21:24 20/08/2017
דף הבית > ספורט > שום דבר לא מתחבר למכבי

שום דבר לא מתחבר למכבי

ההנהלה נגד המאמן, השחקנים נגד ההנהלה, ההנהלה נגד השחקנים והשחקנים נגד ההנהלה. כך נראית הקבוצה לשעבר המצליחה בישראל

ההתנהלות של מועדון הכדורסל המפואר בישראל מעורר רחמים. לפני הנושא המקצועי והבעיות של מכבי תל אביב העונה, הנה קטע שממחיש הכל. מהתביעה של השחקנים הישראלים מכבי תל אביב לבית הדין לעבודה נגד חוק הצעירים של מנהלת הליגה אפשר להבין שהמועדון הגדול על סף פשיטת רגל ניהולית. שחקניה הצעירים של מכבי הפכו את המועדון שלם לנתבע בעתירה לבית הדין. השופטת ביקרה את שחקני מכבי, דחתה את העתירה וכתבה בין השאר: "קיים ספק גדול באשר לתום הלב שבהגשת הבקשה, באופן שבו הוגשה", נכתב בהחלטה.

צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א-כדורסל
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א-כדורסל

מכבי שהיתה נתבעת ציינה כי היא תומכת בביטול חוק הצעירים מה שהרגיז עוד יותר את השופטת דגית ויסמן: "מהותו של הסכסוך הינה, אם בכלל, בין השחקנים לבין מנהלת הליגה, אלא שמנהלת הליגה איננה המעסיקה, ולכן אין סמכות לבית הדין לעבודה לדון בתביעה כזו. הגורם המקצועי המתאים לדון בסכסוך, לאור אופיו כסכסוך מתחום הספורט, ולאור העובדה כי מדובר בסכסוך מורכב, הינו בית הדין של איגוד כדורסל".

ההתנהלות של השחקנים והמועדון בעתירה המוזרה רק ממחישה עד כמה מכבי תל אביב נואשת ומתנהלת בצורה חובבנית.

אחרי פתיחה כושלת ביורוליג ההנהלה פיטרה את ארז אדלשטיין במפתיע, זה היה אחרי שיתוף פעולה מדהים עם השחקנים, אחר כך הגיע המינוי המפתיע לא פחות של רמי הדר ובמכבי טענו שזה מינוי קבוע, הגיעו קצת ניצחונות ופתאום ההנהלה שהודיעה כי הדר הוא מינוי קבוע החלה לחפש מאמנים באירופה.

הנהלת מכבי היא הבעיה של מכבי. השחקנים בינוניים, המאמן צעיר וחסר ניסיון במועדון גדול וביורוליג אבל ראשי מכבי תל אביב הם הגורם לטלטלה שעוברת מכבי העונה ובשנים האחרונות.
בשבת הגיעה ההפסד בליגה לבני הרצליה 84:82, זה היה אחרי ההפסד ביום חמישי לפנאתינייקוס. ההפסדים האלה כבר גרמו לראשי מכבי לחפש מאמן שלישי העונה ושוב לזעזע את המועדון. היתרון של הרצליה בפתיחה 3:19 אחרי חמש דקות ו-14:32 בסיום הרבע הראשון, גרם למבוכה והשפלה אצל ראשי המועדון והסיום היה סיוט מתמשך.

הפרסומים על פיטוריו של הדר לא גרמו לראשי מכבי להכחיש או להוציא הודעה שתומכת בהדר, בינתיים כולם שותקים ורמי הדר מרגיש רע.  מכבי תל אביב מנצלת את העובדה שהפועל ירושלים במשבר, הפסידה ביורוקאפ מפסידה בליגה והיא מרגישה שהיא לא לבד. בינתיים שקט במכבי, אבל היה גם שקט אחרי הניצחון בליגה על הפועל חולון.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

יסתדר לבד? מסי. צילום: רויטרס

ארוכה ומפותלת: הדרך של בארסה בחזרה לפסגה

בצל הפיגוע הרצחני בברצלונה, בארסה תפתח הערב (21:15) את העונה במשחק ביתי מול בטיס. אלי כהן, השריף, בטור אישי מיוחד לערוץ 20, על מועדון הפאר שאיבד בקיץ האחרון הרבה מהמוניטין שהיה לו עם עזיבתו של ניימאר והקשיים למצוא מחליף ראוי