דף הבית > אקטואליה וחדשות > רה"מ על תפילת הרפורמים: "הפרה חד צדדית"

רה"מ על תפילת הרפורמים: "הפרה חד צדדית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב למהומות שעוררו הרפורמים הבוקר (ד') ברחבת הכותל: "הזרמים הלא אורתודוקסיים לא תורמים לקידום פתרון"

"האירועים המצערים שהתרחשו היום ברחבת הכותל לא תורמים לקידום פתרון", אמר ראש הממשלה בתגובה לעימותים שהתרחשו הבוקר (ד') בכותל המערבי, במהלך תפילת ראש חודש שארגנו פעילים ופעילות רפורמים.
עוד נמסר מלשכת ראש הממשלה כי מדובר בהפרדה חד צדדית על מה שהוסכם עד עתה.

גם הרב שמואל רבינוביץ', רב הכותל והמקומות הקדושים הגיב ואמר: "הרפורמים פגעו היום באלפי מתפללים ומתפללות כשקיימו התכנסות הפגנתית ברחבת העזרת נשים. הנחיתי את סדרני הקרן למורשת הכותל המערבי שלא להתעמת עם המפגינות, על אף שהפירו באופן ברוטלי לא רק את הנחיית היועץ המשפטי לממשלה, אלא כל הנחיה וכל מנהג של הכותל המערבי מאז ומעולם".

 

צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90
. ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הפרה חד צדדית" צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

 

הכותל של כולם? בראשית דרכה הורתה התנועה הרפורמית על מחיקת ירושלים מסידורי התפילה

 

File:Geiger a.jpg
אברהם גייגר, ממייסדי התנועה הרפורמית

 

כשהתנועה הרפורמית קמה במאה ה-19, המטרה המרכזית של התנועה הייתה למעט את חשיבותה של ירושלים בתודעה היהודית.

כך לשונו של אברהם גייגר, מייסד התנועה הרפורמית, מתוך הספר רקוואיום גרמני, ע"מ 286: "ירושלים היא זיכרון נאצל מהעבר וערש דתנו, אך אין בה תקווה לעתיד. חיים חדשים לא ייוולדו שם. אל נא נפריע את מנוחתה".

 

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

ארגון V15. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הצעת חוק V15 אושרה בקריאה ראשונה בכנסת

ההצעה לתיקון חוק מימון מפלגות עברה בקריאה ראשונה ותטיל מגבלות על "גוף פעיל בבחירות". יוזם ההצעה ח"כ קיש: "לא ניתן יד לקניית שלטון בכסף"

תגובה אחת

  1. במזרח התיכון ככל שאתה יותר חשוך ככה תקבל יותר,מוסלמים בהר הבית בראש הפרמידה ,אחכ אורתודוקסיםבכותל ,שלא היה טעות אני לא מת על השמאלנים הרפורמים ,אבל הזרם הקונסרבטיבי מסורתי מסתמכן כשפוי ביותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.