20:34 26/06/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > צה"ל: חיילים שיקרו כי לקו במחלת עור

צה"ל: חיילים שיקרו כי לקו במחלת עור

בעקבות חשש להתפשטות מחלת האמפטיגו חולקו "גימלים" רבים, נגעים זוהו במאות חיילים. דובר צה"ל טען כי רבים מהדיווחים הם דיווחי שווא

דובר צה"ל טוען כי רבים מתוך מאות החיילים שנחשדו בהדבקות במחלת עור קשה דיווחו דיווחים שקריים. "התנהגות זו לא עולה בקנה אחד עם המצופה מחיילי צה"ל". החיילים צפויים להיענש משמעתית. בנוסף, החיילים שאכן נדבקו טופלו ושגרת האימונים חזרה לבסיס שיזפון.

מתוך "לפני כולם", ימים א-ה בשעה 19:30

כזכור, בשבוע שעבר דווח על חשש כי מאות חיילים בבסיס שיזפון נדבקו ב"אימפטיגו" – מחלה זיהומית בעורם. החיילים טופלו, חלקם הועברו לבידוד ואל הבסיס הגיעו גם רופאים מומחים למחלה זיהומית שהחלו בפעולות מיון החיילים. מדובר במחלה מדבקת שכיחה הנגרמת עקב חיידקים, אם המחלה לא מטופלת בזמן היא יכולה להחמיר ולהתבטא גם בחום, חולשה ובהגדלה של בלוטות לימפה.

נגעים עוריים זוהו בכ-200 חיילים, עשרות מתוכם קיבלו טיפול אנטיביוטי. גם חיילים מבסיס הב"ד 1 ובהל"צ שהתאמנו בשיזפון דיווחו על תסמינים דומים. בעקבות המחלה המדבקת, שוחררו חיילים רבים שהיה חשד כי נדבקו וקיבלו "גימלים" כדי להחלים ולנוח.

הבסיס סגור. שיזפון. צילום: דובר צה"ל
הבסיס סגור. שיזפון. צילום: דובר צה"ל
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

הודיע לאחרונה על פרישה.  שופט ביהמ"ש העליון יורם דנציגר. צילום: פלאש 90

שופט בעליון: "השלטון מנסה לכרסם בחופש הביטוי"

פסק דין שניתן בערעור שולי שהגישה עיריית גבעת שמואל הפך בידי שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר למניפסט חריף נגד הממשלה. "הניסיון לכרסם בחופש הביטוי בא דווקא מצד השלטון"