3:14 23/09/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > פרסום ראשון: יוזמה בליכוד – מאגר גנטי לאיתור חטופי תימן

פרסום ראשון: יוזמה בליכוד – מאגר גנטי לאיתור חטופי תימן

במסגרת הפרויקט ייבדקו בארץ ובחו"ל בני משפחות ומאומצים הסבורים שהם קשורים לפרשה, במטרה למצוא התאמות גנטיות. "תחושה של שליחות"

פתרון יצירתי לחקירת פרשת חטופי תימן? חברי כנסת מהליכוד פעלו בשבועות האחרונים מתחת לראדאר התקשורתי על הקמה של מאגר גנטי למציאת המעורבים בפרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן ולסיוע באיחוד משפחות.

בראש התכנית ניצבה ח"כ נורית קורן, ראש השדולה לחקר הפרשה, יחד עם חברת MyHeritage שמתמחה בחקר שורשים ואיתור קרובי משפחה ויש לה למעלה מ-85 מיליון משתמשים רשומים מסביב לעולם. בשבועות האחרונים עבדו על הקמת מאגר גנטי, דגימות DNA וכן לקיחת בדיקות גנטיות מאזרחים המעורבים בפרשת החטופים או חושדים כי הם חלק מהפרשה.

ח"כ נורית קורן בכנס שארגנה בפרשת ילדי תימן החטופים. צילום: פלאש90
ח"כ נורית קורן בכנס שארגנה בנושא פרשת ילדי תימן החטופים. צילום: פלאש90

במסגרת הפרויקט תעניק MyHeritage בדיקה גנטית בחינם למשפחות ולמאומצים אשר יחליטו להיבדק. כל האנשים בארץ ובחו"ל שיש להם קשר כלשהו לפרשה, בין אם הם בני משפחות שילדיהן נעלמו ובין אם הם סבורים כי הם מאומצים ומעוניינים לגלות את מוצאם ומשפחתם הביולוגית, זכאים לבצע את הבדיקה בחינם.

מהחברה עצמה נמסר כי הבדיקות יהיו אנונימיות ויישלחו למעבדת DNA בארצות הברית וכי תוצאות הבדיקות לא יהיו חשופות לצד שלישי, ממסדי או מסחרי, ללא אישור הנבדקים. גלעד יפת, מנכ"ל MyHeritage, מסר כי "אנחנו מבצעים את הפרויקט מתוך תחושת שליחות ורואים בכך חובה מוסרית וציונית שתסייע בריפוי ותיקון חברתי. באמצעות הענקת האפשרות למשפחות לאתר את יקיריהן ולברר מה עלה בגורלם, אנו מקווים שנוכל להקל על סבלן של משפחות רבות הנמשך כבר למעלה משישים שנה".

ליטל שמש

ליטל שמש

ליטל שמש

@Litalsun

Israeli Journalist and News Anchor
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רה"מ נתניהו והנשיא טראמפ בפתח פגישתם בניו יורק. צילום: אבי אוחיון, לע"מ

תשעה מנהיגים בתשעה ימים | פרשנות

נתניהו מסכם שבוע וחצי מוצלחים במישור הדיפלומטי. עכשיו הוא צפוי לדרוש מטראמפ שגם יממש את האיומים שלו נגד איראן