22:25 24/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שוויץ, דנמרק, שוודיה והולנד הקפיאו מימון לארגון פלסטיני

שוויץ, דנמרק, שוודיה והולנד הקפיאו מימון לארגון פלסטיני

המדינות הודיעו כי יפסיקו השבוע את המימון שהעניקו לארגון הפלסטיני WATC. בחודש יוני היה שותף הארגון בחניכת מרכז ע"ש המחבלת דלאל מוגרבי, שרצחה עשרות ישראלים

 

ממשלות שוויץ, דנמרק, שוודיה והולנד הודיעו השבוע כי יפסיקו מידית את המימון המשותף שהעניקו לארגון הפלסטיני WATC , ואף יפתחו בחקירה לבירור ניצול המענקים שניתנו. כך מדווח ארגון NGO מוניטור.

פעילי חרם בהולנד. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
פעילי חרם בהולנד. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ההחלטה התקבלה לאחר שבחודש יוני השנה, ארגון WATC היה שותף בחניכת מרכז לנשים בכפר בורקה ע"ש המחבלת דלאל מוגרבי, שרצחה עשרות ישראלים.

הדיווח על חניכת המרכז גרר גינויים רבים ודיון ציבורי סוער באירופה, כמו גם משיכת המימון של ממשלות דנמרק והולנד מהארגון. בין השנים 2014-2016, הארגון קיבל מארבעת המדינות הללו 530 אלף דולר.

 

אולגה דויטש, ראש דסק אירופה ב-NGO Monitor אמרה היום: "אנו משבחים את החלטת המדינות לחקור את סוגיית המימון. מכון המחקר NGO Monitor איתר מימון נרחב ממנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי לארגונים קיצוניים, כולל WATC. חקירת המימון של המנהלת מהווה שינוי משמעותי וחיובי במדיניות האירופאית. אנו ערים למודעות גוברת בדבר הצורך לבחון היטב את פעילותם של ארגונים הזוכים למימון ומקווים לראות תהליכים דומים עבור ארגונים אחרים".

להורדת האפליקציה של ערוץ 20: http://l.20il.co.il/app20web

הקליקו לכתבות אקטואליה נוספות

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

סומברג איכות פחותה

נאבקים ברגב, מחבקים את בכרי

מוחמד בכרי טען כי "נורמליזציה עם ישראל היא בגידה". דנה סומברג תוהה מדוע לא נשמע גינוי לדבריו מהאמנים