0:55 17/08/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רה״מ נגד יאיר גולן: ״גרם לזילות השואה״

רה״מ נגד יאיר גולן: ״גרם לזילות השואה״

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הבוקר בפתח ישיבת הממשלה את סגן הרמטכ"ל יאיר גולן בעקבות הנאום שנשא בטקס יום השואה

בפתח ישיבת הממשלה תקף ראש הממשלה את גולן ואמר: "הדברים גורמים לעוול לחברה הישראלית ולזילות השואה…ההשוואה שערך סגן הרמטכ"ל היא מקוממת. הדברים מופרכים מיסודם ולא היו צריכים להיאמר. סגן הרמטכ"ל הוא קצין רב זכויות, אבל דברים שאמר שגויים ואינם מקובלים עלי".

ביום רביעי שעבר, בטקס הזיכרון לשואה ולגבורה, אמר סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן כי הוא מזהה בחברה הישראלית תהליכים המזכירים לו את גרמניה הנאצית: "אם יש משהו שמפחיד אותי בזכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט, אז לפני שבעים, שמונים ותשעים שנה – ומציאת עדות להם כאן בקרבנו היום ב-2016".

הבוקר, בישיבת שרי הליכוד, תקפה שרת התרבות מירי רגב את האלוף גולן וקראה לו להתפטר מתפקידו: "לא יתכן שסגן הרמטכ"ל, קצין לובש מדים, יהיה חלק מהדה-לגיטימציה נגד ישראל ובנאום ממלכתי יישא דברים שפוגעים בישראל, בתדמיתה ובחוסנה. סגן הרמטכ"ל צריך לעסוק בכשירות הצבא והכנתו למלחמה ולא באמירות שקריות ובהשוואת אזרחי המדינה לנאצים. הוא עבר כל גבול ועליו להתפטר מתפקידו".

השר יובל שטייניץ אמר: "צריכה להיות פה נזיפה בסגן הרמטכ"ל. זה כבר היה צריך לקרות, כדי לסיים עם הפרשה. כולנו טועים ובגלל מעידה לא מחסלים קריירה ומדיחים קצין מוכשר, אבל נזיפה צריכה להינתן". והשר אופיר אקוניס הוסיף: "לא יכול להיות שאנחנו מסתובבים בעולם ומבקשים להילחם ב-BDS וסגן הרמטכ"ל מתבטא בצורה כזאת".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פגישת טראמפ פוטין בחודש יולי בפסגת ה-G20 בהמבורג גרמניה. צילום: רויטרס

סקר: פוטין זוכה לתמיכה גדולה מטראמפ

סקר מכון PEW מעלה כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נמצא אמין יותר מנשיא ארה"ב דונלד טראמפ ב-23 מתוך 37 המדינות שהשתתפו. יחד עם זאת, ציוני שני המנהיגים אינם מזהירים