דף הבית > אקטואליה וחדשות > שדרנית גל"צ: למה כולאים מחבל בן 13?

שדרנית גל"צ: למה כולאים מחבל בן 13?

העיתונאית נחמה דואק, ראיינה בתחנת הרדיו הצבאית את הפרקליט אורי קורב ותקפה את גזר הדין החמור שהטיל ביהמ"ש על "הנער המחבל". "12 שנים בכלא זה המון"

מגישה בתחנת רדיו צבאית יוצאת בחריפות נגד העונש שנגזר על המחבל בן ה-13: "כשאתה מגיש כתב אישום נגד ילד בן 13, אתה לא תוהה לפעמים אולי משהו פה לא בסדר, אולי צריך להיעשות משהו קצת אחר כדי שילד בן 13 לא ייקח סכין ויצא לרחובות?", כך שאלה היום (ב') נחמה דואק, מגישת "חמש בערב" בגלי צה"ל את עוה"ד אורי קורב, שייצג את המדינה בתביעה נגד המחבל אחמד מנסארה, בן ה-14.

נחמה דואק בגל"צ. "12 שנים זה המון זמן!"

שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים גזרו היום (ב')  11 שנות מאסר על המחבלת אסראא ג'אבעס, שהורשעה בהצתת בלון גז ופגיעה בשוטר על רקע לאומני, ו-12 שנות מאסר על אחמד מנסראה בן ה-14 שנודע בכינויו "הילד המחבל", שדקר שני אנשים לפני שנה וחצי בפסגת זאב.

מנסראה ביצע את הפיגוע בפסגת זאב לפני כשנה. יחד עם בן דודו חסן מהאני בן ה-15 הצטייד בסכין והשניים דקרו את נאור בן-עזרא בן ה-13 ואת יוסף בן-שלום בן ה-21.

קורב הסביר בראיון כי "בית המשפט מגלה אפס סובלנות לטרור הרצחני, בייחוד כשאנו נמצאים בעיצומו של גל הטרור שפוקד את ישראל, במיוחד את ירושלים".

דואק המשיכה ותהתה באוזני קורב והמאזינים אם העונש שנגזר על מנסארה היה נגזר עליו לו פשע כאזרח ישראלי: "בתחומי הקו הירוק, אם ילד בן 13 הוא עושה עבירה הוא הולך למוסד לעבריינים צעירים, מה עושים עם מחבל פלסטיני, לאן לוקחים אותו?".

מגישת גלי צה"ל, המשיכה לאחר מכן והשוותה בין "הנער המחבל" ובין רוצחי מוחמד אבו חדיר. "אתה יודע, אני רק מבלי שיישמע שאני מצדיקה מעשה חבלה או שליפת סכין נגד חיילים או חפים מפשע. במקרה של אבו חד'יר, אני מבינה ומול בחור צעיר, ואני יודעת שאקבל מבול נאצות בטוויטר, אנחנו שמים את זה על אותו מגש?".

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס "לכל איש יש שם" הבוקר בכנסת. צילום: יוסי זמיר, דוברות הכנסת

לעולם לא עוד: טקס "לכל איש יש שם", אלפים במצעד החיים

לאחר הצפירה התקיים טקס הנחת הזרים בהשתתפות רה"מ וכעת נערך בכנסת טקס "לכל איש יש שם". במקביל, יתקיים היום בפולין מצעד החיים ה-29 שבו ישתתפו כעשרת אלפים משתתפים מרחבי העולם, שרים והרמטכ"ל

5 תגובות

 1. מיץ של המדמנה.

 2. אין תחתית לשפל המוסרי של תועמלני השמאל הקיצוני.

  שימו לב לשאלה שלה: מה צריך לעשות כדי למנוע מהמחבל הזה לצאת לרצוח?

  התשובה היא,כמובן, להכנע לפלשתינאים.

  לא יעזרו כל ההצטדקויות שלך – את תומכת בטרור הפלשתינאי

 3. הסיבה פשוטה , ומראה כמה שאת בורות של העיתונאים בארצנו !
  ספר בראשית , פרשת נוח
  "שופך דם האדם , באדם דמו יישפך !, כי בצלם א-לוקים ברא את האדם !"

  כשמישהו בא לרצוח בן אדם אחר צריך להענישו

  את בטח תטעני שהוא ילד שלא מבין
  בגלל זה הפסוק מגיע ממש אחרי העונש לחיות שהורגות בני אדם , גם הן נענשות

  וְאַךְ אֶת דִּמְכֶם לְנַפְשֹׁתֵיכֶם אֶדְרֹשׁ , מִיַּד כָּל חַיָּה אֶדְרְשֶׁנּוּ וּמִיַּד הָאָדָם מִיַּד אִישׁ אָחִיו אֶדְרֹשׁ

  כלומר מענישים גם חיות ולא רק בני אדם , ולא רק ילדים

  עכשיו ברור לך נחמה ?

 4. ד"ר יאיר גבור

  אני מסכים איתך בהחלט. רצוי יותר לפעול אחרת ולמנוע בצורה יעילה יותר את המקרה הבא. אני גם משוכנע שצריך להיות טיפול הרבה יותר טוב לסרטן מאשר כימותרפיה או כריתה נרחבת של הגידול וחלקים נרחבים של רקמה בריאה. וגם היו כבר צריכים למצוא מזמן תרופה לאלצהיימר. אני גם חושב שזו ממש חובה לאומית לטפל בכל העניים בארץ ולתת להם שכר שיאפשר להם מחיה הוגנת. הבעיה היא – שעד שיימצאו הפתרונות הטובים יותר -עלינו לחיות עם מה שיש, עם כל הכאב שבדבר.
  אנשי השמאל והתקשורת, פשוט פטרו עצמם מהצורך לחפש פתרונות למצוקותינו. הם מסתפקים בהעלאתן על פני השטח. אבל – עני אינו זקוק לכך שיפרסמו בראש חוצות שהוא עני, ומי שכרתו לו רגל בגדלל גידול באצבע – אינו זקוק לעיתונאים שידווחו על כך תוך גלגול עיניים לשמיים והאשמת אחרים בכך שאין כיום פתרון יותר טוב. אילו הצעתם תכנית חלופית לתיקון כל התקלות עליהן אתם מדווחים – אולי היינו מתחשבים בדבריכם. אולי גם היינו מצביעים בשבילכם – אילו רק הראיתם לציבור את הפתרונות שלכם לבעיות שאתם חושפים…

 5. הרי ברור לגמרי שאילו בנה היה נדקר היא ממש לא היתה שואלת האם העונש לא כבד מדי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.