מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הוגשה תלונה נגד הח"כים הערבים: "קראו למרד על חוק המואזין"

הוגשה תלונה נגד הח"כים הערבים: "קראו למרד על חוק המואזין"

הבוקר הגיש מנכ"ל 'אם תרצו' מתן פלג תלונה במשטרה נגד אחמד טיבי ואוסמה סערי בעקבות קריאת למרד בקרב ערביי ישראל. "גיס חמישי הפועל בכנסת"

האם הח"כים הערבים הם שהסיתו את ערביי ישראל להצית את רחבי הארץ? כך טוען מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מתן פלג, שהגיש הבוקר (א') תלונה במרחב מוריה בירושלים נגד חברי הכנסת אחמד טיבי ואוסמה סעדי, שניהם מהרשימה המשותפת.

קרא למרד נגד חוק המואזין. ח"כ אחמד טיבי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
קרא למרד נגד חוק המואזין. ח"כ אחמד טיבי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עם אישורו של "חוק המואזין" בוועדת שרים לענייני חקיקה התראיינו חברי הכנסת במספר רב של כלי תקשורת דוברי עברית וערבית וקראו למרד בקרב החברה הפלסטינית. לטענת פלג, "לא ניתן להתעלם מהקשר שבין כמות ההתבטאויות החמורות והקריאות למרד ו"מאבק עממי" שנשמעו בזמן האחרון מטעם חברי הרשימה המשותפת, לבין כמות ההצתות שבפועל התרחשו בארץ על ידי בני מיעוטים הרואים עצמם כפלסטינים".

כך למשל בראיון לרשת "אלמיאדין" קרא טיבי למרד אזרחי נגד חוק המואזין ואמר: "אני אומר ואני חוזר צריך שתהיה סרבנות ומרד נגד החוק הזה, שאף אחד לא יציית לחוק הזה." טיבי הוסיף אש למדורה ואמר: "אני אומר לפלסטינים שיעשו מרד נגד החוק הזה ומי שמאחורי החוק הזה – נתניהו. המטרה היא ירושלים."

הצתה סמוך לדולב

מתן פלג, תנועת 'אם תרצו'. צילום: אלון שוורצר
מתן פלג, תנועת 'אם תרצו'. צילום: אלון שוורצר

חבירו לרשימה, ח"כ אוסאמה סעדי,  אמר בראיון לערוץ הכנסת אמר כי: "חוק המואזין יצית אש וממנה הראשונים שיכוו הם מחוקקי החוק." מספר ימים לאחר מכן, החלו ההצתות הראשונות להכות ברחבי הארץ. ישובו של יוזם החוק ח"כ מוטי יוגב מדולב היה מהראשונים בהם תועדו ההצתות.

לדברי מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מתן פלג: "קריאתם של חברי הכנסת מהרשימה המשותפת לצאת למרד אזרחי מסוכנת ביותר. מדובר בהסתה ברורה שנתנה רוח גבית לחלק מגל ההצתות שפוקד את הארץ משבוע שעבר. על חברי הכנסת הערבים לנהוג באחריות המרבית ולזכור שהם מייצגים את אזרחי ישראל בכללותם".

"יש לציין שפעילותם פגעה בראש ובראשונה ברובו המוחלט של המגזר הערבי בישראל שהוא שומר חוק ומעוניין לחיות בשלום ובדו קיום", הוסיף פלג. "כעת אנו מבינים כי התססה זו מביאה לקיטוב, גזענות, אלימות וגם לטרור. הגיע הזמן שמערכת החוק תבהיר לאחמד טיבי ושאר חברי הרשימה המשותפת כי אם הם בוחרים לשמש כאויב מבפנים יהיה לכך מחיר.  תנועת "אם תרצו" תמשיך להילחם  בגיס החמישי הפועל בכנסת."

אולי יעניין אותך גם

סבא קאוור

"אתה יהודי. אם תינצל, תעשה משהו טוב עבור העם שלך"

את המילים שכתבה לו אמו רגע לפני שנשאר לבד בגטו, מיכאל הקטן מעולם לא שכח. כששרד את השואה ועלה לארץ, זכה גם להגשים אותם. כתבתנו מרב לרנר על סיפורו של סבא שלה, מיכאל אוריך

2 תגובות

  1. התנועה היחידה שבאמת עושה משהו במקום לקשקש

  2. לא למדתי משפטים או משהו אבל אני לא יכול להסתכל מנגד ולחבק ידיים

    צריך לתלות אותו על בגידה במולדת. אמנם אנחנו לא מדינה של רוצחים אבל גם מאסר עולם שלו ושל זועבי יועיל להתפתחות הישיבה הציונית בא"י ועצירת הסחיפה לטרור פלשתיני. כל הבעיות שלנו כעם מתחילות באויבים שאנחנו סומכים עליהם ומכניסים אותם לכנסת *ישראל* והם מנצלים זאת נגדנו. אם הוא לא רוצה להכנס לכלא שיוכיח שהוא מועיל למדינת *ישראל* ולא מנצל את סמכותו למטרות העם ה*פלשתיני*.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.