מבזקים
דף הבית > חם ברשת > מה אתם חשבתם על פרשת סגן הרמטכ"ל?

מה אתם חשבתם על פרשת סגן הרמטכ"ל?

הסרטונים ששלחתם אלינו: זה מה שהיה לכם להגיד בעקבות דברי האלוף יאיר גולן

בערב יום השואה בחר סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן, לשאת נאום מול ניצולי שואה בו הוא משווה בין מדינת ישראל וחיילי צה"ל לנוראות השואה "מה שמפחיד אותי בזיכרון השואה הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט, ומציאת עדות להם פה ב-2016".

דבריו של האלוף גולן עוררו סערה רבה ולאחר מספר שעות הוא הוציא הבהרה לדבריו כי לא התכוון להשוות בין הדברים: "ההשוואה אבסורדית ומשוללת כל יסוד, ולא הייתה שום כוונה ליצור הקבלה כזאת או למתוח ביקורת על הדרג המדיני. צה"ל הוא צבא מוסרי השומר על טוהר הנשק ועל כבוד האדם"

מה שהוביל להתנצלות היא שיחה בין ראש הממשלה נתניהו לבין שר הבטחון יעלון. נתניהו זעם על דברי סגן הרמטכ"ל שלפיהם במדינת ישראל נעשים דברים שנעשו בשנות השלושים והארבעים ליהודי אירופה.

אנו בערוץ 20 ביקשנו לשמוע את דעתכם

בסרטון מלונדון מסבירה אמברוסין שטרית: איך דבריו של גולן פוגעים במאבק נגד האנטימיות החדשה שמופנית כלפי ישראל ואף נותנים הצדקה לכך שישראל עושה פשעים כנגד הפלשתינים.

הגולש דוד סידמן אמר כי הוא מסכים עם האלוף גולן וגם היום ישנה אפליה כנגד יהודים במדינת ישראל: בבניה היו"ש ובכניסת יהודים להר הבית.

הגולשת שני צור נפגעה מדברי סגן הרמטכ"ל: "למה דווקא ביום הזה בחרת לפלג את עם ישראל. למה להגיד דברים כאלה מול אותם ניצולים"

הגולשת שרי אזואלי עונה לגולן: "מאוד מפחיד לזהות בקרבנו מפלגים, מתריסים ומעוותי מציאות כמוך, מדוע בחרת דווקא ביום השואה להביע את עמדך בנושאים אלו?..יש לנו עם נפלא שתמיד תומך אחד בשני אסור להשוות אותנו לנצאים. אם אפשר להשוות מישהו לנצאים זה את הפלשתינים שקוראים להשמדתנו"
.

גם לרן כרמי בוזגלו היה מה להגיד בעניין: "מדוע לזהם את אחד הימים היחידים בהם עם ישראל מצליח להתאחד, יש כאן זילות בשואה אשר ישמש את מכחשי השואה שיעשו מכך מטעמים"

ויונתן חי שטרית במסר מרגיע לאלוף:

גם לכם יש משהו חשוב בעניין הזה או בכל נושא אחר שאתם רוצים שכולם ישמעו?
מעכשיו אתם יכולים גם לשלוח לנו טור וידאו של עצמכם מדברים למספר: 054-2589712

מערכת האתר

מערכת האתר

אולי יעניין אותך גם

רחפן המופלטות. צילום מסך

רחפן המופלטות: "יש דברים שקורים רק בארץ"

רחפן עם בקשה מיוחד הגיע למימונה של משפחת שקד: "אני אשכנזי אפשר מופלטה בשקית?". בעל כלי הטיס הקטן ואורחת באירוע שוחחו עם ערוץ 20. צפו ברחפן המתוקים בפעולה

2 תגובות

  1. איך פספסתם בדיוק עובדה עם אילנה דיין על מאיר דגן…."הקצין הפרוע שהרג מחבלים מטווח אפס מונע מלחמה עם אירן", ציטוט של אילנה…איך פספסתם???? עדויןת אופי יוצאות מן הכלל על קצין ללא חת (ואני באמת מאמין שהיה כזה) אבל גנדי??? גנדנ מוגדר כרוצח במשך כל הכתבה ואתם מפספים שוב ושוב..

  2. תהליכים של גרמניה הנאצית זה שמוסלמים אוסרים על יהודים לעלות להר הבית אולי זה אמור להזכיר לו את גרמניה הנאצית והוא רק התבלבל???

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.