13:34 28/05/2017
מבזקים

דיווח במצרים: 24 הרוגים ו-16 פצועים במתקפת ירי על אוטובוס שהסיע נוצרים קופטיים מדרום לקהיר

פיגוע ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לרמאללה. אין נפגעים, החוליה שביצעה את הירי נמלטה

דף הבית > אקטואליה וחדשות > ציונות דתית היכן היית ביום שלישי?

ציונות דתית היכן היית ביום שלישי?

כמה דברים בעקבות כל הסערה על זה שהציונות הדתית לא הגיעה השבוע לכיכר.

בתור מי שמגיע להפגנות רבות, צברתי מעט נסיון בנושא. בזמן האירוע עצמו  – וגם בחיים עצמם  – אני לא שם לב מי אשכנזי או מי ספרדי (חוץ מפסח בגלל הקטניות),או מי דתי או חילוני, אני פשוט רואה את הבן אדם שמולי.

כל מי שמשקיע מאמץ וזמן מעצמו ובוחר ללכת להפגנות או לארגון כזה או אחר, ראוי להערכה רבה. אני רואה בכל המפגינים אנשים בעלי אידיאולוגיה משותפת או קרובה שהמסר או המטרה של ההפגנה חשובים להם.

 

בלי כיפה. העצרת הלאומית. צילום: פלאש 90
בלי כיפה. העצרת הלאומית. צילום: פלאש 90

 

רק במחשבה שלאחר מעשה, שמתי לב שאכן בני הכיפות הסרוגות הדירו עצמם מהעצרת הלאומית למען החייל אלאור אזריה.  נזכרתי בהפגנה נגד הטרור שנערכה באותה הכיכר ממש, בחודש אוקטובר האחרון. היו בה 500-750 איש בערך, מרביתם היו נערים ונערות של הציונות הדתית.

7 הערות על הפגנות

1. בהפגנה על "דוד הנחלוואי", לפני שנתיים, היו רק מאה אנשים שהגיעו לתמוך בחייל. אז כל השיח של "לא מתחברים למקרה" קצת בעייתי כי גם לשם לא הגיעו מספיק אנשים.

2. אני לא מכיר זמר אשכנזי שהוא גם ימני (מוזמנים לתקן), אז אין מה לבכות שכולם היו מזרחיים. בכלל, היתה אחלה מוזיקה לדעתי, למרות שלצערי זה הפך למוקד העיסוק סביב ההפגנה.

3 מועצת יש"ע הוא גוף פוליטי שממומן בעקיפין על ידי הממשלה. לא ציפיתי שהם יביאו אוטובוסים, למרות שהיה מצופה מהם שיגיעו גם בתור אנשים פרטיים.

4 יש מעט מאוד אירועים במדינה שגורמים לאיזה גירוד בציבור בגללו אנשים יוצאים להפגנות. המקרה של החייל מחברון הוא אחד מהם.

5. ציפיתי לראות בכיכר רבין לפחות עשרים אלף איש בכיכר. לצערי, הגיעו אולי חצי מזה.

6.  רובנו היינו בכיכר ב"עצרת הימין" או ב"עצרת האחדות" ב"שובו בנים", למה לא עכשיו?

7 כל הכבוד לשרון גל שהרים אירוע תוך זמן. מדובר במשימה בלתי אפשרית עם כל הבירוקרטיה שיש סביב הפגנה בכיכר רבין. רק האישורים הדרושים לאבטחה, גידור, הגברה, במה, אישורי משטרה, מד"א עירייה ועוד מסמכים קטנים שדרושים חתימה. את כל זה הוא השיג גם ללא תקציב ענק שעומד מאחוריו.

אריאל ליבנה

אריאל ליבנה

אריאל ליבנה

@ariel_livne

פעיל ימין
אריאל ליבנה

אולי יעניין אותך גם

1

הותר לפירסום: נעצרו חשודים בירי במחסום ג'בארה באפריל

הותר לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה״ל ומג״ב, נעצרה חוליית טרור בחשד למעורבות בפיגוע ירי שבוצע בתאריך 29.4.17 לעבר כוח צה"ל במחסום ג'בארה הסמוך לטייבה וטול כרם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.