דף הבית > אקטואליה וחדשות > פרסום ראשון: אובמה דחה העברת השגרירות לירושלים

פרסום ראשון: אובמה דחה העברת השגרירות לירושלים

חודשיים לפני כניסת דונלד טראמפ לבית הלבן, חתם הנשיא המכהן על צו הדוחה את העברת הנציגות הרשמית של ארה"ב מתל-אביב בחצי שנה

העברת השגרירות האמריקאית לירושלים? לא כל כך מהר.  הנשיא ברק אובמה חתם היום על דחיית מימוש הפעלת השגרירות בירושלים בשישה חודשים. הפצת מזכר זה, חודש וחצי לפני כניסת דונלד טראמפ עלולה לסנדל את הנשיא הנבחר בתחילת כהונתו.

סינדל את טראמפ? צילום: רשת FOX
סינדל את טראמפ? הנשיא היוצא אובמה עם הנשיא הנבחר. צילום: רשת FOX

על אף שמדובר בדחייה שגרתית שכל נשיא חותם עליה מאז 1995, אז אושרה העברת השגרירות לירושלים בקונגרס, עושה רושם שהדחייה הזו נושאת איתה משמעות נוספת. על פי המזכר עליו חתם אובמה, העברת השגרירות לירושלים עלולה לעורר "בעיות לאינטרסים הביטחוניים של המדינה".

פרסום החלטה זו מגיעה שעות בלבד לאחר ששגריר ארצות הברית בישראל, דן שפירו, הבטיח כי מדינתו תטיל וטו על החלטות אנטי-ישראליות במועצת הביטחון. הצהרה זו הגיעה על רקע החששות שעלו מירושלים לפיהם הנשיא היוצא אובמה ינצל את חודשיו האחרונים בהם הוא בלתי תלוי בדעת הקהל או בקונגרס על מנת לבצע פעולה נגד ההתנחלויות או נגד ישראל.

אובמה דוחה את העברת השגרירות לירושלים
אובמה דוחה את העברת השגרירות לירושלים

האפשרות ששגרירות ארה"ב תועבר לירושלים הועלתה רבות במהלך הקמפיין של המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ שהצהיר מספר פעמים כי יעביר את השגרירות האמריקאית לבירת ישראל. בקמפיין נדיר באופיו, הקימו הרפובלקינים מטה בארץ ועודדו ישראלים בעלי זכות הצבעה בארה"ב לתמוך בטראמפ. כעת, משנבחר טראמפ, ממתינים בירושלים בציפייה לראות את מבנה השגירורת מוקם בעיר.

 

עקיבא לם

עקיבא לם

עורך משנה, אתר ערוץ 20
עקיבא לם

אולי יעניין אותך גם

pjimage

ה'ניו יורק טיימס' יתקוף את טראמפ בטקס האוסקר

העיתון הליברלי יפרסם סרטון במהלך טקס האוסקר שיערך הלילה בו יתקוף את הנשיא טראמפ. ביום שישי האחרון כתבי העיתון לא הורשו להיכנס לתדרוך בבית הלבן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.