פיגוע התאבדות דקירה, זאת במטרה להרוג יהודי ולמות "מות קדושים" לדבריהם. הם סיכמו את מועד ומקום המפגש ביניהם, ממנו יצאו לבצע את הפיגוע. לצורך כך קבעו כי יצטיידו בסכין וגרזן.

זירת הפיגוע בארמון הנציב

 

בבוקר יום הפיגוע, בדרכו למקום המפגש המתוכנן, פגש אחד הנאשמים בבן דודו, הנאשם אמר לו כי הוא יוצא לבצע פיגוע דקירה, מסר לו את מכשיר הטלפון הנייד שלו וביקש ממנו כי במידה והוא ימות ידאג למסור את מכשיר הטלפון למשפחתו. בסביבות השעה 8.00 בבוקר שלפו הנאשמים כל אחד את הסכין והגרזן שהחביאו בתיקם והתקרבו במהירות לקשישה בת 84, שני הנאשמים תקפו אותה באמצעות הסכין והגרזן, בכוונה לגרום למותה וגרמו לה  מספר דקירות בפלג גופה העליון וברגלה. אח"כ המשיכו בריצה לעבר קשישה נוספת בת 86, ותקפו אותה באמצעות הסכין והגרזן בכוונה לגרום למותה.  יתר המתלוננות, אשר שמעו את זעקות חברותיהן, נסו על נפשם, ושני הנאשמים נמלטו מהמקום.

בהמשך להסכמת הנאשמים, סמוך לאחר ביצוע הפיגוע, פנה אליהם הקטין השלישי ב"פייסבוק" וביקש לתכנן פיגוע דקירה נוסף במטרה להרוג יהודי. השניים קבעו לשוחח בעניין בימים הקרובים על מנת לקדם את תכנון הפיגוע. בהמשך מחקו הנאשמים את חשבונות הפייסבוק שלהם וכן כל התכתבות ביניהם בנושא, במטרה לשבש הליכי חקירה למנוע ולהכשיל הליך שיפוטי.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רה"מ נתניהו והנשיא טראמפ בפתח פגישתם בניו יורק. צילום: אבי אוחיון, לע"מ

תשעה מנהיגים בתשעה ימים | פרשנות

נתניהו מסכם שבוע וחצי מוצלחים במישור הדיפלומטי. עכשיו הוא צפוי לדרוש מטראמפ שגם יממש את האיומים שלו נגד איראן