מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > צה"ל: רכישת הצוללות נעשתה בתיאום עם הקבינט

צה"ל: רכישת הצוללות נעשתה בתיאום עם הקבינט

בכירים במערכת הביטחון הפריכו את טענות התקשורת נגד רה"מ והבהירו שהרכישה נעשתה בתיאום עם הקבינט המדיני

"בעניין הצוללות מדובר על רכש עתידי, בעוד יותר מעשור, של שלוש צוללות שיחליפו צוללות שיתיישנו". כך אמר הבוקר (ה') דובר צה"ל בתגובה לטענות התקשורת נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הצורך הוצג על ידי צה״ל בדיון קבינט שנערך לאחרונה, בהמשך לשיח השוטף המתקיים בדרגים השונים (ראש הממשלה, שר הביטחון, דיוני קבינט וועדות חוץ וביטחון) בנושאים מעין אלה" דובר צה"ל הוסיף.

כזכור, חדשות 10 פרסמו השבוע על על עסקת רכישת צוללות בין ממשלת ישראל לגרמניה. בעסקה סוכם שממשלת ישראל תשלם לגרמניה 1.2 מיליון יורו בתמורה לשלוש צוללות חדישות.

כלי תקשורת שונים טענו שהעסקה בניגוד לדעת המערכת הבטחונית, המערכת הכלכלית ובניגוד אינטרסים של ראש הממשלה.

רה"מ בנימין נתניהו והצוללת מגרמניה. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

בתוך כך, גם המועצה לביטחון לאומי הגיבו בשביעות רצון על עסקת רכישת הצוללות בפרט, ועל היחסים בין ישראל לגרמניה בכלל. "במסגרת תהליכי בניין הכוח של צה"ל ותכנון רב-שנתי לרענון וחידוש סד"כ הצוללות, הוחלט על רכש של שלוש צוללות. בשל שיתוף הפעולה בין ישראל לגרמניה בתחום הצוללות, הנמשך משנות ה-90' לשביעות רצונם המלאה של צה"ל ומערכת הביטחון, הוחלט להמשיך את הרכש מגרמניה. בשום שלב לא העלו הגורמים המקצועיים אפשרות לרכש צוללות מגורם אחר, וזאת משיקולים מקצועיים, מבצעיים ומדיניים – ובראשם היחסים הקרובים בין ישראל לגרמניה. גם שיקולים כלכליים לאומיים תמכו בהחלטה, שכן ישראל זכתה למענק גבוה מטעם ממשלת גרמניה בשווי של מאות מיליוני יורו" מסרו מהמל"ל.

 

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

סבא קאוור

"אתה יהודי. אם תינצל, תעשה משהו טוב עבור העם שלך"

את המילים שכתבה לו אמו רגע לפני שנשאר לבד בגטו, מיכאל הקטן מעולם לא שכח. כששרד את השואה ועלה לארץ, זכה גם להגשים אותם. כתבתנו מרב לרנר על סיפורו של סבא שלה, מיכאל אוריך

2 תגובות

  1. אומרים שהצבא התנגד לרכש הצוללות אבל לא אומרים שהצבא גם התנגד לבניית הכור ולא אומרים שלוי אשכול צייד את הצבא במטוסים חדישים וטנקים בשנים שקדמו לניצחון מלחמת ששת הימים למרות התנגדות הצבא לרכש, כנראה שלא חייבים להקשיב לצבא בנוגע לרכש אמל"ח

  2. מיליארד לשלוש צוללות כולם מתרעמים אבל שהרמטכ"ל הוסיף לפנסיה של הקצינים ואנשי הקבע מיליארד כולם נעמדו דום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.