דף הבית > אקטואליה וחדשות > "רוח גבית ל-BDS": צרפת החליטה לסמן מוצרי יו"ש

"רוח גבית ל-BDS": צרפת החליטה לסמן מוצרי יו"ש

הממשלה הצרפתית החליטה ליישם את החלטת האיחוד האירופי ולהפעיל את החרם על ישראל. משרד החוץ הגיב בזעם

"בהתאם להנחיות הנציבות האירופית, הגדה המערבית, מזרח ירושלים ורמת הגולן הנם שטחים כבושים ואינם חלק ממדינת ישראל". כך נכתב בהנחיה שפרסמה הממשלה הצרפתית. "לכן, כדי לא להטעות את הצרכנים, יש לסמן על מוצרים מאותם שטחים את המקור המדויק ממנו הגיעו ולא לציין כי הנם מתוצרת ישראל". כמו כן, הרשויות בצרפת הורו לסמן באריזה כל סחורה שמיוצרת בהתיישבויות ששוחררו ב-1967.

בנוסף לכך, למרות שמדינות רבות בזירה הבינלאומית מושיטות יד לישראל בהתמודדות עם הדליקות – צרפת לא שלחה סיוע לישראל בכיבוי גל השריפות שפוקד את המדינה.

משרד החוץ הגיב בזעם. "ממשלת ישראל מגנה את החלטת ממשלת צרפת ליישם את הנחיות נציבות האיחוד האירופי ביחס לסימון מוצרים ישראלים שמקורם מעבר לקוי 67". משרד החוץ הוסיפו, "יתרה מכך, תמוהה ואף מטרידה העובדה שצרפת בוחרת ליישם סטנדרט כפול דווקא ביחס לישראל, בעודה מתעלמת מ-200 סכסוכים טריטוריאליים המתנהלים כיום ברחבי העולם, כולל כאלה המתחוללים ממש על מפתנה". כמו כן, גורם דיפלומטי בכיר מסר, "לא יתכן כי צרפת נותנת רוח גבית לתנועת ה-BDS".

ראש ממשלת צרפת לשעבר משווה בין יהודים לטרוריסטים

לא מדובר במתיחות הראשונה שממשלת צרפת מייצרת עם ישראל לאחרונה.

פרנסואה פיון, ראש ממשלת צרפת לשעבר ומועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית, התראיין השבוע לתחנת הרדיו Europe1 ועורר סערה. לדברי פרנסואה פיון, היהודים בצרפת "עברו בעבר על החוק".

%d7%a4%d7%a8%d7%a0%d7%a1%d7%95%d7%90%d7%94-%d7%a4%d7%99%d7%95%d7%9f
פרנסואה פיון. משווה בין יהודים למחבלים.

דבריו של פיון נאמרו בהקשר להשתלבות האוכלוסיה המוסלמית בצרפת. לטענתו, כשם שהיהודים היו בעבר מיעוט "עובר חוק" שהשתלב לבסוף בחברה, כך גם המוסלמים בצרפת יכולים לעבור את אותו התהליך. "נלחמנו בסוג של קנאות קתולית ונלחמנו נגד הרצון של יהודים לחיות בקהילה שאינה מכבדת את החוקים של הרפובליקה הצרפתית" אמר פיון.

דברי פיון עוררו סערה בקהילה היהודית בצרפת. סשה גוזלן, ראש אגודת הסטודנטים היהודים בצרפת, הגיב בחריפות. "היהודים לא שמעו לחוקי הרפובליקה הצרפתית? אולי הוא התכוון לתקופת משטר וישי, כשהיהודים הוכרחו להסתתר ולהסתובב עם טלאי צהוב".

 

 

 

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

תמונה שצולמה מהצד הישראלי על התקיפה בסוריה. צילום: פלאש 90

דיווח: כוחותינו תקפו מוצב סורי בקונייטרה

לפי הדיווחים בתקשורת הערבית כתוצאה ממתקפת חיל האוויר שלושה בני אדם נהרגו. התקיפה מגיעה על רקע פצצות המרגמה שנורו בשישי לעבר רמת הגולן בעקבות הלחימה בסוריה

3 תגובות

  1. צרפת כן שלחה סיוע

  2. כל מוצר שמיובא לאיחוד, יש לציין את ארץ המקור.
    משהו שייוצר בהתנחלו, מה היא ארץ המקור?
    הרי גם עבור ממשלת ישראל זה לא ישראל.

  3. סופה של צרפת הגיעה ! האיסלם כבש אותה זה מזמן .
    אין לייחס שום חשיבות להחלטותיהם כי הם אבודים , אנטישמים היו ונשארו ! זה העם הכי צבוע שנוא ב תבל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.